Tamnavulin Double Cask

Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Tamnavulin Double Cask

Příspěvek od lalos »

Tamnavulin.jpg
Tamnavulin.jpg (41.32 KiB) Zobrazeno 4508 x
Info:Jen stručné poznámky z degustace ve The Scotch Whisky Experience v Edinburgu. Času bylo hromada, vzorky byly dostatečné, něco na poznámky jsme taky dostali, takže jsem něco sepsal.
Jedná se o první a zatím jediné vydání single malt z této palírny od 90. let, kdy měnila majitele, byla zavřena, znovuotevřena a většina její produkce putuje do blendů. Tato NAS whisky zrála v sudech po bourbonu a byla finišovaná v sudech po sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/87312
Web:https://www.tamnavulinwhisky.com
Alkohol:40 %
Barva:Old Gold – barveno - filtrováno
Velikost:Vzorek v The Scotch Whisky Experience - Edinburg
Aroma:Poměrně lehká, ovocná vůně. Sušené meruňky, vanilka, med, mandle.
Chuť:Sladká, meruňkovice, mléčná čokoláda, ananas, dřevo.
Dozvuk:Středně dlouhý, sladký, skořice a slad, v závěru lehounká hořkost.
Shrnutí:Příjemné překvapení. Sladká a zajímavá, hodně v ní cítím ovocné pálenky, možná ovocný kvas. Rád jsem ji vyzkoušel. Za pár peněz docela dobrá muzika.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Tamnavulin Double Cask

Příspěvek od Hunter »

lalos píše: 26 srp 2018, 23:22 Jedná se o první a zatím jediné vydání single malt z této palírny od 90. let, kdy měnila majitele, byla zavřena, znovuotevřena a většina její produkce putuje do blendů.
Těch plnění existuje trochu víc, ale je jich opravdu jen hrstka. Například 12 yo verze, na kterou jsem dnes přidal recenzi, ta je z roku 2005. Dle whiskybase v devadesátkách vyšla jen jedna single malt jako distillery bottling. V letech 2000-2005 pouhá tři plnění, pak až v roce 2017 tento tvůj úlovek, double cask. A letos (zatím) 2 nová plnění.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Tamnavulin Double Cask

Příspěvek od lalos »

Díky za info a doplnění.
Já do těch popisů většinou přebírám takové to oficiální info z MoM nebo WE. Do hloubky jsem nešel.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Tamnavulin Double Cask

Příspěvek od Torrez »

Alkohol:40 %
Velikost:Láhev 0,7l
Aroma:Sladká, ale zpočátku neurčitá. Lehce ovocná (spíše kyselejší), zelené jablko. Sladová klasika, parfémová a temnější koření.
Chuť:Masivní sladkost medového charakteru. Celkově slabší výraznosti, jemnější. Řekněme méně náročná, dobrá k pohodovému posezení.
Dozvuk:Sladovost, sladkost, bílé víno. Velmi málo hořkosti, něco koření (hřebíček).
Shrnutí:Vydržela mi dlouho, což vlastně není dobré znamení. Taková nudnější ale komu vyhovuje sladkost bych jí doporučil.
Odpovědět