Singleton of Dufftown 15 yo

Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Singleton of Dufftown 15 yo

Příspěvek od salam15 »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17486
Aroma:Med, vanilka, koření. Aroma bylo takové krásně hladké.
Chuť:Pomeranče, skořice, kořenitá chuť. Velmi šťavnatá.
Dozvuk:Dlouhý, dřevitý
Shrnutí:Nethar mi z WLP dovezl vzorky Singletonů, konkrétně Tailfire, 12 yo, 15 yo a 18 yo. Ochutnal jsem je naslepo proti sobě.

Vítěz souboje Singletonů z Dufftownu. Komplexní, vyvážená, vlastně docela fajn. Jemnější než 18 yo, ale příjemnější na chuť (hlavně díky pomerančům. Pokud bych obecně měl shrnout své dojmy z téhle edice, tak to všechno chutná jako něco mezi Glenfiddich 12 yo a Balvenie 12 yo. Kdovíjak odvázaný z toho nejsem. Ve Skotsku je spousta mnohem zajímavějšího pití.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Singleton of Dufftown 15 yo

Příspěvek od Nethar »

Příliš mě nezaujala, nic moc výrazného, nic moc špatného, prostě zapomenutelná. Poznamenal jsem si akorát: "vzpomínám si na svůj smutek z Kininvie - piju furt to samý" - tam jsme taky srovnávali různé úžasné Kininvie, stejně jako o rok později jsme srovnávali různé úžasný Singletony :-)
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Singleton of Dufftown 15 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17486
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:svěží, jablečně ovocné, citrusové. suché dřevo. po odvětrání vanilka, nugát. (b.1+/3)
Chuť:zvláštní kořenité dřevo. seno, teatree. hřejivá, poměrně sladká. výrazně karamelová. sušené ovoce. (b.2/4)
Dozvuk:čokoláda, sušené meruňky, papája. slad. dlouze větrový, lékořice. po dlouhé době možná i kouř. (b.1/2)
Shrnutí:nenáročné pití. neurazí, nenadchne. po lahvi netoužím. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Singleton of Dufftown 15 yo

Příspěvek od tornado »

The Singleton of Dufftown 15 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Lehčí, příjemné, o trochu hutnější než 12 yo. Kynoucí těsto, dřevo, ořechy, travnatost, sladko kyselost bílého vína. Po chvilce náznak třešní a jahod. Po odstání těsto, med, ořechy, travnatá nakyslost, jablečný mošt.
Chuť:Lehká, celkem příjemná, ale není moc výrazná. Jemná medová nasládlost, máslové sušenky, po chvilce trochu travnaté kyselosti.
Dozvuk:Není moc intenzivní. Zahřeje ústa a nepatrně zhořkne.
Shrnutí:Lehčí, bez problému pitelný kousek. Bohužel působí dost nudně, 12 yo verze mi přišla chuťově o něco málo zajímavější.
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Singleton of Dufftown 15 yo

Příspěvek od Torrez »

Velikost:Vzorek 0,05l
Aroma:Pěkně ovocná, lehká nakyslost, zelené jablko, zaprášená kořeněná dřevitost. Jakási olejnatost (plnotučnost).
Chuť:Hodně jemná, trochu voňavkově do hořka. Je celkem příjemně pitná, ale není nijak zajímavá.
Dozvuk:Slabší ... bílé víno, jemné ovoce, medový.
Shrnutí:Voní krásně, ale je přespříliš jemná v chuti a to mi vadí. Celkový dojem je zabitý nevýrazností.
Odpovědět