Billyho děti

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Billyho děti

Příspěvek od Petr »

Pamatujete v Malé Morávce? "Glenallachie kráčí rázně do světa". Tož jsem si dovolil založit její vlastní odkaz, ať se tady na fóru nemusí tlačit mezi nabídkami všelijakých nadnárodních korporátních značek! ;)
Akorát nevím, ten předmět?! Zatím hází strejda Gůgl toto! https://www.google.com/search?q=%22Billyho+d%C4%9Bti% :lol: 22&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwi487uC977iAhVKGpoKHVy_BG8Q7Al6BAgGEA0&biw=1424&bih=768 Třeba se to časem spraví.
"These will be bottled at the end of June for despatch early July. If you have not yet placed an order, please let me know soonest as these are expected to sell fast ". Informace jsou primárně určeny mně, ale když už jsem sdílel na WF vzorek této:
Low Res Koval Rye.pdf
(292.04 KiB) Staženo 274 x
tak si ji připomínám panákem ve skleničce a přidávám, zatím na papíře, další dvě:
Low Res Port Wood.pdf
(405.04 KiB) Staženo 294 x
Low Res PX.pdf
(436.72 KiB) Staženo 276 x
:hand:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Billyho děti

Příspěvek od nidan »

Walker je rozhodně profík, celkem se těším na jeho pražskou MC...ty sudovky v Morávce byly fajn, ale celkem mne štve že kam přijde spustí záplavu různých limitek, single casků, small batch a nevím co vše, je to snad horší než všemi vysmívaný Highland park, kdo se v tom pak má oritentovat ? ;) :)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Billyho děti

Příspěvek od Petr »

 od nidan » 28 kvě 2019, 21:46
Walker je rozhodně profík, celkem se těším na jeho pražskou MC...
No, při té zatímní Martině partyzánštině, nevím, co se bude pít? V kufru se mu toho do letadla moc nevejde, a taky si někdo bude muset ošéfovat celňáky, aby neměli, jako onehdá, co zabavovat.
A co se týče Billyho, řekněme libůstky, co bys tak radil asi dělat s padesáti tisíci sudů, mít je k dispozici? Všechny nacpat do blendů a vydělat? Jako tomu bylo za Chivasů? ;)
Vezmi si třeba Deanston, Tobermory, Ledaig, Bunnahabhain - dlouho nic, a ejhle máme tu dozrávání a, limited releases. Že tihle prakticky nemají single casky, když pominu, že si něco stočíš přímo v návštěvnickém centru? Určitě by rádi měli, ale ... Pro velkou lahvárnu, kde ti to nalahvují, je to opruz. A když už, tak si to nechají sakra zaplatit. A že prachy jsou mocná čarodějka, je vymalováno! :lol:
A, na rozdíl, třeba od HP a dalších, nevymýšlí různé losovačky, úsměvné až k pláči, aby někoho nabudil, a nakonec toho prodal kvanta, pomocí "kolabujících" webovek, každému, kdo se ozve. Holt "vymyslí" a udělá nějakou whisky (expression), sdělí kolik toho je, když ví, že pro ni má omezené zdroje a pracuje na jiných. Jen prostě sdělí, že edice je tím pádem omezená. Marketingově to netlačí a netlačil ani přes nějaké "small batch", nakonec o deseti tisících lahví.
Single cask - ten má prostě nějaký "outturn" a basta. A že těch single casků je moc, to je přece fajn. Taky to chce vzít v potaz, o kolik si za ně řekne? Když si i na to odpovím, pořád mu to dává plus body!
Sedět tak spolu, u pár načatých lahví, a ne nutně od Billyho, to by čas letěl a řeči se vedly! Takto o samotě jsem to nevydržel a nakonec odšpuntoval jinde zmiňovanou "novou" BenRiach 10 YO Curiositas. Jako by to byla nová palírna, odkud tahle vzešla. Tak se upřímně těším na ohlasy, až tahle nová verze vejde do širšího povědomí.
:hand:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Billyho děti

Příspěvek od nidan »

Petře, pozadí příprav jeho pozvání do Prahy samozdřejmě neznám, já jen doufám že tam bude a že si to užijem :)
Ballot HP, Macallan nebo třeba Daftmill má opravdu jeden velký rozdíl, a to že vše prodají a ještě zadarmo získají reklamu s puncem nedostupnosti zboží a kola se roztáčí....
Billy si sice šikovně napíše do letáčku číslo 2000, ale při bližším podívání je to cases a to už taková limitka pro malou, málo známou palírna není..
za mne si myslím že těch 50.000 sudů tam neleží pro nic za nic a byly určeny do blendu a tomu odpovídala i kvalita dřeva, nikde jsem neslyšel že by Billy přesudoval komplet zásoby jako to udělal třeba Bladnoch, ne on vezme podprůměrný sud, udělá finisch a prodá to jako limitku s kouzlem jeho osobnosti ;) nebudu si nic nalhávat v jeho pozici bych to udělal taky :) za mne je těch flašek prostě moc, první "limitky" ještě leží v obchodech a čeká nás záplava dalších...škoda
máš pravdu o těchto věcech se lépe povídá nad sklenkou dobré whisky a nikoliv čaje po ránu ;) :)
Uživatelský avatar
OldStyle
New-make
New-make
Příspěvky: 64
Registrován: 27 lis 2018, 12:41

Re: Billyho děti

Příspěvek od OldStyle »

Petr píše: 28 kvě 2019, 21:32 Pamatujete v Malé Morávce? "Glenallachie kráčí rázně do světa". Tož jsem si dovolil založit její vlastní odkaz, ať se tady na fóru nemusí tlačit mezi nabídkami všelijakých nadnárodních korporátních značek! ;)
Krásně řečeno, rozhodně si to zaslouží !
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Billyho děti

Příspěvek od Petr »

Hola hola, Ralfy do Brna volá:
https://www.youtube.com/watch?v=RXc1LUhGOTA
K tomu ještě: "For whisky people, from whisky people" (nepřipomíná vám to něco?) - na cestě je: GlenAllachie 15 YO, 0,7 l, 46,0%. Pedro Ximenéz Puncheons & Oloroso Puncheons, cena někde kolem 1400,- Kč. :shhh:
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Billyho děti

Příspěvek od Fileta »

Petr píše: 03 srp 2019, 23:26 "For whisky people, from whisky people" (nepřipomíná vám to něco?)
Whiskaři whiskařům ;)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Billyho děti

Příspěvek od Petr »

V neděli ráno si někteří možná raději poslechnou něco o whisky, než kázání v kostele:
https://whiskyexperts.net/whiskyexperts ... nallachie/
:hand:
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Billyho děti

Příspěvek od LukeD »

Jo, tohle je moc pěkný rozhovor, Petře. Původně jsem ho chtěl pustit na závěr mého MC, ale technické problémy mi to neumožnily. Každopádně když už tu je, tak přidám ještě jednu důkladnou prohlídku palírny Glenallachie se spoustou zajímavých technických informací, kterou jsem před pár měsíci vyčmuchal při přípravě MC. Má to lehce přes půl hodiny, tak si na to udělejte čas - ideálně s panákem Glenallachie. ;)


Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Billyho děti

Příspěvek od nidan »

pěkný Petře, no snad mu ted do toho už partneři kecat nebudou když podle mne žádný nemá ne? ;)
Odpovědět