Novinky na fóru

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Fileta »

Dnes kolem 11. hodiny delší výpadek fóra.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Jj, prý kontrola elektroměru a vyhozené pojistky.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Řízený výpadek za 5 vteřin. 4, 3, 2...
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Fileta »

A řízený úpadek fóra doufám nenastane :pray:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Ten je neřízený ;-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Máme tu připomínku od nejmenovaného tornada, porušuji tímto listovní tajemství ;-)
...nestálo by za to udělat ještě kategorii ostatní fortifikovaná vína, aby věci jako Tergus nebo můj poslední příspěvek Mavrodaphne Reserve Selected Barrels nebyli nesprávně mezi portským? Určitě tam časem přidám nějaké další kousky jako Kagor nebo Madeira...
Než se pustím do nějakého přebudování, dávám to k veřejné diskuzi, už jenom proto, že já sám do těchto kategorií přispívám zcela minimálně.

Současné členění:

JINÉ DESTILÁTY, FORTIFIKOVANÁ VÍNA, APOD.
- Brandy
- Rum
- Další
-- Sherry
-- Gin
-- Vodka
-- Portské

Smysl je neštěpit to nějak extra moc, abychom neměli obří první stránku, už tak jsou to k whisky témata "vedlejší", takže spíš to rozdrobit v nějaké podkategorii, pokud je vůbec nutné. Mně přijde jednoznačně fajn mít takhle vypíchlý Rum, protože toho je hodně (1071). S Brandy už je to řádově jinde (136), ale budiž. Na Brandy útočí Gin (121), takže možná nastal čas, dát ho na úroveň Brandy a Rumu. Zbytek bych pak asi navrhoval ponechat jako Další (Sherry 29, Portské 30, Vodka jenom 2 dokonce). Je možno udělat nové podkategorie, jestli to v tuhle chvíli dává smysl (přiznám se, že nevím, co tam vlastně je). Vodka by možná naopak stála za zrušení.
Tornadův příspěvek možná cílil na to, že nevěděl, kam dát Mavrodaphne, tak ho dal do portského jako do nejbližšího tématu, nicméně pokud to není nic z nabízených, dá se dát přímo do Další, aniž by byl v nějaké podkategorii, tam by patřilo (dokonce tam jak se koukám je, možná to nějaký hodný moderátor následně přesunul, nebo jsme si nerozuměli).

No dobře, tak můj návrh je třeba tento, ať se od něčeho odpíchneme:

JINÉ DESTILÁTY, FORTIFIKOVANÁ VÍNA, APOD.
- Brandy
- Rum
- Gin
- Další
-- Sherry
-- Portské
-- Další fortifikovaná vína
-- Další destiláty
-- Likéry
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od nidan »

forum je whisky, zybtek bych zrušil ;) :D
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od josé »

Mavrodaphne jsem z portského přesunul já do "Další" právě proto, že to nebylo portské.
přesnější by asi bylo posuzovat počet témat/lahví naž počet recenzí, ne každý je formátuje. a ať se nerozhodujeme pocitově, ale na základě dat:
- Brandy (88)
- Rum (554)
- Gin (121)
- Další
-- Sherry (25)
-- Portské (31)
-- Vodka (7) určitě nerušit!

projel jsem sekci zbylé nezatříděné Další (76 témat) a po roztřídění mi vyšlo:
-- další fortifikovaná vína (3 pouze) - ale jo, budiž, podkategorii bych klidně založil
-- ovocné destiláty (13)
-- kaktusové destiláty (12)+(5 pokud se roztrhá stávající společné téma "Tequila & Mezcal" po příspěvcích na jednotlivé lahve)
-- ostatní destiláty (2)
-- likéry (38) toho je polovina, prostě mix alkoholu s něčím
--- nezařaditelné, zůstane přímo v sekci Další jako doteď - tokaji (1), retsina (1), cider (6)

ona sekce Další je takové trochu smetiště na okraji zájmu, někdo to nečte vůbec. já tam tu a tam něco přihodím, když už si dám práci s těmi pár poznámkami k něčemu netradičnímu.
jsem pro roztřídění a hlubší kategorizaci. hlavní stránka: Brandy, Rum, Gin, Další
subfóra v Dalším viz mé třídění výše. toť můj názor.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Počet lahví určitě lepší než počet recenzí, tak jsem to myslel, ale jsem přepracovaný, jak na mě furt řvete, že je něco špatně :mrgreen:

Řekl bych, že o primárním rozdělení
- Brandy
- Rum
- Gin
- Další
není příliš pochyb vzhledem k číslům, takže se můžeme zabývat jenom podkategoriemi v Další. Moc se mi to nechce kouskovat, ale pokud to bude ku prospěchu věci, tak co by ne.

Sherry (dost lahví a je zde i úzký vztah k whisky)
Portské (počtem srovnatelné s sherry)
Vodka (7 je slabota, ale už tu ta kategorie je, tak ji nebudeme degradovat)
Likéry (založil bych, je jich hodně a musíme je izolovat, aby se daly vylít do záchoda hromadně)
Ovocné destiláty (možná "Další ovocné destiláty", patří k nim i brandy?)
Kaktusové destiláty (tam se teda dějou věci, to vám povím)

Zbytek se mi moc kouskovat přiznám se na jednu stranu nelíbí, na druhou stranu když už to josé tak probral, komu se to bude chtít dále hlídat a říct, že teď už nadešel ten okamžik, že si třeba "další fortifikovaná vína" zaslouží svoji sekci... tak to možná rozkouskujeme rovnou, ať je to uklizené a rovnou se každá další třídí kam má. No ještě nechám diskuzi proudit, zatím vytáhnu jen ten gin.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od xenopus »

Nidane, kdyby stejným způsobem přistoupil editor k Whiskybraní... ;)
Jinak při kategorizaci bych zkusil využít legislativně ukotvené druhy lihovin. Tam taky, (nejen) Nethare, zjistíš, že brandy mezi ovocné destiláty nepatří.
Fortifikovaná vína bych vyčlenil na úroveň ginu/brandy/rumu a dál dělil na sherry, portské a ostatní (marsala, madeira, vermut atp.).
Tequila & Mezcal klidně jako jednu kategorii na roveň rumu :twisted: aj., ale prosím např. Tequila & Mezcal, žádné kaktusové destiláty, páč agáve není kaktus.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět