Allt-a-Bhainne 18 yo 1992 MoS

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 10132
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Allt-a-Bhainne 18 yo 1992 MoS

Příspěvek od Nethar »

Allt-a-Bhainne 18y, 1992/2011, Malts of Scotland, 273 lahví
Moderní vzhled palírny Allt-a-Bhainne
Moderní vzhled palírny Allt-a-Bhainne
A na závěr dnešní ochutnávkové série nám náhodný los padl na něco trochu více netradičního, tedy na palírnu, o které jsem alespoň já snad ještě nic neslyšel - Allt-a-Bhainne [olta-vejn] - nachází se na půl cesty mezi Glenlivetem a Dufftownem. Založena byla až v roce 1975 - Chivas Brothers zde vyrábějí whisky pro své blendy. V roce 1989 se produkce zdvojnásobila, v roce 2002 byla ukončena :-) Naštěstí (?) v roce 2005 se začíná nanovo. Jak už bylo řečeno, produkce je určena do blended, hlavně je to whisky 100 Pipers, hlavním trhem je Thajsko. I proto neexistují žádná oficiální plnění této whisky, nicméně čas od času se objeví nějaká nezávislá stáčení. Toto patří pod zaštitu německých Malts of Scotland.
[body][/body]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21836
Web:http://www.chivasbrothers.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=allt-a-bhainne
Barva:
Alkohol:56,1 %
Aroma:V prvním dojmu krásná vůně, takhle si představuju ideální květinové Speyside - čerstvá vůně květin, nic těžkého či umělohmotného. Je to příjemné, travnatě-citronové. Pár kapek vody jako by ještě upozadilo sladkost a přidalo na jednoduché čerstvé travičce. Větší množství vody ji pak už utopilo a vůně ustoupila, opatrně!
Chuť:Hodně sladké, medové, vzápětí se ukáže síla alkoholu a pěkně zaštípe, mrška. S větším množstvím vody zůstává úvodní sladkost déle a ostrost je slabší, nic co bychom nečekali.
Dozvuk:Sladkost - zase velmi výrazná, skutečně jak ocucávání cukru, vanilka, med. S vodou možná trochu víc hořká, ale stále výrazný vanilkový cukr.
Shrnutí:Nadprůměrná whisky, kdo má rád něco sladce cukrovitého, toho určitě potěší, navíc v sudové síle, takže žádný mazlíček. Taková se asi do míchaných whisky velice hodí. Jsem s prvním seznámením s touto palírnou více než spokojen, vzhledem k určení je ale možné, že už ani nic jiného neochutnám.
Odpovědět