Novinky na fóru

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od josé »

zastřešení Fortifikovaná vína nad podskupiny sherry, portské a ostatní zní dobře.
jasan, vím, že agáve není kaktus. "kaktusové destiláty" bylo trochu předsudečně nenávistné označení.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od nidan »

xenopus píše: 28 kvě 2019, 10:54 Nidane, kdyby stejným způsobem přistoupil editor k Whiskybraní... ;)
jooo to by bylo fajn že? :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Fortifikovaná vína na úroveň ginu/brandy/rumu a stejně tak Tequila & Mezcal, to se mi tak moc nelíbí. Chápu, že legislativně to tak třeba je, obecně vzato bych nejradši nějaké to oficiální dělení zkopíroval, ale zaprve ty počty nejsou zase tak vysoké u nás na fóru a hlavně by se nám hlavní stránka hodně rozrostla a whisky bych přes kaktusáky a třešňové likéry brzy ani nenašel ;) Takže bych na vysokou úroveň chtěl vyhodit jenom opravdu to nejdůležitější a nejpočetnější (rum a spol) a zbytek schoval. S podrobnějším tříděním pak ale problém už nemám, pokud v Další bude schovaná podkategorie Fortifikovaná vína a v nich další podkategorie Sherry a Portské a tak, to by bylo fajn, leč musím nejdřív vyzkoumat, jestli podkategorie může mít podkategorie...
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od joy »

Ja bych rum taky nekam schoval
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Podkategorie podkategorie tvořit jde, takže jsem to rozcupoval a ty úplně nejzřejmější témata jsem snad bez chyb roztřídil. Ještě tam zbývá 29 témat, u kterých už mě bolí hlava, tak jestli to josé prosím roztřídíš, když ti šlo tak dobře to počítání ;-), okrajové záležitosti necháš, jak jsou, pokud myslíš, že něco by ocenilo svoji vlastní kategorii, tak přidám. Děkuji ;-)
Sotol je jak jsem pochopil druh Mezcalu, takže jsem ho šoupnul tam.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od lalos »

Já nejdřív rozkliknul ty likéry a říkám si, ty vole ten Tornádo zase řádil :shock:

Ale jinak souhlas s roztříděním
Rum
Brandy
Gin
Ostatní....

Nějak trošku bojuju se vztahem ovocných destilátů a brandy, konkrétně těch čirých forem (grappa). Ale jinak to členění je za mě OK, gin si povýšení zasloužil.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Kobalt »

Takhle to asi fungovat bude dobře, povýšení ginu je asi zasloužené. Asi bych ho měl taky ochutnat. A sakra, já zapomněl že jsem se na Rumfestu chtěl ještě vrátit k Dictador stánku na ty jejich giny, já zapomnětlivec :(
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od salam15 »

Nevím, jestli je povýšení ginu zasloužené, ale rozhodně je v souladu se světovými trendy
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od tornado »

Ježkovyvoči, to jsou věci... a to já jen nevěděl, kam správně zařadit řecké likérové víno :oops:
Ale je to hezky upravený. Bravo :clap: Jen pár komentářů:

Tergus:
viewtopic.php?f=48&t=2776
to by asi mělo být přesunuto do Další fortifikovaná vína. Přeci jen Litoměřice mají k Portugalsku trochu daleko.

Popis ginu bych možná nějak upravil. Nemusí být z obilné břečky, základ může být i jiný, ale musí obsahovat jalovec. A nebo to zatím neřešit ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na fóru

Příspěvek od Nethar »

Tergus jsem přesunul, popisy "upravil".
Odpovědět