Lochindaal 2007

Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lochindaal 2007

Příspěvek od joy »

Pod značkou Lochindaal se skrývá Bruichladdich a opět je to silně rašelinná whisky s obsahem fenolů 50ppm. Vyrobeno bylo pouze 100 lahví, přibližné stáří je 8 let a whisky zrála v sudech po víně Château Climens.

Lochindaal 2007

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79652
Alkohol:61,5 %
Velikost:vzorek WF2016
Aroma:silně rašelinné, vanilka, koření, na pozadí silně sladké mléčné karamelky, pak se přelévá do mořského vzduchu prosyceného teplou vanilkou, objevuje se přezrálé ovoce, snad špendlíky a meruňky. Nádherná příjemná sladká vůně, která občas štípne kořeněně do nosu, ale není to nikterak silné, ale prostě dá o sobě vědět, že je to silná whisky
Chuť:tady není tak bohatě rozvrstvená, je jednodušší, ale účinná. Ze začátku se objevuje sladkost a vanilka, pak následuje výrazný kouř, který vysušuje
Dozvuk:vysušující kouř přetrvává, koření, nakyslost a lehká slanost s dlouhotrvajícím pocitem kouře v ústech
Shrnutí:Pro mě nejlepší vzorek WF2016, byl by to adept na láhev, ovšem cena mě přesvědčuje, abych si nechal zajít chuť
Přílohy
b_bruichladdich-lochindaal-cask-strength1.jpg
Naposledy upravil(a) joy dne 13 kvě 2016, 16:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Lochindaal 2007

Příspěvek od Nethar »

Podívám se na to zítra podrobně až budu na počítači, teď jenom usínám u mobilu. Ale jestli to jsou různý batche a liší se třeba jen procenty alkoholu, nebo ani to ne, tak bych to stejně vše dával sem do jednoho vlákna, tudíž označení asi ok. Možná Bruichladdich Lochindaal?
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lochindaal 2007

Příspěvek od joy »

Kdyz se domluvime, muze to tak byt.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Lochindaal 2007

Příspěvek od Hunter »

Nechal bych to takhle, u případných dalších příspěvků by stačilo rozlišit dle sudu nebo síly. Na whiskybase je to taky jako samostatná značka.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Lochindaal 2007

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79652
Alkohol:61.5 %
Info:destilováno 2007, lahvováno 2015, sud 10, 100 lahví
Velikost:vzorek
Aroma:sladká rašelina sladěná s nahnilým ovocem - broskve meruňky, maliny. nakyslost kvasírny. jemné bourbonové dřevo, vanilka. hlína, plevy (b.2/3)
Chuť:suchý popelový a velmi pikantní kouř. jehličky. zároveň štavnatá, zeleně jablečná, višně. sušené meruňky, ananas. sirnatá. postupně sládne. trochu hořká, kávová. (b.3/4)
Dozvuk:dlouhatánský. nasládlý jemný kouř, vanilka. kovový. opálený zelený prut. nezralé nakyslé meruňky. solená pražená slunečnicová semínka (b.2/2)
Shrnutí:hodně se mi líbí. nakouřenost není prvořadá, je vyvážena ovocem a vanilkovou sladkostí. Bruichladdich aka Lochindaal, plnění pro Fous Spirits. 100 lahví v sudové síle, 285 lahví ve 46%. na festivalu jsem si navzorkoval tuto plnotučnou verzi. ta byla v době uvedení na trh prodávána za 2786, což bych asi hecnul. současných 4 a půl už ne. ochutnáno naslepo (b.0/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Lochindaal 2007

Příspěvek od nidan »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79652
Alkohol:61,5 %
Velikost:vzorek WF 2018
Aroma:rašelina, alkohol, sladká zatuchlost, kyselost, kouř z mokrého dřeva, citrusy, s vodu se kouř mění na sladký
Chuť:suchá, popelnatá, ovocná, kořeněná, uzené maso, pěkná zajímavá chuť, s vodu tolik nevysušuje
Dozvuk:dlouhý, suchý (škoda že tolik), uzené, dřevěné tóny s dokončením uzeným
Shrnutí:pěknej uzenáč, jediná vada na kráse ta suchost, jinak bys si dal říct, je hodně dobře čitelná, kapka vody jí prospěla a celkově už nebyla tak suchá, vůbec bych se nebál srovnávat s Octomory. Jak sem ředil s vodou tak bych nebál koupit oddtučněnou verzi, ale trochu mne mrzí že jsem tu 46% na WF také nenavzorkoval a nedal proti sobě
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lochindaal 2007

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Harmonie a zábava. Slad a ovoce ve vůni perfektně splývá. Je sladká voní lehce i po víně.
Chuť:V chuti je trochu nudnější. I když má co nabídnout. Ovoce slad a víno se i zde krásně snoubí do příjemné chuti. Palírnu Bruichladdich bych ale za tímto vzorkem nehledal.
Dozvuk:Dozvuk je dlouhý a krom uzeného je trochu po cítit po červeném pepři. A celkově je velmi příjemný.
Shrnutí:Není spatná, ale aby byla adeptem na láhev, tak mi musela v chuti nabídnou ještě něco navíc.
Odpovědět