Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od joy »

21 jsem nemel, nemuzu soudit. 12 me ale neoslovila, Talisker i Laphroaig za tu cenu je nekde jinde, pripadne Glendronach 12 o stovku drazsi.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Dieser Tag geht langsam zu Ende und ich entschied... jejda pardon, já jsem pod vlivem těch recenzí myslel, že jsem na jiném fóru ;-) Chtěl jsem jen napsat, že si nalévám ex-bourbon Benrinnes od SMWS.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od xenopus »

Kein Stress, víc už jich dneska nebude ;) . Jinak Ben Nevis 10 yo, pomalu se blížíme ke dnu.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Mám tady ovocnou pálenku, nad kterou dumám, z čeho že vznikla. To jsou ty dárečky bez popisu, už ani nevím od koho, na způsob "Hádej, hádej, hadači". (...) Vůně nijak silná, v první chvíli s nepatrným náznakem ředidla. Po chvíli ale začne převládat velmi jemná sladkost. Přezrálé ovoce, žádná připomínka medu apod., skoro až na způsob letité (zapomenuté) meruňkové zavařeniny. Nechám-li pálenku ještě více odstát, zdá se mi, že tam cítím i něco na způsob broskvové šťávy s mirabelkami. V ústech je obdobně velmi jemná, celkově lehčího charakteru, delikátně nasládlá, v závěru s droboulinkou nahořklostí (kombinace stop po pecce, kovové pilině, čerstvém a starém dřevu). No, pokud nejde přímo o mirabelky, hádám, že by to mohla být směska s jejich převahou. (...)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Na zawhiskování Aultmore 12yo, načež následovala druhá a poslední část vzorku Glen Moray 1988 25yo s finišem po portském víně. A nebyla to věru špatná záležitost...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od joy »

Walter píše:Mám tady ovocnou pálenku, nad kterou dumám, z čeho že vznikla. To jsou ty dárečky bez popisu, už ani nevím od koho, na způsob "Hádej, hádej, hadači". (...) Vůně nijak silná, v první chvíli s nepatrným náznakem ředidla. Po chvíli ale začne převládat velmi jemná sladkost. Přezrálé ovoce, žádná připomínka medu apod., skoro až na způsob letité (zapomenuté) meruňkové zavařeniny. Nechám-li pálenku ještě více odstát, zdá se mi, že tam cítím i něco na způsob broskvové šťávy s mirabelkami. V ústech je obdobně velmi jemná, celkově lehčího charakteru, delikátně nasládlá, v závěru s droboulinkou nahořklostí (kombinace stop po pecce, kovové pilině, čerstvém a starém dřevu). No, pokud nejde přímo o mirabelky, hádám, že by to mohla být směska s jejich převahou. (...)
Nevim, jestli znas triky, jak to poznat. Jeden je, ze si rozetres na hrbet ruky a jak to uschne, da se poznat, o co by mohlo jit. Pokud si nejsi jisty, nalijes na lzicku, zapalis a po dohoreni tam zustane pouze vune ovoce. A tam to je jiz jednoznacne ve vetsine pripadu.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Hunter »

S tatíkem jsem se podělil o zbytek vzorku Talisker 30 yo. Prý nejlepší whisky, co kdy pil.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Pro mně překvapivě málo zájemců, skoro doslova pár, upilo na WF z:
Eden Mill Single Malt, 0,7 l, 46,5%: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... st-andrews a
Kingsbarns Dream To Dram, 0,7 l, 46,0 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... am-to-dram,
tak jsem si je dal. A jsem, velmi stručně řečeno, s mladou whisky, akorát splňující požadované stáří, spokojen. :clap:
O malinko více se upilo z:
Inchmurrin Single Cask # 16/303-5, Sauternes Finish, 0.7 l, 52.9 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... urrin-2003
a Speyburn Single Cask # 218, 0,7 l, 52,5 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... yburn-2004
Ty už jsou z jiné váhové kategorie, na degustování, jak dělané. :drool:
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

Talisker Dark Storm
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Petr píše: 03 kvě 2019, 21:16 Pro mně překvapivě málo zájemců, skoro doslova pár, upilo na WF z:
Eden Mill Single Malt, 0,7 l, 46,5%: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... st-andrews a
Kingsbarns Dream To Dram, 0,7 l, 46,0 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... am-to-dram,
tak jsem si je dal. A jsem, velmi stručně řečeno, s mladou whisky, akorát splňující požadované stáří, spokojen. :clap:
Měl jsem obě dvě, Petře. A zatímco Eden Mill mne velmi příjemně překvapila, z Kingsbarns jsem byl tak trochu zklamaný. Přišla mi taková prázdnější a nevýrazná. Paradoxně mám právě od Kingsbarns doma new make, který jsem ještě neochutnal, tak jsem na něj teď tím spíš zvědavý. Navíc je možné, že Dream to Dram prostě jen chtěla více klidu a soustředění, pročež žádné ukvapené závěry nedělám...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět