Video o whisky a internetu

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od nidan »

Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od Petr »

Nemohu si pomoci, ale tyto pokusy mi připomínají příběhy z knihy Bad Whisky od Edwarda Burnse. Akorát je to, díky současným možnostem, mnohem sofistikovanější. Takže nic nového pod sluncem. Lidi se ohánějí a zaštiťují kdečím, ale pořád z toho čouhá pouhá honba za "rychlými prachy". Je úplně jedno, jestli se píše rok 1871 nebo 2018 a kde se na zeměkouli nacházíme.
A že nemluvím jen tak, mohu doložit nedávnou osobní zkušeností. Pro rozšíření obzorů jsem na letošní WF nakoupil pár amerických whiskey. Mezi jinými - Cleveland The Eighty 0,7l, 40,0%. "Finished with an oxygen enriched, accelerated proces", se píše na vinětě. Našli se dva odvážlivci a zvídavci, i já jsem si lehce nalil. Výsledek předčil má veškerá očekávání. Vzdělat se lze, a zadarmo, zde: https://clevelandwhiskey.com/
Už to, že na vinětě je psáno "American Bourbon", je varující marketingové šmečko. Copak bourbon může být jiný, než americký, míněno z USA?
Co s tím budu dělat, nevím? No, možná tuším - bude-li příležitost, tak budu tuto tekutinu předvádět jako odstrašující příklad, kam až může vést tzv. netradiční, inovativní přístup. "Kupředu levá, zpátky ni krok!" se kdysi zpívalo. A kam jsme se s tím dostali?
Nicméně pokrok se zastavit nedá, ale třeba taková značka Compass Box, to je jiné kafe! A našli by se i jiní podobní, dokonce i ve "státech".
:shifty:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od nidan »

no já bych to klidně ochutnal ;) ;) v rámci vědy samozdřejmě :D třeba by to mohl mít Nethar ve slepé MC :lol:
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od LukeD »

První, co se mi vybavilo při sledování, byly amarouny z Návštěvníků. ;) Ale v rámci vědy bych se taktéž obětoval a stal se pokusným králíkem. Zvláště pak pokud by stály za to ty srovnávací vzorky. :)




Ale jinak tedy naprosto souhlasím s Petrem. Jakékoli urychlování procesu výroby je dle mého cesta do pekel. Stačí kupř. vzpomenout, jak se na kvalitě chleba podepsal instantní ("mrtvý") kvásek, který začali někteří pekaři používat, aby si zjednodušili práci.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od LukeD »

Další pěkný dokument na YT o historii, výrobě a pití whisky, plus další zajímavosti. Mezi dotazovanými jsou Nick Morgan, Dave Broom, Charlie MacLean, Richard Patterson, Iain McArthur, Jim Cryle, Duncan McGillivray a další.
Klíčovým pro skotský whisky průmysl je samotné Skotsko. 256 mil dlouhé, 147 mil široké, má pobřeží dlouhé 5006,6 námořních mil, 30166 čtverečních mil, 721 ostrovů, ale 900 bilionů litrů srážek každý rok.

Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od nidan »

viděl to někdo? má smysl to koupit?
https://www.amazon.com/dp/B01BN64RCQ
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od Pet »

Obrázek
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od nidan »

je to ono, ja o tom vim, ale radsi se koukam na TV a todle moje neumi:(
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od Pet »

Aha. Tak bylo to hezký :twisted: Moc ti to nepomohlo, co?
Obrázek
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od nidan »

libilo? tak super:)
Odpovědět