Laphroaig 10 yo

Odpovědět
moochine
New-make
New-make

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od moochine »

Nepisal som ze mi nechuti, ale ze bola "prehajpovana" a vlastne uplne ina nez som cakal podla recenzii. Cize skor som do toho isiel uz s nejakym ocakavanim ktore sa mi nedostavilo. Objednal som Laphroaig Triple Wood tak dufam ze ten u mna zachrani povest Laphroaigu lebo zatial to nevyzera moc dobre :D
Glengoolie, for the best of times

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

co bys chtěl za ty prachy? krevety? :D :D objednej si 10 yo CS a už o tom nebudeme debatovat :D

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter »

moochine píše:
23 dub 2019, 13:24
[...] All in all, sklamanie. Velmi jednoducha whisky, ako na palete tak na nose. Prekvapila ma svojou jemnostou a sladkostou ale zaroven bola uplne ina nez som ocakaval z recenzii - skrotena. Vobec by som sa nebal ju dat zaciatocnikovi ako vstup do Islay, lebo je naozaj, az prekvapujuco, velmi jemna a neagresivna. [...]
Podívej, Laphroaig 10 yo je má oblíbená whisky. Poslední dopitá lahev byla ale přeci jen odlišná od těch předešlých. Znatelné rozdíly jsem registroval i u různých lahví (starší versus novější plnění) Taliskeru 10 yo. Co jsem třeba napsal o té poslední lahvi Laphroaigu 10 yo? Výběrem:
Po tom, co v aktuálně otevřené lahvi desetiletého Laphroaigu postrádám výraznější stopu po říznější dezinfekci, přičemž převažuje ovocně nasládlý dehet, ...
No a teď přišel na řadu zbytek z lahve Laphroaig 10 yo. Toto plnění bylo poněkud méně dezinfekční, naopak převládala určitá sladší dehtovitost. Samo o sobě by mně to až tak moc nevadilo, kdyby chuť nebyla ochuzena i o onu plnější hladkou kulatost, která se mi u předešlých lahví tak líbila...
Tím jsem chtěl jen naznačit, že přestože se výrobci snaží o zachování určitých vlastností u stejně jmenované whisky i po další léta, výsledek tomuto úsilí nemusí vždy zcela odpovídat. Důvody jsou - nebo můžou být - různé. Počínaje rozdílnou kvalitou vstupních surovin, použitých sudů, atd.

Maroked
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Maroked »

V tomhle musím bohužel souhlasit s predešlou trochu negativní recenzí, protože jsem měl možnost pred nedávném vyzkoušet taky toto 10-lete plnění laphroaig. Je to dobrá whisky, ale očekávání byla takova jak píšete v recenzích. Čekal jsem velmi silne aroma,které mi bude dělat na začatku problémy,ale nic takového jsem tam bohužel nenašel, jinak je to ovšem dobrá whisky,která je taková velmi jemná a příjemná. Docela by mně zajímal názor zkušenějších lidí kteří měli možnost zkusit i dřívější plnění této lahve 🤔

visna
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od visna »

Laphroaig 10 bola moja prva single malt, ktoru som pred cca. 10 rokmi vyskusal a do ktorej som sa hned zamiloval,je to moja srdcovka... ale ako uz bolo poznamenane, ide to s nim dole vodou, posledna flaska kupena cca. pred mesiacom ma dost sklamala, ta nemocnica, ktorou je taky vynimocny, a ktoru ziadna ina whisky nema, sa z neho dajako pomaly vytraca
a tym, ze je iba 40voltovy, stava sa z neho taka nevyrazna vodicka.....sudovku som bohuzial nikdy neochutnal...

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Hosi, ze je to vodicka muze byt taky tim, ze pijete casto silnejsi whisky (coz neni umeni, je jich na trhu dost). A ze je tam malo mediciny, to je zpusobeby nejen tim, ze proste je jiny (ano cca pred 20 lety byl fakt jinaci, ale zase ne o vlak), ale taky tim, ze kdyz clovek chlasta moc kourovek, tak si zvykne a uz mu nic neprijde moc nakoureny a ma dojem, ze to vyrobci sidi.

visna
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od visna »

samozrejme, ze nie o vlak, stale je dobry a nema nahradu.... ale pamatame si, ze bejvavala lepsi :lol: a to je ten problem

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Všechno bylo lepší, když jsme byli mladí.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Ja jsem nenapsal lepsi, napsal jsem jinaci. ;-)

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado »

visna píše:
14 úno 2020, 10:21
samozrejme, ze nie o vlak, stale je dobry a nema nahradu.... ale pamatame si, ze bejvavala lepsi :lol: a to je ten problem
Jako u mnoha jiných drog, i zde po čase potřebuješ silnější dávku. Jestli si to chceš užít stejně jako za mlada, musíš sáhnout po sudovce...

Odpovědět