Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

Zkus Ledaig ;)
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od buddha.ps »

nidan píše: 06 led 2019, 21:23Zkus Ledaig ;)
Po dopití tejto várky Ledaig nepochybne bude (patrí k mojim veľkým obľúbencom) - viz citácia klasika:

"Tak postupne som sa ustálil na systéme kedy mám doma vždy aspon jedného zo "základných" zástupcov jednotlivých štýlov (mnou samotným ustanovených :D):
- sladký Speyside (Glenfiddich 15yo Solera Vated / Glenfarclas 12yo / Strathisla 12yo)
- more (Talisker 10yo / Springbank 10yo / Ledaig 10yo / Highland Park 12yo)
- typická Islay (Laphroaig 10yo / Ardbeg 10yo / Ardbeg Uigeadail a najnovšie Ardbeg An Oa)
- ovocná rašelina (Caol Ila Moch / Kilchoman Machir Bay a najnovšie to občas asi preložím Edradour Ballechin Heavily Peated)

...no a k tomu na objavovanie 2-4 kúsky podľa toho na čo si pri čítaní nemenovaného fóra urobím chuť (...a prehovorím 1-2 kolegov na spoločný nákup).

Vcelku pekný život"

Toľko Jeho Svätosť 16.11.2018 vo vlákne "Láhve, které když dojdou, koupím nové" ; a keďže 2 HP 12yo doma mám a Springbank 10yo padol na Silvestra... :lol:
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Mirek »

Glenmorangie Quinta Ruban, Glenmorangie Nectar d´Or
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od salam15 »

Souhlasím s Mirkem, Lasanta je z Glenmorangie asi nejslabší. Od Glenglassaugh mi chutnala jak NAS PX, tak Port. Benromach tam je to celkem jedno, desítka je super ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od joy »

Z Glendronachu je dostupna 12. A rozhodne neni spatna.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

mne mile překvapil
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 5-year-old
cenově dostupná sherry sudovka:)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od LukeD »

buddha.ps píše: 06 led 2019, 20:39 Ale mám rád po ruke aj nejaký vyložene ľahší kúsok, a tu mi dochádza inšpirácia - dosť mi posledne chutil Arran Amarone Port Cask, a tak prosím o tip na niečo podobné ľahké, "bobuľovo" ovocné a príjemné, proste nejaký kompótik pre deti ;)
Napadla ma Glenmorangie Lasanta, ale základná 10yo mi moc nešla tak sa mi do nej moc nechce. Alebo plís nejaký tip od Benromach, Glenglassaugh či GlenDronach, čo sú paliarne pre mňa - zatiaľ - nepoznané.

Díky
U Glenmorangie se taktéž kloním ke Quinta Ruban (zatím to nejlepší, co jsem od nich pil), nicméně tam to mám chuťově celkové spíše na hořkou čokoládu než na nějaké ovoce. Lasanta mi nijak zvlášť moc nechutnala. A coby tip přidám klasickou Glenlivet 12yo, kterou jsem zkoušel nedávno. Jablka, ořechy a med jak ve vůni, tak v chuti, chutná a krásně pitelná, nenáročná whiska. Takový tekutý štrúdl. ;)

Benromach 10yo je skvělá a v našem baru - hlavně díky mně - jedna z nejprodávanějších whisek, ale tam počítej s lehkým kouřem, což si myslím, že zadání úplně neodpovídá.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od joy »

Tak zase ja jsem naopak Quinte Ruban nikdy neprisel na chut. Zkousena nekolikrat a nikdy nepresvedcila natolik, abych si koupil lahev.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Petr.D »

Tu jsem včera pocucával při sledování Bird boxu
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

tu glenlivet 12 nekupuj je to humus, jestli chces poslu ti vzorek zdarma...mam tu flasku otevrenou uz pres 2 roky a nikdo to nechce pit...jedno z nejslabsich speyside...
Odpovědět