Rumfest

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Kobalt »

Po rumfestu jsem skočil rovnou do dalších akcí, takže teď je konečně trocha času. Letošní Rumfest byl pro mě hodně sociální, kromě Joseho a Tornada které vždycky rád vidím (a mohlo by to být i vícekrát za rok ;) ) jsem potkal a poznal i spoustu lidí z rumové komunity okolo facebookových skupin. Byl jsem také seznámen s brand ambasadorem Appleton Estate Robertem Polo, čehož si cením. Přednášky jsem letos víceméně vynechal, i díky té socializaci.

Místo a organizace víceméně stejná. Kromě neexistence Makra například také neexistence slosovací soutěže (ve které jsem stejně nikdy nevyhrál). Nabráno mám asi 40 vzorečků, jeden díky (pravděpodobně špatně dotáhnutému) uzávěru provoněl můj batoh cca 15 ml Don Papy Rare Cask, no škoda. Nových věcí dost ale to hlavně až je přechutnám.
Příjemný byl stánek Dictadoru kde jsem mohl ochutnat najednou 12,20 a obě XO. Pak jsem ale zapomněl vrátit se tam znovu na ty jejich giny, čehož lituji doteď.
Zklamali Quality drinks kteří avizovali jak přivezou sérii La Maison jen aby byly lahve k nahlédnutí a zakoupení na poličce. Přitom spousta lidí se jich ptala a snažila přesvědčit ať je načnou. Možná jsme se měli domluvit a koupit v několika lidech láhev a rozlít si sami, škoda že mě to napadlo až ex post. Hostesky si mě už pamatovali z minulé akce, přeci jenom z těch co sebou nosí lahvičky jsem ještě pořád nejmladší ;)
Dios překvapili výběrem, exotikou a profesionalitou, je tam pár vzorků na které se těším. Bartida nějaké pecky asi nevytáhla (a hlavně měli mít nějaký Plantation Single Cask a neměli), ale uvidíme taky až po vzorcích.

Nějaké překvapení jako loňské Mezcaly se asi nekonalo, možná překvapí nějaká ta exotika nebo bílé rumy.

Co se týče mých rumových chutí, Dominikánský styl už mě začíná hodně nudit, přesunul jsem se na Jamajku a Haiti. Další cíl který bych v rumovém světě rád ochutnal jsou nyní Worthy Park.

PS: Účastnické foto následuje, pro rýpaly jedna usmívací méně :) a jedna usmívací více :D
r19_1.jpg
r19_2.jpg
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

jose má hustý triko !! kde se to fasuje? :clap:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Nethar »

Tahle barva už je vyprodaná, ale růžových máme dost, tričko je za 1500 Kč plus dalších 1200 Kč je josému za potisk. Výtěžek jde na podporu vzorkově závislých.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

to je super, budu mít krásné tričko lososové barvy a navíc podporu v závislosti :D
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

nidan píše: 10 čer 2019, 13:33 to je super, budu mít krásné tričko lososové barvy a navíc podporu v závislosti :D
Stylový outfit pro vzorkově závislé na WLP 2019
wlp outfit.jpg
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Rumfest

Příspěvek od josé »

tričko je pravá ruční práce. dělaly ho slepé jeptišky v Belgii. no dobře, tak ne. písmenka mi předkreslila malířka a já jsem je jen v předvečer Whiskyfestivalu obtahoval a ztlusťoval černým fixem na textil. je to trochu punk, ale takhle jsme si trička vyráběli zamlada běžně. mně se líbí. o víkendu bylo na výletě v Polsku. zelené tričko s Lagavulinem jsem odložil do skříně. za reklamu mi neplatí, tak co taky.
placky se jmenovkama už máme, třeba na příští festival jako merch pro všechny by trička být mohla.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

Pokud by to někoho zajímalo (tady asi tak 2 další lidi :lol: ), je nový termín: 22. 8.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Kobalt »

jeden z těch dvou to už zaregistroval, v kalendáři už to je tak uvidíme jak to vyjde.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Rumfest

Příspěvek od josé »

jj, z Barlife posílali info včera večer. datum mám poznamenáno a rozhodnu se až v srpnu. vstupenku na původní termín nemám, tak mě nic netlačí. ale asi si výlet do Prahy udělám.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

Rumfest bude až za 2 měsíce, Global Wines & Spirits si ho udělali už teď. Pořádají degustace, slevy, atd... Docela dobře vychází testovací sady Depaz a Don Maderas
https://www.global-wines.cz/depaz-minia ... 4x-50ml-45 (ten Blanc se u nás snad samostatně ani neprodával)
https://www.global-wines.cz/dos-maderas ... -mini-39-9
A když se pro něco stavíte na prodejně, slušně poprosíte, dostanete prcka na cestu domu. Včera jsem zkusil finský Ö a není špatný ;)
Odpovědět