Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Kobalt »

Petr.D píše: 17 dub 2019, 18:10 :lol: :lol: :lol: tak si ji objednej :lol: :lol: :lol:
nidan píše: 17 dub 2019, 17:08 15 cairdeas je stále ve výprodeji pro FoL za 50 liber ;)
Právě že jak už psal Walter, na stránkách je všechno Out of Stock... Sice tu Cairdeas mají pořád v nabídce ale vyprodanou...
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Včera jsem neodolal vábení a načal The Night´s Watch, 0,7 l, 43,0 % aka Oban Bay Reserve https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... ghts-watch
Oban whisky mám docela rád, mimo jiné proto, že je svébytná a celkem rozpoznatelná mezi mraky jiných značek. Ani toto plnění mně nezklamalo. Nevím sice, jestli tu není nějaká vykutálená spojitost, v marketingovém kabátu, s Little Bay a protože ji nemám po ruce do souboje, tak to tvrdit nemohu. Jediné, co si myslím, že mají společné, je tak dobarvování karamelem.
A touto nezbytnou součástí mnoha značek se potažmo dostávám k další lahvi, co jsem načal, k další z mnoha "Reserve", a sice k Dalmore Port Wood Reserve, 0,7 l, 46,5 %. https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... od-reserve Ta, aby se odlišovala, a zřejmě taky povýšila, není v sudech po Tawny Port "finished", ale "finessed". Jen bych rád věděl, zda je to nový pojem z hlavy proslulého Richarda Patersona, obdobné bylo třeba používání "ACE" u některých plnění Bruichladdich, či v tom mají pracky mnou "oblíbení" marketéři! :)
Nebo, že by to byl nový pojem pro dozrávání v portských píšťalách? :lol:
No, typická Dalmore to opravdu není, nicméně pitelná je. Otázka je jak by si vedla třeba proti Glenmo QR či dalším, co si čichly k sudům po portském?
Abych ji porovnal aspoň s nějakou sestřičkou, a ne nějakou sestřenicí, tak jsem sáhl po Dalmore Luceo, ta je ještě finišována v "first fill Apostoles sherry casks" sudech, jasně - dobarvena, a, i s handicapem pouhých 40,0%, vhodná nejen k popíjení, ale i degustování. Což mimochodem platí i pro prvně jmenovanou. Takže, :whistle:
:hand:
hawks86
Znalec
Znalec
Příspěvky: 346
Registrován: 20 led 2017, 08:25
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od hawks86 »

Blanton´s Straight from the Barrel - po delší době prišel na řadu bourbon, chutná mi, ale 65,45% už možná až příliš.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Tak jsem včera ochutnal ten Laphroaig Triple Wood a docela v pohodě - QA Cask furt suverénně nejhorší. Měl jsem možnost ochutnat i Select, ale nějak jsem k tomu nenašel odvahu a namísto toho jsem dal raději přednost Caol Ila 18yo a Talisker 18yo.

Jo, a Auchentoshan Three Wood mě docela překvapil tou lehce kouřovou chutí. To jsem po pravdě zrovna nečekal...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr.D »

Triple Wood je naprosto v pohodě, já po něm šáhnu raději než po desítce. To že jsi nenašel odvahu je chabá omluva - Není umění pit to co Ti chutná
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Marvin »

Teeling dozrávání po Plantation rumu - dost výrazný vliv sladkého rumu a Teeling dozrávání po imperial stoutu - také výrazný vliv, ale docela zvláštní.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od J.K.Ch »

Oba Teelingy byly svérázné. Zatím co jeden chutanal jako rum, tak u druhého jsem stout hledal marně. Né že byl vyloženě špatný ale takový ... ehm ... specifický.

Potom HP18yo pro travelfree - skvělý kousek
CELP když je TEN čtvrtek - nezklamal

A po whidky shopu apleton estate - dá se ale 12ka je 12ka
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od spyna »

Dimple 15 yo, Macallan Sienna, Glenglassaugh Port Wood Finish
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Na zawhiskování Deanston 12yo. Musím říct, že čím více se lahví propíjím ke dnu (a že už zbývá opravdu jen tak s bídou centimetr), tím více mi chutná.

Glen Moray 1988 25yo Port Cask Finish aneb Mé první seznámení s palírnou Glen Moray. Není to špatné, ale na druhou stranu jsem si z toho ani nesedl na zadek. Prostě taková docela solidní whisky, nicméně celou lahev mít doma nemusím.

Dalmore Pioneer Edition SG50 aneb Prozatím nejlepší Dalmore, kterou jsem měl tu možnost ochutnat. Ale pořád to není nic, kvůli čemu bych měl volat domů. Vůně navnadí, ta je vážně skvělá, chuť je nicméně relativně krátká a jednoduchá, dokončení pak velmi skromné a nevýrazné. Já vím, je to jen vzorek, ale na základě něho bych si lahev rozhodně nekoupil.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

slavnou Bruichladdich Yellow Submarine, jsem hluboce zklamán... :cry:
Odpovědět