Carbon test 14C

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Carbon test 14C

Příspěvek od lalos »

Petr píše: 27 pro 2018, 12:41 Nechcete si, ke konci roku, raději poměřit pindíky třeba tady? :
https://scotchwhisky.com/magazine/featu ... 2018-12-24
:lol:
Sice už jsem off topic, ale žádná sláva - 6 chyb
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Carbon test 14C

Příspěvek od nidan »

Petr píše: 27 pro 2018, 12:41 Nechcete si, ke konci roku, raději poměřit pindíky třeba tady? :
Petře a můžeš mi prosím vysvětlit kde si s Joyem poměřujeme konkrétně pindíky? Podle mne jsem vedli diskusi na diskuzním fóru která vyplynula z množství fake lahví které byly podrobeny testu o jehož vypovídajících schopnostech měl Joy oprávněné obavy, já to viděl trošku z jiné stránky a výsledkem je toto vlákno které dává odpovědi nám oboum...promiň tvůj příspěvek nechápu, ale díky za test, jdu na něj ;)
edit: 6 chyb, hlavně emeriku, svět a irsko jsem musel tipovat, to jde mimo mne :)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Carbon test 14C

Příspěvek od Petr »

Nidane,-
- Nikde nepíšu, že si je poměřujete, ale jestli: "Nechcete si, ke konci roku, raději poměřit ...." + odkaz.
- Při odborné diskuzi na zdejším diskuzním whisky fóru jsem stál v počátku zcela stranou, jelikož mně to téma nekantovalo. A protože, já tady chodím jako do virtuální hospody/baru, tak mi to, jako v té reálné, při dostoupení jisté úrovně tolerance k vedené debatě nedalo, a osmělil jsem se něco k tomu lehčí formou říct/napsat. V reálu bych se možná vyjádřil peprněji, ty bys zřejmě v replice nezůstal pozadu. Přes hubu bychom si přesto, v rámci hospodské debaty nejspíše nedali. I když, z vyvstalých emocí by nám žíly na krcích naběhnout mohly. :P Dali bychom si dalšího hlta, panáka nebo škopek a v toku času asi přešli na jiné téma. No, nepochopil jsi mně zcela, jako já tvoji snahu, tak promiň jestli jsem šlápl poněkud vedle. Mně tyhle informace o padělcích zajímají, co se bavím whisky, jen do té míry, že chci mít jistotu, že mi nenalejou nebo si nekoupím láhev cíleně připraveného sajrajtu, nedej bože navrch jedovatého.
:hand:

P.S.
- Měl jsem cuky přejít po oslím můstku k tématu staré whisky/staré lahve/"investiční whisky" a tam se rozohnit, páč mně tam spousta věcí pěkně se... Z vícero důvodů jsem původní znění příspěvku "redakčně" krátil a posléze si šel nalít, a tím to tady odbydu, už kdysi docela "drahou", přesto však k popíjení ještě dostupnou Glenglassaugh 30 YO. Dneska? :evil:
- V testíku 1, 11, 13 a 15 jsem neměl ani páru, 7, 8 a 9 odpověděl chybně, zbytek dobře.
:hand:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Carbon test 14C

Příspěvek od nidan »

Petře, v tom případě jsem to špatně pochopil asi já, omlouvám se, nicméně si nechci měřit pindíka s nikým :D
mne zajímají všechny info o whisky i když tyto info o padělcích šli dosud mimo mne jelikož jsem nikdy neuvažoval o koupi whisky za takové peníze ze zcela zřejmého důvodu :) kdybych na to měl a chtěl takové láhve kupovat asi bych se zajímal dříve :lol: nicméně na závěr té knihy je spousta rozhovorů se sběrateli a jedna z otázek je zda koupily někdy padělek a odpověď v drtivé většině je ano a někdy i vícekrát, bohužel realita...
lumir
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 31
Registrován: 19 bře 2017, 20:14

Re: Carbon test 14C

Příspěvek od lumir »

tak na ty pindíky doporučuji obyčejný metr, "carbon test" je na to zbytečně moc sofistikovaná metoda.
Odpovědět