World Whisky - Charles MacLean

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od nidan »

dneska mi došla, procházel jsem vedle sebe obě dvě stránku po stránce a změna je jen v jiných fotkách některých (15-20%) láhví a k tomu patřičných tasting notes, někde si ani nedali práci aby fotky vyměnili a jsou tam staré láhve i když je to vydané v roce 2016...
celkem zklamání...pro někoho max zajímavé vývoj vzhledu láhví v čase ale jinak nic...
kdo nemá předchozí, nic nezkazí, jinak vyhozené prachy...
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od ktulu »

Za mě pěkná knížka. Má takovou líbivou atmosféru při popíjení; zkrátka graficky je perfektní - třeba mapky si nemůžu vynachválit. Negativa spočívá například v obrázcích starých lahví (jak zde již bylo řečeno), tak i ve svém rozsahu - přijde mi relativně kratičká (vzhledem k množství whisek a palíren). U obrázku každé lahve je krátký odstavec popisující chuť...často nejsem s to se s těmito komentáři ztotožnit. Zkrátka tuto knihu je nutné brát čistě jako seznamovací do světa whisky (ostatně to už plyne z názvu); do hloubky problematiku neprobírá.

Což mě vede k otázce, zda již někdo na tomto fóru (ti nejzkušenější whisky vlkové) nepřemýšleli o vydání vlastní knihy...?
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Nethar »

Nadiktoval jsem to Sváťovi. Pravda asi trochu napřeskáčku ;-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od nidan »

nebo ti Sváťa rozuměl každou druhou větu :lol:
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od salam15 »

to se spíš Sváťa při každé Netharově větě zamyslel a napsal prvních deset vět, které ho volnou asociací napadly, a pak zase pokračoval další Netharovou větou.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Nethar »

Jinak vážně řečeno - Petr by mohl něco sepsat, co, Petře? ;-)
A myslím že dvě menší pojednání o whisky sepsal pan Burda toho času z brněnského Whisky shopu. Bývají ke koupi v Morávce.
A samozřejmě dobírané Whiskybraní.
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od ktulu »

Kompendium z místních recenzí? Nějak je ucelit, sjednotit a dát jim komplexní vzhled? Samozřejmě, těch recenzí je tu tolik, že by se vskutku jednalo o celoživotní dílo..
Per aspera ad astra.
Marduk
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 30
Registrován: 10 úno 2018, 09:18

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Marduk »

Svět whisky je za mě asi nejhezči a nejlépe zpracovaná kniha o whisky pro někoho kdo moc o whisky nevi a chce se dozvědět vic....na úvod jednoduché představeni vyroby whisky, potrebne suroviny, mapka Skotska s palirnami, chutě a vune ktere muzete ve whisky citit, druhy whisek, a pak samotne predstaveni paliren serazene podle abecedy s fotografiemi lahvi zakladnich plneni...krom Skotska je tu samozrejme i Irsko, a USA se svymi bourbony, a nakonec zbytek sveta. Kniha ktera se cte a listuje sama. Palec hodne nahoru. :clap:
WAR IS HELL
Odpovědět