Bowmore Black Rock

Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Kobalt »

Travel retail a ještě v parádní akci? No nekup to.
Aroma:Sladký ovocný kouř, trpké ovoce, kakao, káva, sladké ovoce.
Chuť:Jód, kouřová rašelina, lehká sladkost, hořká čokoláda, sladké ovoce, trpké víno.
Dozvuk:Sladký popel, trocha tmavého karamelu a hořké čokolády, trpké víno.
Shrnutí:Styl kouřových whisek a sudů po víně mám rád, tohle je ale jen takový slabý odvar. Není to vůbec špatná whisky, jen taková jednoduchá a nijaká. A zase cena byla velmi přívětivá. Příjemná sladká jemná rašelinka. Láhev byla doma příjemná.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Torrez »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/87599
Alkohol:40 %
Velikost:Vzorek 0,05l
Aroma:Zvláštní hluboká zemitost, k tomu něco jako rozinky připomínající španělské brandy.
Chuť:V chuti už starý dobrý Bowmore. Kouř, rašelina a bahnitá zemitost, nasládlost a lehce kořenitost.
Dozvuk:Nevydrží tak dlouho, ale má kvalitu palírně obvyklou. Hořkost trochu je.
Shrnutí:Bowmore obvykle nezklamává, tento kousek nabídl něco navíc v podobě vůně. :handgestures-thumbsup:
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od francekvlado »

Zrovnanie so zakladnou 12tkou, mam ich obe pred sebou na stole, tak sa zahram na degustatora.
Barva:Black rock je o dost tmavsi, ale na tom vlastne nezalezi.
Aroma:V 12tke citit vo voni viac alkoholu, a je ta vona intenzivnejsia. Raselinu citit v oboch, ale nie je to taky naval, ako u Ardbegu, ci Laphroaigu. Mam rad Bowmorky, prave pre to, ze su jemnejsie. U Black Rocku je ta vona sladsia. Trosku cukrikova.
Chuť:Jemnejsie opoti inym dymovka, i ked aj tu jazyk zastipe po alkohole, a udenine. (Pil som ale dnes aj Ardbeg Uigedail, Ledaig, Bunahabhain, Lagavulin, a tato mi pride najemnejsia. S 12tkou nevidim velky rozdiel.
Dozvuk:Jemnucke palenie dole hrdlom. Jemna udenina. Prijemne. Ziaden jod, alebo iny naval. O troska intenzivnejsie ako 12tka.
Shrnutí:Litrovka. Teraz na to pozeram, ze ta flasa sa mi zda nejaka vacsia, a ten 1l na flasi ma potesil :D Nejak som Bowmore obchadzal dlhsiu dobu, a o to viac ma tesi toto zoznamovanie. Minule som si tu cital na fore nejake prispevky, ze whisky nuda - a kolega sa stazoval, ze po 20 tich flasiach uz ho nic nebavi ochutnavat, ma vsetko vyriesene. Ja zasnem, co vsetko sa da na jednom ostrove objavit, nevravim, o vedlajsich a nie to o celej krajine. Vyborne, chutilo. Z dymovych jemnejsie, podla mna to zvladne aj zaciatocnik. Nie moc sladke, ako napr. Connemara. Ale je tam ista sladkost.
Body:Ja to uz asi neviem a ani nebudem bodovat. Musi stacic, ze urcite chutila a odporucam. CItal som tu aj, ze najhorsia od Bowmore. Ak je to pravda, tak tie ostatne musia byt ine supy, alebo ja sa potom asi uspokojim aj z patokmi.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od salam15 »

Pro mě třeba Black Rock byla skvělá whisky z pohledu poměru cena/výkon. Škoda, že už je tak těžký ji sehnat.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Mirek »

Na Black Rock mi nesahejte! Cena/výkon téměř bez konkurence...ještě jednu ukrývám před zraky veřejnosti hluboko ve skříni :lol: . Stejně nostalgicky vzpomínám na 12 yo Enigma. Jednu bych ještě taky našel... :violin:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od francekvlado »

Ja som ju bral odtial:
https://www.svetnapojov.sk/bowmore-black-rock-p410

Neviem, ci dorucuju aj do ciech, ale tu este je k mani :D
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Mirek »

V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Rescue »

Aroma:Sladká krémovitá rašelina, relativně hutné, pomeranče v alkoholu, v náznaku obilnost
Chuť:Sladká, relativně plná, lehce dřevo, rašelinka, řasy, narozdíl od 12yo nehořkne
Dozvuk:Středně dlouhý, hřejivý, s lehkou přetrvávající nahořklostí
Shrnutí:V přímém porovnáni s 12yo mi tato přišla zajímavější, hutnější a méně hořká. Každopádně obě mám v baru a obě mě baví...
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od lalos »

Info: Jedna z trojice Bowmorek uvedených na trh v roce 2014 pro travel retail. Black Rock je základní z trojice a zrála převážně ve first fill sudech po sherry. Současná série mě baví, takže když jsem na dní whisky v Hulíně narazil na starší edici, nezaváhal jsem.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53729
Web:https://www.bowmore.com/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost: Vzorek na Den Whisky Hulín 2021
Aroma: Sladký, ovocný kouř. Velmi podobná současné travel free 10 yo Dark & Intense. Příjemná, minerální. Kovové piliny, trochu síra.
Chuť: Sladká, lehce drsná, minerální. Kouř, med, lehce dřevo.
Dozvuk: Střední, kovový, pěkně hřeje. Bez hořkosti. Ojetý brusný kotouč.
Shrnutí: Dobrá, sladce kouřová Bowmore. Tak jako současná travel retail řada, tak i ta minulá zdá se byla dost povedená, hlavně teda v poměru cena výkon. Mrzí mě, že mě minula.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět