Tesco finest Highland single malt

francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od francekvlado »

ktulu píše: 02 led 2019, 19:24 Ale ne, jen žertuju. Záleží jen na obsahu, nikoli na tom, co je na etiketě (určitě by se u Tesco Whisky a všech ostatních dal dohledat výrobce) a třeba kdybych ji na slepo degustoval, chutnala by mi. Na druhou stranu bych si ji prostě z principu nekoupil. Velký řetězec skoupí co se dá, aby si na to nalepil svou nálepku...u těstovin nebo rýže je mi to jaksi fuk, ale u lahve ne :snooty:
Mne to vyhovuje, ze je takato whisky dostupna za takuto cenu. Chutovo aj kvalitativne je fajn, ale nie je to, co chuti mne, ale je to super pre ludi, co normalne nepiju whisky.
Mal som teraz na chate, kde sme boli s rodinou - Talisker 10y (pre mna), Glenmorangie 10y (dostal som), Nikka Blended (svagor japonec), a Tesco single malt (zvedavost).
Taliskeru sa nikto po ovonani ani nedotkol, co mi vyhovovalo. Naopak, najviac rodine chutila ta Tesco, a v podstate mi ju vypili. A vdaka cene mi to ani nebolo luto. Cize podla mna super flasa do spolocnosti, kde sa budem o to, co donesiem delit s kadekym :D Ja sa pokojne napijem z toho tiez, a myslim, ze ostatni to zvladnu (a nedali by dymove, udene, raselinove).
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od ktulu »

francekvlado píše: 07 led 2019, 13:46
ktulu píše: 02 led 2019, 19:24 Ale ne, jen žertuju. Záleží jen na obsahu, nikoli na tom, co je na etiketě (určitě by se u Tesco Whisky a všech ostatních dal dohledat výrobce) a třeba kdybych ji na slepo degustoval, chutnala by mi. Na druhou stranu bych si ji prostě z principu nekoupil. Velký řetězec skoupí co se dá, aby si na to nalepil svou nálepku...u těstovin nebo rýže je mi to jaksi fuk, ale u lahve ne :snooty:
Mne to vyhovuje, ze je takato whisky dostupna za takuto cenu. Chutovo aj kvalitativne je fajn, ale nie je to, co chuti mne, ale je to super pre ludi, co normalne nepiju whisky.
Mal som teraz na chate, kde sme boli s rodinou - Talisker 10y (pre mna), Glenmorangie 10y (dostal som), Nikka Blended (svagor japonec), a Tesco single malt (zvedavost).
Taliskeru sa nikto po ovonani ani nedotkol, co mi vyhovovalo. Naopak, najviac rodine chutila ta Tesco, a v podstate mi ju vypili. A vdaka cene mi to ani nebolo luto. Cize podla mna super flasa do spolocnosti, kde sa budem o to, co donesiem delit s kadekym :D Ja sa pokojne napijem z toho tiez, a myslim, ze ostatni to zvladnu (a nedali by dymove, udene, raselinove).
To potom jo :) pokud je to myšleno pro newhiskaře, tak to může být dobré. Mám holt jinou zkušenost - buď návštěva whisky nechce (v tom případě dostane buď kávu, rum, pivo či jägermeistera) nebo whisky chce a je to buď newhiskař (tak dostane Grant´s, Bushmills, Cardhu 12 nebo Glenfiddich 12) nebo se ve whiskách orientuje a tomu dám vybrat (ti naopak nejvíce žádají Talisker 10 ((což je dobře...nikdo neupijí Ardbeg :D)). Vždycky je dobré míti něco pro návštěvy :pray:
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od LukeD »

ktulu píše: 02 led 2019, 19:24 Ale ne, jen žertuju. Záleží jen na obsahu, nikoli na tom, co je na etiketě (určitě by se u Tesco Whisky a všech ostatních dal dohledat výrobce) a třeba kdybych ji na slepo degustoval, chutnala by mi. Na druhou stranu bych si ji prostě z principu nekoupil. Velký řetězec skoupí co se dá, aby si na to nalepil svou nálepku...u těstovin nebo rýže je mi to jaksi fuk, ale u lahve ne :snooty:
Je vážně legrační číst, jak si protiřečíš v rámci jednoho a toho samého příspěvku. Nejprve napíšeš, že záleží na obsahu, nikoli na etiketě, abys to hned vzápětí popřel tím, že by sis ji prostě z principu nekoupil. Tak co podle tebe tedy hraje roli? Kvalita v lahvi, nebo nálepka? Možná by neškodilo udělat si v tom jasno. Pominu-li tedy fakt, že by bylo nejlepší ochutnat ji před tím, než tu člověk začne vynášet unáhlené kategorické soudy...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od ktulu »

Neprotiřečím si. Jen jsem se špatně vyjádřil. Je jedno, co je na etiketě, jde mi o vlastnictví. Nikdo mě nepřesvědčí, že velkému řetězci nejde o nic jiného než o kšeft. To je prostě na prvním místě. Dobrým palírnám jde o to vyrábět kvalitní whisky, kšeft je až na druhém místě. Pokud je dobrá, kupujete ji a pijete, přeji vám to, ale pivo s nálepkou Coca Cola bych prostě taky nekoupil.
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od lalos »

ktulu píše: 08 led 2019, 05:54 Dobrým palírnám jde o to vyrábět kvalitní whisky, kšeft je až na druhém místě.
To bych si i troufnul nesouhlasit.
Ferrari by taky dneska nikdo nevyrobil, kdyby předtím někdo nekoupil hromadu Fiatů.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od xenopus »

Koukám, že Leoše zaujala tatáž věta... No, ktulu, snad to tak i je, ale kdyby byla whisky jen kvalitní a skoro nikdo ji nekupoval... Potíž je v tom, že v současné době, kdy se kupují na nesmyslné ceny třeba tříleté produkty, hlavně, když je to z nové whiskypalírny, ten produkt zas až tak kvalitní být nemusí. A historie ukazuje, že některé firmy - a nemusí jít jen o palírny - nezkrachovaly proto, že by měly nekvalitní produkt, ale spíš že ho neuměly v konkurenci prodat (kšeft). O tom, že konkurence ve whisky roste, netřeba diskutovat. Nakonec se, doufám, oddělí zrno od plev, ať už to bude z jakéhokoliv důvodu.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od ktulu »

Hele :D na mě jste možná až příliš ušlechtilí filozofové...já jsem jen simple man s tou zkušeností, že když je na nějakém produktu "finest" v 99 % případů to stojí za hov*o. Jen se prostě divím. Toť vše.
Per aspera ad astra.
Bernolak

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od Bernolak »

Túto whisky robi spoločnosť Whyte & Mackay, podľa toho čo som našiel na internete mala by to byť vlastne Dalmore v inej fľaši. Aj recenzie na ňu sú veľmi pozitívne, za tú cenu dobrý obchod ;)
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od francekvlado »

Dakujem za ozrejmenie :D Myslel som si, ze je za tym nieco kvalitnejsie.
Bernolak píše: 30 led 2019, 11:17 Túto whisky robi spoločnosť Whyte & Mackay, podľa toho čo som našiel na internete mala by to byť vlastne Dalmore v inej fľaši. Aj recenzie na ňu sú veľmi pozitívne, za tú cenu dobrý obchod ;)
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Tesco finest Highland single malt

Příspěvek od francekvlado »

Chapem :D Ja som to tiez bral do kosika s tym, ze to asi dopadne strasne, ale tato flaska ma prekvapila. A kedze to nie je prave ten moj oblubeny styl, ale ludia to prijmu radsej, ako to co pijem ja, som rad za tuto flasu, a za jej cenu :D A pri tomto nepotrebujem krasne balenie, karton, knizocku s pribehom :D
Ziadna filozofia :D

Teraz je len otazne, ci by som kupoval aj nejake Tesco Islay single malt very good whisky, za 23 eur, a bola by tam nejaka super dymovka :D Ale asi hej, za tu cenu.

ktulu píše: 08 led 2019, 13:03 Hele :D na mě jste možná až příliš ušlechtilí filozofové...já jsem jen simple man s tou zkušeností, že když je na nějakém produktu "finest" v 99 % případů to stojí za hov*o. Jen se prostě divím. Toť vše.
Odpovědět