První láhev pravé Skotské

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od salam15 »

joy píše:To uz jsem mu nabizel. Odmitl, ze je to ze Svycarska. Ja teda nevim, proc z toho delate vedu. Trojjediny Säntis je v pohode piti. Kdo ma rad kourovky, nemel by vahat. Vetsi kourovy zazitek se mu asi jiz nenaskytne. Nas moudry admin uz je zpovykany z Whisky Live London, ten uz se neda brat jako meritko.
To já vím, že jsi to doporučoval, ale jednak už to zapadlo ve všech Glenfarclasech a jiných lahvích, jednak psal, že zvažuje divoký západ (tomu Švýcarsko odpovídá) a jiný styl. Podle mně, když uvažuje, že by pil bourbon, tak se klidně může pustit do Säntis - zážitek bude mít větší než po kterémkoliv bourbonu.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
PanzerKiller
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 35
Registrován: 26 črc 2019, 19:06

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od PanzerKiller »

A prodává se ten Säntis vůbec někde v Praze ?
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od tornado »

PanzerKiller píše: 05 srp 2019, 16:57 Tak co byste mi doporučili jako třetí láhev do party ? Dneska jsem koumal na Glenfiddichem 12, ale tady nemá moc dobré recenze. Že bych opustil Skotsko a přesunul se na divoký západ a zkusil nějaký bourbon ? Ovšem co jsem tu četl, tak ty dva nejznámější Jim Beam a Jack Daniels jsou spíš marketing než dobré pití. Nebo ještě nějakou další skotskou ? Zase v trochu jiném stylu ?
Když tě okouzlil Laphroaig, tak další magická formule zní Ardbeg :idea:
Místo Glenfiddich 12 bych spíš doporučil Glenfiddich 15. Pokud máš ve svojí blízkosti nějaké větší Tesco, mohli by ho tam mít ve výprodeji za cca 700 Kč
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od joy »

Neprodava, pouze v Nemecku, co jsem zatim nasel.
PanzerKiller
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 35
Registrován: 26 črc 2019, 19:06

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od PanzerKiller »

Někde seženu ten Bowmore. Sladká rašelina zní zajímavě.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od nidan »

no ona je defactu zpočátku sladká každá rašelina :)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od lalos »

nidan píše: 06 srp 2019, 18:17 no ona je defactu zpočátku sladká každá rašelina :)
Ale jo furt 😁 Ale dost pochybuju, že to je relevantní info pro týpka, který začíná a koupil si flašku Laphroaigu a Taliskeru.

To Panzer: za mě dobrá volba. Litrovka se dá sehnat za cca 800 a určitě je to zas něco jiného.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od LukeD »

Pokud jde o bourbony s flaškou do litru, tak doporučuju Woodford Reserve či George Dickel No. 8.

Jo, a za mě je skvělou kouřovou skotskou volbou i Benromach 5yo. Stále ještě k mání kupř. zde.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od zombice »

Nechápu, že tady nováčkům pletete hlavu s nějakým obskurním Säntisem :snooty: Jinak jako třetí do party bych se držel pořád Skotska. Ač Talisker a Laphroaig taky miluju, tak nevím proč bych se měl vydávat přes moře, nedejbože přes oceán, abych našel zajímavou láhev na pití, když ve Skotsku samotném je pořád tolik palíren produkujících skvělé věci. Glenfiddich 12 bych taky asi nebral, zkus se poohlídnout v tom tématu, co ti hned na začátku postoval nidan, tam to za nás moudrý admin shrnul. viewtopic.php?f=10&t=1440
PanzerKiller
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 35
Registrován: 26 črc 2019, 19:06

Re: První láhev pravé Skotské

Příspěvek od PanzerKiller »

Tož jsem zkusil Bowmorku 12 (a získal mimoděk jako bonus jejich glencain). Příjde mi to takové taliskerovité, ne moc nakouřené. Lap & Tal 10 mi chutnají přeci jen víc.

Doporučte mi prosím zase něco nového. Do max 1000,-Kč. Uvažoval jsem o Aardbergu, ale ten už stojí víc. (Ideál je něco mezi 700-800,-Kč. )

A asi mám definitivně rád nasládlé lihoviny.
Odpovědět