Bowmore 18 yo Deep & Complex

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9639
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Bowmore 18 yo Deep & Complex

Příspěvek od Nethar »

bowmore18.jpg
bowmore18.jpg (22.22 KiB) Zobrazeno 1581 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94218
Web:https://www.bowmore.com/
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:(porovnával jsem postupně travel free Bowmore 10, 15 a 18) Intenzitou silnější než 15. Trochu slabší než 10, ale nemají si nic moc co vyčítat. Taková hutnější, zatuchlá rašelina. Temné tóny kůže, koření, černého lesního ovoce a karamelu. Vanilka. Asi i nějaké to sladší sherry. Každopádně opravdu velmi bohaté (skoro bych řekl Deep & Complex, ale byl by to opakovaný vtip), tudíž hledání různých aromatických odstínů zabaví malé děti na dlouhou dobu. S přibývajícím časem jak plesnivá zatuchlost, tak ovocně kyselá hravost.
Chuť:Hladký, smetanový, nasládlý, zakouřený (kouř, ne taková ta hlína).
Dozvuk:Hlavně rašelina, je v ní zabalené sladké ovoce. Bohatý, dlouhý, zdařilý, možná bych u dozvuku zkombinoval názvy těch whisek a téhle říkal nejradší Deep & Elegant. Po přečtení oficiálních tasting notes musím určitě doplnit kávu.
Shrnutí:Nevím, jestli si nebudu odporovat, ale kdyby mě někdo nutil strávit celý večer s lahví, zvolil bych 15 yo G&E. Ale dát si a dlouze vychutnat jen jednoho panáka, bude to tahle bohatá D&C. Celý večer je to na mě možná až moc hutné... no už jsem to napsal, ale jak dopíjím... asi kecám, osmnáctku sem ;-)
Když se tahle nová travel free řada zjevila, nějak moc mě to nevzrušilo a říkal jsem si, proč to zase mění. Nakonec jsem ochutnal a musím říct, že jsem byl spokojený se všemi třemi, zdařily se moc. Dávám ovšem stranou hodnocení jejich nacenění, to je zase jiný příběh.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1094
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bowmore 18 yo Deep & Complex

Příspěvek od lalos »

Info:Velký degustační test Bowmorek. V průběhu listopadu jsem jich vyzkoušel asi deset různých při akci s pracovním názvem Bowember. Žádná mě nezklamala, některé naopak velmi potěšily. Tento styl mi vcelku sedí.
Bowmore 18 yo Deep & Complex je třetí z aktuální řady travel exclusives lahví. Zrála v sudech po sherry Oloroso a Pedro Ximenéz. Opět krásná barva, opět dobarvováno ☹
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94815
Web:https://www.bowmore.com/
Alkohol:43 %
Barva:Mahogany – barveno - filtrováno
Velikost:Celá lahev
Aroma:Těžká kůže, zatuchlé sherry, sušené maso. Spíše sušší, příjemná mnohovrstevnatá vůně. Později sušené třešně.
Chuť:Nasládlá, kakaová a tmavou čokoládou. Zatuchlý sklep, lesní ovoce, slušelo by jí 46%.
Dozvuk:Uhlazený, rašelinný, sladký a vcelku dlouhý. Opět tmavá čokoláda a smetana.
Shrnutí:Celá travel exklusive řada je podle mě povedená. Osmnáctka je trošku složitější, dá se v ní vcelku pěkně objevovat. Z celé řady je chuťově asi nejzajímavější, je to vykoupeno ale mírně vyšší cenou.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6392
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 18 yo Deep & Complex

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94815
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Těžká nasládlá ovocnost, zemitost, lesní větrovost, sušené lesní plody, hlavně brusinky, ale je tu i ovocná kyselkavost, nasládlá hlinitá rašelina a mírná zatuchlost trouchnivějícího dřeva. (87 b)
Chuť:Na jazyku velmi bohatá, na 43% alkoholu až překvapivě plná. Skvěle ladí s vůní. Rašelina, nasládlost, sametově kožená, těžká ovocnost, čokoláda. Dochuť táhlá, větrová. (89 b)
Body:88
Shrnutí:Hodně povedená, bohatá whisky, srovnával jsem na přímo s Bowmore Black Rock a tato 18 yo byla jasně lepší. Díky Cyrovi za velký vzorek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět