Don Papa

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Don Papa

Příspěvek od Torrez »

Velikost:Vzorek 0,05
Aroma:Přesladké, banán, vanilka, směs tropického ovoce.
Chuť:Pobavila, tutti frutti, dětská zubní pasta.
Shrnutí:Vůně slušná, chuť vtipná. Asi bych to ani nepočítal jako rum, spíš jako rumový berentzen. Těžko uvěřit, že něco takového vzniklo zráním v sudu. Dozvuk skoro není.
Naposledy upravil(a) Torrez dne 12 úno 2019, 22:12, celkem upraveno 1 x.
jarikGSXR

Re: Don Papa

Příspěvek od jarikGSXR »

Tak klasický Don Papa mně tedy vůbec nenadchl. Vanilkově převonělý až moc sladký. Zřejmě dodáno až moc velké množství aroma a sladidla.
Možná si své zájemce najde, já k nim rozhodně patřit ale nebudu. U mně jeden z nejhorších. Za mě tudíž jen 75.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Don Papa

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:Sladká, bonbonová, želé medvídci, karamel, divné ovoce, nepřirozeně sladké, kandované ovoce, citrusová kůra, sladké želé, Pyratovost.
Chuť:Medvídci a kandované citrusy, sladké želé, troška koření, Pyrat lite.
Dozvuk:Kandované citrusy, hořká čokoláda, citronové želé.
Shrnutí:Zvláštně umělý Pyrat light.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Don Papa

Příspěvek od Kobalt »

https://rumcorner.blogspot.com/2015/10/ ... 5ffgTSvEZ0

Zkráceně, přeslazený dochucovaný dovanilkovaný něco jako rum.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
VikThor

Re: Don Papa

Příspěvek od VikThor »

Komentáře víše mne pobavily a tak se i přes své relativně malé zkušenosti vyjádřím.

Chuť je zajímavá a po desítce dalších rumů mi přijde hodně originální a "jiná". Srovnání s kořeněnýma rumama je zcela mimo mísu. Srovnával sem s Morgan Black Spiced a s Krakenem. Ty jasně chutnají po koření, ale Don Papa ani omylem!
A pokud se jedná o sladkost, tak sladká je především vůně, ale nijak strašně. Oproti Legendariu Elixir mnohem méně, El Dorado 12 yo voní též daleko víc sladce. A například ještě Malteco 10yo...to voní mnohem vícce sladce. Nicméně očekávání sladké chuti se nenaplní ani náhodou. Naopak je chuť zpočátku až překvapivě silně rumová a plná. Když sem nasával onu zvláštní sladkou vůni, nečekal sem, že samotná chuť bude tak silná a intenzivní. Po chvíli se objeví chutě po kandovaném ovoci, pomeranči a různé tóny citrusů. Krapet vylézá vanilka, ale jen nepatrně a hlavně ve vůni.

Dozvuk je relativně krátký, nasládlý a po exotickém ovoci. Nicméně hned mám chuť znovu ochutnat a tak čichám a užívám si to rád tnovu a znovu.

Hodnocení:
Moc dobrý rum, vůní pro dámy, chutí mnohem více pro pány. Faktem je, že po ochutnání jisté řádky rumů sem nenašel zatím vyrovnaného srovnání. Přibližuje se mu asi nejvíce El Dorado 12yo, ale Don Papa si drží svou originalitu docela jasně. Pyrata sem zatím nechutnal, ale sem zvědav na srovnání :-)


PS: Berte vážení prosím v potaz, že chutě a jejich preference má každý trochu jinak. To co chutná mě, nebude chutnat jiným lidem, ale jiným ano. Kdo hledá silný a nekompromisně drsný rum, tak ať se poohlédně jinde :!:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Don Papa

Příspěvek od Kobalt »

Vítej na fóru ;)
V téhle kategorii jsou asi nejvíce podobní Pyrat nebo (skoro jakýkoliv) A. H. Riise. Nebo Don Papa 10 yo který se přesune z želé medvídků do Vext.
A ano, není to chuť jako u spiced rumů, není to koření. Takže souhlasím že je rozhodně svůj, má propracovaný marketing a oblíbenost u mas. A to se počítá. Ale prostě mi vrtá hlavou jak bylo této chuti dosaženo, vliv sudů (normálních dubových) tady přeci jenom známe.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
EmperorTichus

Re: Don Papa

Příspěvek od EmperorTichus »

Dobrý den,
srovnávat Don Papa a El Dorado 12Y mi přijde jako dost velký úlet.Nejsem žádný rumolog ale tohle je přestřel.Don Papa je převoňená sladká umělotina a El Dorado bych přirovnal spíše k typu Diplomatico.Don Papa je nejslabší věc kterou jsem kdy pil.Za zmínku ovšem stojí Don Papa Masskara a Sherry Cask.
Přeji pěkný večer.
EmperorTichus

Re: Don Papa

Příspěvek od EmperorTichus »

nobynoblhoch píše: 13 říj 2017, 11:05 Tak částečně ta chut za moji osobu odhalena....ja tam proste citim chut zlateho pushkina...kazdopadne at mi vyrobce nevesi buliky na nos ze jde ciste jen o chemii sudu a nic v tom nelezi
To je přesně ono!Ta hnusná chuť a vůně!
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Don Papa

Příspěvek od tornado »

Don Papa

Alkohol:40 %
Velikost:lahev 0,7 l
Aroma:Výrazné, sladké, parfémové. Vanilka, marcipán, růžový grep, citron. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Skoro likérově sladká, profilem kopíruje aroma .
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí:Rum? Kdepak, cukroví.
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Don Papa

Příspěvek od inerc »

Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Co toto je? Velmi chytlavy smradok ktory ma nuti stale to cuchat. Najviac mi to pripomina silno smotanovy sladky krem s nejakym prezretym ovocim, zmes banan a datle, tony citrusu. A do toho trochu syntetickej vonavky
Chuť:Ta podivna vona plynulo prejde aj do chuti. Ovocny, kvetinkovy a sladky. A tiez alkoholovy.
Dozvuk:Okrem cukru uz len alkohol a trochu horkosti.
Shrnutí:Neviem ci to nazvat rumom, ak tak spiced. Ale ten smradok...ten je fakt nezamenitelny. Len vdaka nemu 6/10
Testovane spolu s momentalne komercne vychytenymi brakmi Bumbu a Demon's Share, z tejto trojky mi vychadza najlepsie a jediny co ospravedlnuje zamyslat sa nad kupou flasky. Za tu premrstenu cenu je to ale velmi zly kauf.
Odpovědět