Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od nidan »

to je ale podvod a ne living bottle :D
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

Na to sere pes, Ralfy také doléval z ještě nedopitých flašek. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Nethar »

Však Ralfy je taky starej podvodník ;-)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

A já mám jeho školu. 8-)

Mimochodem, takhle vypadá, holka moje solerácká, živoucně nekonečná:
P1011062.jpg
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od nidan »

LukeD píše: 07 zář 2019, 12:43 Na to sere pes, Ralfy také doléval z ještě nedopitých flašek. ;)
jj však v pohodě, s tím si budeš žít ty, že nemáš living bottle ale blend "co dům dal " :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od lalos »

V pohodě, mám to taky tak...Na začátku jsem vložil základní kapitál a teď postupně upíjím a doplňuju.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Petr KomáreK »

Jste mě taky zlákali do této myšlenky.

Pokud jsem myšlenku pochopil správně, tak z každé vlastněné a ochutnané láhve jednoho panáka do této.
Postupně přidávat, nechat sžít a pak začít občas ochutnávat.
Dělat si poctivě seznam, co tam je.

Je to osobní - tohle jsem měl
Je to škoda - taková dobrá whisky a já ji místo vypití naleju sem
Je to zajímavé - uvidíme co z toho vznikne (jen přemýšlím, zda s tím experimentovat nebo to nechat žít svým životem)
Je to absolutní blbost - tak vzhůru do toho :)
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

Ideálně si to tu přečti úplně od začátku, pokud jsi tak ještě neudělal. Můj první příspěvek je plný návodů a postřehů, ať již v podobě článků či videí. Ale myšlenku jsi, myslím, pochopil docela dobře...

nidan píše: 07 zář 2019, 15:38 jj však v pohodě, s tím si budeš žít ty, že nemáš living bottle ale blend "co dům dal " :lol: :lol:
Po pravdě, nevidím žádný zásadní rozdíl mezi dolitím panáku z rozpité flašky a dolitím posledního či předposledního panáku z flašky, kterou dopíjím. A bazírovat na tom druhém mi přijde podobně hnidopišské a nesmyslné jako říkat, že bez čajového obřadu si člověk čaj neužije čaj tak, jako s ním...

Takže já budu žít s klidným svědomím s tím, že mám prostě a jednoduše flašku, ve které mám trochu skoro z každé lahve single či blended malt skotské whisky, kterou jsem kdy doma měl otevřenou - tedy s výjimkou Aberlour A'bunadh Batch 29, kterou jsem dopil už vcelku dávno. Nic víc, nic míň.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Petr KomáreK »

Projel jsem tvůj první příspěvek a odkazy v něm, pročetl diskusi a udělal si nějakou představu
tu jsem shrnul, v tu chvíli pod celkovým dojmem, tak trochu řečnicky, tak trochu kdybych tam něco zcela špatně pochopil, tak je lepší dostat radu hned, než se pak dozvědět, že jsem to dělal špatně
i když tohle se špatně udělat nedá, protože to každý dělá pro sebe, svým vlastním style a jak chce

páč mám rád osobní věci, vázané s příběhem či člověkem, tak uvažuji o dvou
jedna čistě ze single maltů, jak je postupně přeochutnávám a píšu - tedy můj "archív"
druhá ze společných ochutnávek s někým, kde se to asi bude míchat bez ohledu na druhy, země, .... - ta bude mít to osobní: to je naše, to jsme pili spolu

a při přemýšlení jak na to, jsem narazil na jeden problém - dokud není láhev rozumně plná
když do láhve 0.7 litru dám první 0,02 vzorek, tak druhý den to můžu vylejt i když ho neochutnám, tak vím, že zoxiduje a prostě bude v háji
takže mi to vychází koupit několik lahví 0,1 0,2 ... až 0,7 a postupně přelejvat do větší, což by mohlo způsobit menší ztráty než láhev plná ze třetiny
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od lalos »

No tak řešení jsou možná....
1) living bottle nemusí mít 700ml. Já mám třeba cca půllitrovku a je to fajn. Ty molekuly tam budou v jakémkoliv objemu :-)
2) udělej to jako Luke. Nejdřív si ji alespoň z větší části naplň tím, co máš doma (založ archiv), pak postupně upíjej a přilívej.

Je to spíš taková blbůstka pro radost. Ale ta moje mi vlastně dost chutná. Přesnou evidenci, co jsem tam nalil si nevedu, ale výrazově je to taková slušná kouřovka ze sudů po sherry a odhadem 46%. To prostě nemůže být špatné.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět