Caol Ila 8 yo 2008

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Caol Ila 8 yo 2008

Příspěvek od josé »

caolilaMOT.jpg
caolilaMOT.jpg (8.68 KiB) Zobrazeno 3776 x
Info:5.6.2008 - 7.9.2016, Bourbon Hogshead, sud č. 311062, 325 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/89145
Alkohol:59 %
Velikost:vzorek WLP2016
Aroma:jemná sušší rašelina. trocha vanilkové nasládlosti A.O., citrusová kůra, kyselá jablka. dojem mi poněkud ruší mírný newmake ocas (nahnilé brambory). po odvětrání už není tolik patrný. (b.1/3)
Chuť:od suchého popelového kouře, nahořklých zelených ořechových slupek a kapky nakyslé ovocnosti se objevuje pikantní koření, hřebíček, pepř a celkově sládne. plná whisky (b.2/4)
Dozvuk:dlouhý. sladší. hlavní nápor kouře odeznívá a je nahrazen hutnou tmavou čokoládou, lékořicí a citronem, až zůstane sladký pocit s kouřem a rozkousaným dřívkem z nanuku (b.1/2)
Shrnutí:novinka z portfolia 12.Men.of.Tyn(e) nemohla u Martina na stánku uniknout mé pozornosti. až po přechutnání a focení etikety zjišťuju, že má 59%! tolik bych netipnul, je hladká a nelihová. celkově taková klasická Caol Ila, jak si ji pamatuju - sušší kouř a citrusy odlehčené vanilkovou sladkostí. jsem rád za ochutnání. (b.1/1)
Body:5
Naposledy upravil(a) josé dne 20 pro 2016, 20:54, celkem upraveno 1 x.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila 8 yo 2008

Příspěvek od Nethar »

To mě naopak překvapilo, jak byla ostrá, i když jsem měl už ten večer dost napito a "hubu vypálenou".
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Caol Ila 8 yo 2008

Příspěvek od josé »

na festivalu jsem dík Martinově štědrosti mohl opět přechutnat. jsem rád, že se sám se sebou celkem shoduju.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/89145
Web:http://12menoftyne.cz/
Alkohol:59 %
Velikost:vzorek WF2017
Aroma:mladé newmakeové. kouř, zelený opálený prut, citrusy, grep. závan malin, hladká dřevitost A.O.. po odvětrání je lepší, vymizí newmake smrádek. sudovka je znát. (b.1+/3)
Chuť:sušší, mírně drhnoucí dřevitost. přechází do pikantnosti zakápnuté citronem. nové koření. popelnatá. (b.2+/4)
Dozvuk:už sladký, kouřový, poznamenaný dřevem. zelená švestka, pepřový. (b.1/2)
Shrnutí:mladá Caol Ila, celkem ukázková, jak si ji z těch pár ochutnaných vybavuju. neředil jsem. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Caol Ila 8 yo 2008

Příspěvek od tornado »

Caol Ila 8 yo 2008

Alkohol:59 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017, lahev 266 / 325
Aroma:Vegetativní až travnatá kyselost, která ale rychle zmizí. Trochu kouře, sůl a nepatrně jodu. Po chvilce se objeví slad a náznak ovocných tónů. Působí příjemně, po odstání se výrazně nezmění. Je o hodně intenzivnější než základní verze 12 yo, profilem mi spíš připomíná verzi Moch.
Chuť:Medově nasládlá, trochu travnatosti, slad. Velmi rychle nastoupí pepřová pálivost, vyšší procenta jsou znát.
Dozvuk:Pozvolna doznívá chuť a objeví se jemné ovocné tóny s perníkem.
Shrnutí:Příjemná sudovka, pochutnal jsem si.
Odpovědět