Cihuatán Nikté Limited Edition

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Cihuatán Nikté Limited Edition

Příspěvek od Kobalt »

thumb_1000_700_1563394190cihuatan-nikte.jpg
Cihuatán se k 8 a 12 rozhodl rozšířit svoje portfolio i o exkluzivnější rumy. Toto je Nikté, limitovaná edice pro rok 2019 o 17 914 lahvích. Jedná se o kolonový rum a směs ze sudů po bourbonu a čistých AO.
Ochutnání a porovnání proběhlo i s druhou z limitovaných lahví, Cihuatán Nahual (která pravděpodobně zůstane jako jejich vlajková loď)
Alkohol:47.5 %
Původ:El Salvador
Poznámka:2019
Aroma:Měkký, jemný, smetanová zmrzlina, kešu a pistácie, ovoce, kapka limetky, jemnější a ovocnější než Nahual,
Chuť:Plný, oříšky a skořápky, sladký a pikantní, ovoce, kapka citrusů, med.
Dozvuk:Sladký, výrazně citrusy, nasládlé dřevo, med.
Shrnutí:Zajímavý, dost dobrý rum. Patří sice spíše ke sladšímu proudu (agricole rozhodně nečekejte) ale je opravdu krásně oříškový. Přišel mi jemnější a sladší než Nahual, ale oba jsou to na svou cenu (1700-1800 za limitovanou edici) velmi dobré rumy, podobné leč ne stejné.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
lalos
Profesionál
Profesionál

Re: Cihuatán Nikté Limited Edition

Příspěvek od lalos »

Info:Když se na jednou českém eshopu objevila akce Cihuatán Nikté + zdarma Cihuatán Indigo, tak jsem zkontroloval kolik mám doma rumů a ze zvědavosti jsem objednal. Jedná se o limitovanou edici směsi čtyř rumů ze Salvadoru o stáří 12-15 let. Zrání probíhalo v sudech po bourbonu a ve virgin sudech z amerického bílého dubu.
Web:https://rumratings.com/brands/8910-cihuatan-nikte-limited-edition
Web:https://www.roncihuatan.com/eu/
Alkohol:47,5 %
Barva:Amber
Velikost:Lahev
Aroma:Silná, intenzivní vůně. Tabák, trošku whiskový slad, jakoby višňák.
Chuť:Výrazná. Ostřejší dřevo, koňak, hrozny. Voňavý, ale ne přeslazený.
Dozvuk:Dlouhý. Hřejivý. Sladký, koňakový s lehkým dřevem a višněmi.
Shrnutí:Tenhle rum mi zachutnal. Hroznově koňakovitý, příjemně snesitelně sladký a přitom pikantní. Tahle lahev mě myslím bude bavit. Jo a je to fakt krásná flaška včetně tuby.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone
Odpovědět