Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
zombice
Znalec
Znalec

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od zombice » 06 pro 2018, 23:10

Petr píše:
06 pro 2018, 22:50
Nějak mně při tom napadlo, že jsem ještě neměl BenRiach CS#1 Peated.
Jak neměl? :-) A co jsme pili na afterparty po legendární zmrzlé HK degu? ;-)

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 06 pro 2018, 23:27

Petře a co je čoud? co je rašelina? co je smoke a co je peat? za mne bohužel dost lidi nerozeznává ten rozdíl mezi těmi dvěmi pojmy které nejsou rozhodně totéž! Rád se nechám poučit od zkušenějšího mazáka za kterého tě rozhodně považuji!
Ale pro mne Benriach je rozhodně čmoud, smoke = guaiacol a Laphroaig je rašelina, peat = fenoly resp cresoly (v případě Laphroaigu převažující o-cresol)...Ano laphroaig si často spletu s Caol ilou, s nakouřenou Bunnou nebou nějakým méně sladkým Ardbegem to přiznávám, nicméně asi ne s Benriachem, i když kdo ví když to dostanu vedle sebe v určitém stavu rozpoložení...
Co jsem chtěl říct že mi vadí že hážou lidi tyhle věci do jednoho pytle i když tam nepatří. Kdo zkusil Laphroaig tak ho pak cítí všude i když je ve světě whisky naprosto vyjímečný a teoreticky nezaměnitelný (praxe ukazuje zřejmě něco jiného, možná proto že lidi nerozeznávají pojmy)..
za mne Benriach a Laphroaig od základu naprosto odlišné whisky a chybí osvěta co je kouř a co rašelina...pro spoustu lidí co smrdí je kouřák a basta
a ted mne poďte kamenovat:) doufám že rozproudím diskusi a náležitě se poučím že to buď cítím správně nebo špatně a pak se zase ponořím do lahví, knih, chemie a budu pilně studovat :)

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 06 pro 2018, 23:30

Aktuálně poslední vzorek z brněnského WF: Ledaig 19yo Marsala Wine Cask Finish 51 %. Nasládlý a osobitý kouř pitelný krásně i v té sudové síle. Trocha té gumy a hodně dřevěných uhlíků coby bonus. Dokončení lehce do mezcalu. S trochou vody ještě více zesládne, zjemní se a dokončení pak jde do oříšků.

Myslím, že já a Ledaig budeme do budoucna velcí kamarádi. Ještě to tedy musí stvrdit těch několik lahví, které tu čekají na otevření, ale tak nějak nemám strach...
Naposledy upravil(a) LukeD dne 06 pro 2018, 23:42, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 06 pro 2018, 23:36

nidan: Nerad bych se pletl, ale něco mi říká, že tohle téma už tady na fóru Petr před nedávnem v jiném vlákně komentoval a to na základě mnou uvedeného článku o rozdílu mezi kouřem a rašelinou ve vůni, chuti a dokončení, o kterém se nevyjádřil úplně pozitivně: viewtopic.php?f=13&t=1946&start=60#p46253 8-)

Lien
New-make
New-make

Příspěvek od Lien » 07 pro 2018, 09:04

Včerejší posezení v Marpeku:
Highland Park 10yo
Highland Park 12yo
Highland Park Drakkar
Highland Park Einar
Highland Park Spirit of the bear
Port Askaig 8yo
Caol Ila Moch

Dobrý to bylo

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 07 pro 2018, 12:44

nidan píše:
06 pro 2018, 23:27
bohužel dost lidi nerozeznává ten rozdíl mezi těmi dvěmi pojmy které nejsou rozhodně totéž!
A sakra, já se o to ani nesnažil. Mám to spojené, že rašelina hoří a je z toho ten kouř. Různé whisky mají různý "kouřový" charakter, jehož vnímání považuji za silně subjektivní. Jen doufám, že tam, kde jsem cítil ve vůni hořící pneumatiky, je nepoužili ve výrobě.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 pro 2018, 19:33

As We Get It Highland.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 07 pro 2018, 20:37

AK č. 7 - Springbank 12 yo Burgundy, zatím nej z kalendáře

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 07 pro 2018, 21:06

Původně jsem si chtěl nalít Tomatin, ale su nějaký nakřáplý, tak bych to asi nedocenil. Náhradníkem se tudíž stala Balvenie 2002 Peat Week. Tuhle mám fakt rád. A dnes nemám chuť se v tom babrat. Dnes si chci jen tak popít...

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 07 pro 2018, 22:17

piju první vlastní slivovici v životě a jsem hodně spokojenej :) 55% krásně pitelná, ještě půjde do soudku ale už teď se mi líbí...
za pomoc se zpracováním děkuji zombici :clap:

Odpovědět