Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

Mirek píše: 18 srp 2019, 00:00 ..."v core mají prakticky profil palírny přetlučenej sudama"...to je zas co??
Typická Glenmorangie je stará 10 a taky nová 10 (Original). Měls někdy vedle sebe komplet starou řadu? Tzn. 10, Port Wood, Sherry Wood, Madeira Wood a Burgundy Wood? A komplet novou řadu, tzn. Original, Lasanta, Quinta (stará), Nectar (starej) a případně Astar (starej, 57,1%)? Já jo a profil čumí z každé z nich na sto honů! Pořád je tam hooodně cítit ten základ...plus cosi navíc.
Za mně z výše napsaného vede starej Nectar d´Or, těsně sledován Astarem.
Glenmo 10 je lehký destilát zrající převážně v 1st fill a.o., ano tomu já říkám že je profil palírny přetlučenej, ty 2 letý finishe ani nebudu komentovat...já prostě jen říkám že lze jen těžko ochutnat glenmo ve své ryzejší podobě, ale máš pravdu že stará 10 kterou ještě nedělal Lumsden mi vůbec nechutnala, pak začali hodně pracovat se sudy....
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od joy »

Fileta píše:Clynelish 14 yo po návratu domů z Tenkrát v Hollywoodu.
Byl jsem taky. Jak se libilo?
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Fileta »

:arrow: joy: Filmy Quentina Tarantina mám rád, tady ale moje hodnocení pokazila závěrečná část. Ve skutečnosti totiž gang Charlese Mansona vnikl do vedlejšího domu, kde zabili všechny včetně těhotné Sharon Tate. Přitom ostatní detaily seděly, třeba název ulice Cielo Drive. Myslím, že většina lidí v kině nechápala souvislosti. Srpnová premiéra filmu plánovaná jako výročí 50 let její smrti.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sharon_Tate
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od joy »

Ja znam, jak to bylo. Ale vzhledem k tomu, ze to vsichni ocekavali a Tarantino je mistr fabulace (viz Hanebni pancharti), tak me to spise pobavilo, nez ze bych byl zklaman. Navic jsem to i ocekaval pote, jak jim Cliff na ranci ukazal, jak se meni kolo. Takze za me palec nahoru. A smal jsem se u te sceny o sto sest, takze jsem asi fakt uz dost velkej cynik a uchyl.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Fileta »

Třeba jsem špatně porozuměl já ;)
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Marvin »

V irském duchu: Writer's tears Florio Marsala finish.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Dnes asi jen bourbon od F.E.W. Jeden z mála bourbonů, který snesu, ba dokonce mi snad i docela chutná...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od joy »

Glen Els The Journey.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Zároveň nově načatá - wheated bourbon - Weller 12 YO, 0,7 l, 45,0 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 2-year-old
:hand:
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od evening »

Aberlour Abunadh 53 - zo začiatku skôr ohnivá voda, postupne, ako ubúdalo z fľaše už whisky, ku koncu skvelá whisky.

J.P. Wiser's Triple Barrel 10 ročná - drsné pitie, viackrát už nie.

Nestville 2013 Single Malt - pre mňa rozhodne prekvapenie roku, sadla mi perfektne. Jemná, vyvážená, nedymová, nebudem to ďalej farbiť, teraz mi chutí a hotovo. Škoda, že som pri prehliadke v pálenici v Hniezdnom kúpil len jednu.
Páči sa mi, že okolo výroby whisky nerobia takú vedu. Nepáči sa mi, ako som musel v pálenici absolvovať so všetkými letnými turistami ten dlhý folklór okolo, ale na konci som to pochopil. Priamo vo výrobe bolo veľké tajomstvo, čo sme nesmeli fotiť. Nikdy som v inej nebol, poznajúc Vaše fotky zo Škótska, ostal som so zmiešanými pocitmi. Vône boli skvelé, zvyšok štandardná bielo modrá priemyselná stavba s antikorovou technológiou... trochu som si pripadal ako v Ikea Industry v Malackách (kde je to ovšem zaujímavejšie). Záverečná ochutnávka bola skvelá - z caa dvanástich, čo sme tam boli, sme chceli ochutnať len traja. Také letné venčenie rodiny na dovolenke, aha Nestville, tu sme ešte neboli, obed a potom na plte do Červeného kláštora :D
[barva][/barva]
Odpovědět