Rada s nákupom - ktorú?

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
CarbonDioxide

Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od CarbonDioxide »

Ahojte,

prosím o radu s nákupom - nemám v pláne piť, skôr odložiť :)
Benriach Batch. 16 bottled 2019
1. 1991 Cask #1865 (50.3% abv), aged for 27 years in a rum cask
2. 1994 Cask #6500 (51.8%) abv, aged for 24 years in a Marsala cask

Ceny sú samozrejme rôzne, ale ide mi o to, ktorú by ste si vybrali do zbierky z hľadiska potenciálu do budúcnosti :)

ďakujem veľmi pekne!
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od nidan »

nějak tomu nerozumim...je ti jedno co koupíš, je ti jedno za jakou cenu, je ti jedno co sbíráš...sbíráš s potenciálem do budoucnosti a dokonce chceš aby to někdo vybral za tebe :o jsi zajímavý sběratel :clap:
CarbonDioxide

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od CarbonDioxide »

1. Je ti jedno, co koupis - na to si ako prisiel? Dal som sem 2 konkretne flase, medzi ktorymi si neviem vybrat..
2. Je ti jedno za jakou cenu - nie, nie je mi to jedno, ceny su mi zname a som s oboma OK.
3.Je ti jedno, co sbiras - nie, vid odpoved 1.
Mozem sa opytat, naco si vlastne ten prispevok napisal?? Napisal si 3 veci a 3 veci si si vycucal z prsta...
Prisiel som sem po radu s dobrym umyslom, ale ak ma niekto odpovedat ako ty tak prosim netreba nic pisat... verim, ze su tu aj normalni diskutujuci. dakujem.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od nidan »

ale ty nediskutuješ...
tys nenapsal co sbíráš, proč to sbíráš, co piješ, jaké whisky tě baví...to se ti pak těžko radí...
ty sis přišel pro radu "která flaška mi za pár let víc vydělá?" a to sorry :naughty:
CarbonDioxide

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od CarbonDioxide »

V 1. prispevku si si vymyslel o mne 3 veci.
V 2. prispevku mi radis, ako mam minat svoje peniaze a co mam robit s whisky. A ty vyzyvas na diskusiu??
Nenapisal som, co zbieram, preco to zbieram, co pijem, a co ma bavi, pretoze o tom nie je moj prispevok. V ramci diskusie - samozrejme, rad, ale takymto stylom ako si ty zacal? Sorry :naughty:
Opytal som sa na 2 konkretne flase, kde sa neviem rozhodnut. Napisal som, ze nie na pitie - tak je jasne, ze na ivnesticie. Je tu zakazane kupovat whisky na inveticne ucely a debatovat o tom? Aha... Urcite mi posles link na pravidla fora, kde to najdem..? V tom pripade tu nemam co robit.
Ak je to len o tom, ze nemas rad investicie do whisky - OK, ale neviem, preco to pises k mojej otazke... vdaka.
CarbonDioxide

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od CarbonDioxide »

A fakt ma netesi, ze tu vedieme takuto debatu. Malo by sa tu diskutovat o whisky. Prisiel som sem po radu, kedze som toto forum teraz objavil, tak som sa potesil, ze budem mat kde chodit. A napisal som otazku k tomu, co aktualne riesim.
Ja si vazim kazdu radu, ale fakt nemam rad, ked sa do mna niekto zacne navazat bez akehokolvek dovodu :naughty: :naughty: :naughty:
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od tornado »

Co mi todlentco jen připomíná :think: Já už vím :doh:

User 17: Tohle je zahrádkářské fórum, pokud máš problémy s chůzí a nošením, přihlaš se na zdravotní fórum.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od nidan »

no ty sis vymyslel zase věci o mne, tak jsme si kvit ;)
napsal si že ne na pití, takže může být i sbírka, dar, na vylití do hajzlu apod.
já mám investování rád, mám rád i sbírání...
co však nemám rád jsou lidi co hodí do placu 2 flašky a čekají že dostane rady na kterých zbohatne...ty najdeš na googlu :D
CarbonDioxide

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od CarbonDioxide »

Nie na pitie - takze na vyliatie do zachodu. Ano, ked takto rozmyslas, uz chapem, preco si nerozumieme... keby si neodpovedal na nieco, co ta absolutne nezaujima, ocenili by to (snad?) vsetci, ja by som sa mozno nieco k veci dozvedel a ostatni uzivatelia by tu nemali uplne zbytocnu temu... takze este raz VDAKA :clap:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rada s nákupom - ktorú?

Příspěvek od nidan »

mne by to zajímalo, kdyby si napsal něco ve stylu, chci na tom udělat balík a proto bych asi víc koupil tu po rumu, je to míň flašek, je to celkem raritka full matured flašek po rumu moc není, většinou jen finishe, a když to balík neudělá tak jí vypiju protože je to můj ročník narození :D
Odpovědět