Dos Maderas 5+5

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od Fileta »

frydas píše: 27 črc 2017, 22:02 dost chuti přebral z chuti po té cherry
Není cherry jako sherry ;)
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od xenopus »

Jó, cherry je fajn... :)
3d_cherry_n.png
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od Hunter »

Když si pleteš sherry s cherry, tak se ti pak v recenzi lehce objeví dřevitost višní. Sugesce je mocná čarodějka. :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od frydas »

to je fakt, ale když piješ zároven i tu dvacetiletou lahev je to ještě horší :D pil jsem tou dobou tento rum a 12 a 20 letou sherry :D vlastně od obou ještě trochu mám a stále to cítím :)
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od frydas »

xenopus píše: 28 črc 2017, 08:20 Jó, cherry je fajn... :)
3d_cherry_n.png
beru to jako návrh na další lahev :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Guyana a Barbados/Španělsko
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/341-d ... ras-px-5-5
Aroma:Lékořice, anýz, karamel, trochu až do povidel, kůže, zakouřené peckoviny. (90 b)
Chuť:Úroveň sladkosti asi 40-50%. Plná chuť, karamel, lékořice, nasládlé i suché sherry, zakouřenost, povidla, vlašské ořechy, jitrocelový sirup. (90 b)
Body:90
Shrnutí:Stálice mého rumového baru. Nově ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali tři rumy Dos Maderas, a to 5+5, Selección a Luxus. Šlo o velmi zajímavé srovnání a konečné resumé zveřejním až u vrcholné a nejdražší verze Dos Maderas Luxus. (Povšimněte si, jak mistrovsky dokážu gradovat napětí, kam se hrabe Jo Nesbø! :D ).
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od josé »

Web:http://www.rondosmaderas.com
Alkohol:40 %
Původ:Guyana,Barbados,Španělsko
Velikost:vzorek
Aroma:výraznější dřevo s tóny sherry ovocnosti a výraznými hrozinkami. maliny. působí spíše sušše. přesto sladší než Selección, ale na Luxus nemá. kůže staré pohovky, pendrek, jitrocelový sirup. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 2/3. zprvu povidlová, švestky, hrozinky, třešně, sladká. pak nastupuje mírné koření - hřebíček, skořice, dubové koření. se slinami už hodně sladký. lehce trpké trnutí. (b.3+/4)
Dozvuk:sladké PX sherry. sušené třešně, blůmy, dřevo, peckovitost, ořechy, větrovost. (b.2/2)
Shrnutí:trojtest 5+5, Selección a Luxus. toto je slaďoušek s dominantním vlivem PX. mohu rozhodně doporučit. (b.0/1)
Body:8
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od Walter »

Dos_Maderas_5_+_5_PX_402_304.jpg
Web:http://www.rondosmaderas.com/
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/341-d ... ras-px-5-5
Alkohol:40 %
Barva:
BottleCode:T2 L18134 21:34
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Jemně vzlínající alkohol, který s sebou nese výraznou nasládlost medu, sušeného ovoce a PX sherry. Tomu sekunduje všudypřítomné koření. Především se jedná o lékořici, vanilku, muškátový oříšek. Nechybí ani připomínka cizokrajných dřevin, jež nutká k drobnému zasnění.
Chuť:Silně nasládlá, kořenitá, dosti věrná očekávání. Přidává se náznak hořké čokolády a kakaa.
Dozvuk:Delší, hřejivý, vycházející z požitku v ústech. Později se objevují pozůstatky čerstvého dubového dřeva.
Shrnutí:Velmi dobrý rum. Pochválím též reprezentativní balení.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Dos Maderas 5+5

Příspěvek od lalos »

Info:Po Diplomaticu a Austian Empire Navy je tohle moje třetí lahev rumu, kterou jsem si koupil, abych v baru měl alespoň jednoho zástupce těchto exotických destilátů. Na základě doporučení a taky s jasnou souvislostí s whisky jsem vybral rum zrající 5 let v dubových sudech na Barbadosu a Guayaně, následně 3 roky v dubových sudech po sherry Palo Cortado ve Španělsku a poslední dva roky je finišovaný v sudech po PX sherry.
Web:http://www.rondosmaderas.com
Alkohol:40 %
Barva:Mahogany
Velikost:Celá lahev
Aroma:Sladká káva, tawny portské, třtinový cukr, sušené ovoce, lyofilizované maliny
Chuť:Kůže, povidla, opět Tawny Port. Sladká a lehce hřejivá. Kofila.
Dozvuk:Střední, hřejivý, rumově sladký. Káva a čokoláda. Bez hořkosti, málo dřeva.
Shrnutí:Moc dobrý rum, kde je vliv sherry znát. Dal jsem na doporučení a určitě nelituji. Pije se to samo 😊
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět