Zacapa Centenario 15 Años

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Namornik

Zacapa Centenario 15 Años

Příspěvek od Namornik »

Zacapa Centenario 15 Anos: Popis:
Rum Zacapa Centenario 15 Años je 15 let zrající rum super premium, který se vyrábí v omezeném množství z panenských šťáv cukrové třtiny. Má krásnou láhev s tradičním pleteným pruhem z palmového listí. Má velice příjemnou a jemnou chuť. Země původu je Guatemala.
Země původu: Guatemala
Obsah alkoholu: 40 %
Včera jsem měl tu možnost v mojí oblíbený hospůdce ochutnat. Za 85,- jsem si dal jen 2 panáky, proto moje dojmy nebudou úplně přesný, papírek s poznámkama jsem někde potratil. Co můžu říct: byl to nejlepší rum co jsem zatím pil :clap: žádný bonbóny vymáchaný v lihu, opravdu rum námořníků. Po prvním loku jsem se až zarazil a myslel že mi nalil nějakej lacinej sajrajt, veliký omyl. Chuť se tak pomalu probouzela a měnila každým lokem. Opravdu ušlechtilý pití, ale asi ne pro dámy. Příští týden ochutnám znova a možná to přepíšu.

Sportu zdar a pití zvláště.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Zacapa Centenario 15 Anos

Příspěvek od sandrider »

Mladší, méně profláklá varianta. Ne tak sladká, ale taky výborná. Slušný poměr cena/výkon, litrovou lahev jsem loni kupoval za 1000,-. Teď mám otevřenou 23 a ta mi chutná víc takže k 15 už se asi nevrátím.
Namornik

Re: Zacapa Centenario 15 Anos

Příspěvek od Namornik »

A ta 23 je předpokládám nasládlejší? Výce výrazná? Z tu cenu je to opravdu suprový pití.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Zacapa Centenario 15 Anos

Příspěvek od sandrider »

Oboje, sladší a pro mě i výraznější. Mě víc sedí 23, protože mám radši sladké rumy, třeba taky El Dorado 12.
Tady se Zacapa 23 řešila
http://whisky.nethar.com/forum/viewtopi ... capa#p2039
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Zacapa Centenario 15 Anos

Příspěvek od Hunter »

Ještě jsem neměl tu čest, ale příští měsíc chystám představení jiné guatemalské značky.
Tady ještě doplním foto Zacapy.
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Zacapa Centenario 15 Años

Příspěvek od Žiži »

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:třtinový cukr, vanilka, čokoláda, přezrálé ovoce, špetka koření, sladká
Chuť:třtinový cukr, vanilka, čokoláda, ovoce, mírně dřevitá, méně sladká než ve vůni
Dozvuk:středně dlouhý, třtinový cukr, vanilka, čokoláda, ovoce, velmi lehce dřevitá, méně sladká než ve vůni
Shrnutí:o poznání méně sladký a méně výrazný než jeho starší a slavnější bratr, přesto výborný rum
Body:84
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Zacapa Centenario 15 Años

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Guatemala
Aroma:Kůže, dřevo, trocha živočišných vůní, lehce nasládlá. (84 b)
Chuť:Uhlazená, nasládlá, kořenitá, skořicová. V dozvuku do ostra, závěr je kořenitě hřejivý. (86 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnán během degustačního večera s Millem v mladoboleslavské hospodě Neuberk, jejíž majitel má širokou nabídku rumů.
Celkem jsem ochutnali 5 různých rumů z pestrého seznamu, který jsme měli k dispozici.
Všechny rumy jsem hodnotil, ovšem je možné, že kvůli rušivým vlivům v hospodě, jako kouř, se může později bodování lišit i více, než je běžné u větších vzorků nebo celých lahví, přechutnávaných doma.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
leon_id

Re: Zacapa Centenario 15 Años

Příspěvek od leon_id »

Mladsi braska od proflakle 23y je mene sladky, ke konci trosku pali, clovek se k nemu musi propit a pak po nem treba sahne radeji nez po klasice.
Koupil jsem si domu lahev, protoze jsem vychytal supr cenu na 1l, ale nepatri k mym favoritum.
7,5/10
Odpovědět