Kilpen Grain Whisky Single Barrel

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Kilpen Grain Whisky Single Barrel

Příspěvek od Hunter »

Kilpen-Grain-Whisky.jpg
Další německá whisky z adventního kalendáře. Spolková země Bádensko-Württembersko.
Odkaz na stránky: http://www.brennerei-mack.de/index.php?reload=none
Palírna Mack, tohle vypadá moc romanticky. Na samotě u lesa je malá rodinná palírna ovocných destilátů a whisky. V horách (Schwarzwald, Černý les), téměř 900 metrů nad mořem. Můžete se podívat na prezentaci na jejich stránkách.
Whisky lahvována v síle 40%, zrání 8 let v sudech po vínech z Bordeaux.


Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Kořenitá, hřejivá vůně, kyselkavě bobulová, chvílemi až na pomezí grappy a koňaku. Rozinky, ovocné müsli, kandované ovoce, lesní med. (88 b)
Chuť:Tenčí tělo. Velice jemná, krémová, kořenitá, až do koňakového nádechu, müsli, grappa. Dochuť hřejivá, kořenitá. (84 b)
Body:86
Shrnutí:Vůně velmi pěkná, chuť ale nedrží krok, víc procent by jí určitě prospělo. I tak slušný počin. Sympatie za prostředí a umístění palírny, kochal jsem se virtuálně na mapách.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Kilpen Grain Whisky Single Barrel

Příspěvek od josé »

Web:http://www.brennerei-mack.de/
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:divné. kyselá vínovost, calvados, zkvašený mošt, kvasnice, vyvětralé pivo. dřevo. výrazné, ale nelíbí se mi, odpuzuje. skořice. (b.1/3)
Chuť:dominuje drhnoucí dřevo, trochu nahořklé. koření, mírná ovocnost meruněk, trpké hrozny, bylinkovost, hlína. (b.1/4)
Dozvuk:černý čaj, výrazně meruňky, seno, kousek čokolády. větrový. (b.1/2)
Shrnutí:její profil jde mimo můj oblíbený styl. třeba někoho zaujme víc. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Kilpen Grain Whisky Single Barrel

Příspěvek od xenopus »

Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 9 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Divné, smradivé. Podle vůně toto nebrat. Mokrá myšina, chlastovitost, kysnoucí zelí, nemám chuť k tomu dál čichat... Po chvíli ty puchy docela vyprchají a poté je v chuti ovocnější a sladce dřevitý - to bude asi základní charakter, i když nakyslost zůstává.
Chuť:Na jazyku hladivá, celkově nepříliš bohatá. Výrazná obilnost, jahody, růže.
Dozvuk:Aha, tady už se něco děje, bohužel rychle odezní do tříslovaté dřevitosti. Středně dlouhý, sládnoucí do skořicova.
Shrnutí:Vůně odradila a pak jsem, se přiznám, ztratil motivaci se jí víc zabývat. V chuti nepotěšila, dozvuk mě taktéž neuspokojil.
Body:78,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět