Whisky roku 2018

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9639
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Whisky roku 2018

Příspěvek od Nethar »

Vyhlašujeme 8. ročník ankety diskuzního fóra whisky.nethar.cz:

Whisky roku 2018

Posílat své žebříčky můžete do neděle 18. 11. 2018.
Výsledky budou zveřejněny hromadně ve čtvrtek 6. 12. 2018.

Výsledky: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2018

Na výběr jsou tyto kategorie:
 • Whisky roku - absolutní vítěz
 • Skotsko single malt 9 a méně let
 • Skotsko single malt 10 až 16 let
 • Skotsko single malt 17 a více let
 • Skotsko single malt bez udání stáří
 • Blended whisky
 • Blended malt
 • Grain whisky
 • USA a Kanada
 • Irsko
 • Japonsko
 • Zbytek světa
 • Překvapení roku
 • Zklamání/Propadák roku
 • Poměr cena/výkon
 • Kniha
 • Rum
 • Tuzemské pivo
 • Zahraniční pivo
Věk láhve (neuveden/uveden, hodnota) se rozhoduje dle WhiskyBase.com (musí tam být uveden na řádku Stated Age). Pokud se vám to zdá u některých lahví nefér (je například vyplněno jak Vintage tak Bottled, ale ne Age, nebo je to začínající mladá palírna, kde je zřejmé, že je to pod 9 let, apod.), zařaďte si to jak uznáte za vhodné, ale oficiální pomůcka by měl být Stated Age na WB (a pravděpodobně tedy i číslo jako součást názvu na lahvi).

Každý volí sám za sebe, hromadný žebříček z hlasů všech zúčastněných se případně vytváří spíše jenom jako zajímavost, každý uživatel bude mít tedy své vlastní vyhlášení, pro představu zde třeba loňské výsledky: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2017/
Vyberte si kategorie dle svého gusta (stačí jedna z nabízených, ale nejlépe, když využijete úplně všechny) a zvolte si v každé z nich jednoho vítěze, dvojici nebo nejlépe celou trojici nejlepších. Pokud budete volit dvojici či trojici, seřaďte je od nejlepší k nejhorší, nikoliv všechny na stejné úrovni. Můžete však také, pokud vás v dané kategorii nic příliš nepřesvědčilo, vyhlásit například jenom třetí místo a první dvě vynechat. Výjimkou je první kategorie "Whisky roku - absolutní vítěz", kde vybírejte pouze jednu jedinou nejlepší whisky (případně whiskey).

V kategoriích se nemyslí něco, co ten rok vyšlo (nový druh whisky, rumu, nově vydaná kniha,...), ale prostě něco, co jste vy osobně ten rok popíjeli a chutnali. Uplynulým rokem se myslí období od vyhlášení posledního ročníku, které vždy probíhá 6. 12., nebo pokud jste se minulý rok účastnili, tak spíše už vlastně od vašeho odeslání výsledků. Ať už jste vypili celou láhev nebo jenom ochutnali vzorek. Můžete tedy teoreticky obsadit stejné vítěze jako v loňských ročnících.

Prosím volte konkrétní láhve (tedy nikoliv Glenfiddich, ale např. Glenfiddich 15 yo Solera Reserve). Hlasy nutně posílejte přímo s odkazy na WhiskyBase.com, jsou-li tyto k dispozici, jinak vám hlasování vrátíme k přepracování. Hodně nám tím ulehčíte práci a vyřešíte nejasnosti. Nezapomeňte, že odkazy na WB jsou většinou už vložené u příslušných lahví i zde na fóru, vyhledává-li se vám v něm lépe než na WB. Zároveň pozor na to, že některé lahve mají více verzí, jak se během let mění design etikety a třeba i obsah lahve. Vybírejte pokud možno opravdu tu, kterou jste pili.

Ve whisky kategorii zveřejňujeme každou láhev jako odkaz na WB, ale i u dalších kategorií (pivo, literatura, apod.) dáváme nějaký odkaz. Opět moc prosím o přiložení odkazu na vhodnou oficiální stránku produktu, pokud existují, vy to vyhledáte jednou pro každou láhev, my to musíme jinak dělat mnohonásobně. Protože stránky se často přebudovávají, doporučuji prostě jenom například odkaz na hlavní stránku pivovaru, nedoporučuji odkaz na to konkrétní pivo v něm, protože za pár měsíců by mohl být už neplatný. Pro rumy doporučuji rumratings.com. Fotky nemusíte posílat, použijí se ty z WhiskyBase, u ostatních ne-whisky kategorií fotografie spíše nebudou.

Kategorii Zklamání roku můžete pojmout jako láhev, která vás zklamala oproti vašemu očekávání, případně jako Propadák roku, kdy vyhlásíte něco, co vám vůbec nechutnalo a třeba vás to ani nepřekvapilo/nezklamalo.

Váš výběr mi zašlete do neděle 18. 11. 2018 na mailovou adresu whiskyRoku@nethar.cz s předmětem "Whisky Roku 2018". Nepoužívejte přílohy, pište přímo čistý neformátovaný text do mailu. Já ověřím korektnost vašeho hlasování, v případě problémů vás kontaktuji, pak předám Jakubovi, který hlasy převede do databáze na webovky, všechny výsledky pak hromadně zveřejníme tradičně právě zmiňovaného 6. prosince, kdy má svátek Mikuláš. Přijetí vašich hlasů vám většinou obratem potvrdím, nejpozději do 48 hodin. Pokud tak neučiním, mail nejspíš nedorazil, kontaktujte mě znovu přes mail či přes fórum. Nenechávejte prosím odesílání hlasů na poslední chvíli.

Děkujeme a těšíme se na slavnostní vyhlašování! Nebojte se zúčastnit s jakýmkoliv počtem lahví, je to pak krásná podívaná!

Případná diskuze na dotazy a další doplnění zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=1468

Minulé ročníky:
Whisky roku 2011: viewtopic.php?f=35&t=364
Whisky roku 2012: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2012/
Whisky roku 2013: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2013/
Whisky roku 2014: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2014/
Whisky roku 2015: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2015/
Whisky roku 2016: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2016/
Whisky roku 2017: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2017/
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9639
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky roku 2018

Příspěvek od Nethar »

Výsledky zveřejněny: https://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2018

Anketu pro vás i letos zpracoval Jakub Mazanec, děkujeme!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno