Bunnahabhain 18 yo

Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Žiži »

Podařilo se mě sehnat starší plnění 18-leté Bunnahabhain stáčené v síle 43%, bohužel tahle whisky je barvená karamelem a pravděpodobně filtrovaná za studena. Novější plnění se stáčí v síle 46,3%, není filtrovaná za studena ani barvená karamelem. Novější plnění mám na svém velmi dlooouhém wishlistu. Pojďme ale nejprve mrknout na to starší.
Bunnahabhain_18yo.jpg
Bunnahabhain_18yo.jpg (12.02 KiB) Zobrazeno 8681 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14007
Aroma:kandované ovoce, citrusové ovoce (pomeranče a grapefruity), medová, ořechy v medu, rozinky?, sůl, velice lehce dub a snad i trocha kouře
Chuť:sladké ovoce a med, ořechy v medu, vzápětí se objeví dub a sůl - všechno to spolu pěkně ladí
Dozvuk:středně dlouhý, ovocný se sladkými medovými tóny, ořechy, dub (který postupně získává na síle, ale nepřebíjí ostatní složky) a sůl
Shrnutí:ovoce, med, ořechy, dub a sůl, všechno pěkně zakomponované, ředění zvýrazní všechny složky, hlavně ale ořechy, dub a sůl
Body:88
Shargard

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Shargard »

Po té co jsem si vychutnal lahev 12y mám zálusk i na tuto. 12y mě ohromila.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Žiži »

12-letá v síle 46,3% mě taky nadchla a to tak že bych rád měl celou láhev doma (mám ji na seznamu). Starší plnění tak dobré nebyly, pamatuju si že v brněnském WS byla 12y otevřená několikrát a pokaždé to bylo úplně něco jiného. I z tohohle důvodu by mě dost zajímala 18-letá v síle 46,3% (ohlasy na netu jsou velmi pozitivní), tzn. nové plnění, snad se mi ji časem podaří sehnat za dobrou cenu.
Shargard

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Shargard »

Fakt je, že 18y je cenově celkem dost vysoko. Z cenového hlediska vyjde 12y jako král.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/463
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Slaná, lehce kouřová, trochu gumy (kolečka ze stavebnice Merkur), karamel, dřevo. Bohužel není aroma moc intenzivní, spíše uzavřená vůně. (83 b)
Chuť:Sladko-slaná, kouř, závan moře, hodně suchého sherry s dozvukem slupek nezralých vlašáků a topinek. (83 b)
Body:83
Shrnutí:Ochutnal jsem vzorek dovezený z whiskyfestivalu. Z whisky mám dojem, jako když stojím ve strojovně staré rybářské lodě, což zní romanticky, ale od osmnáctileté whisky jsem čekal výraznější
čichové i chuťové dojmy. Možná mít celou lahev, oblíbil bych si ji časem víc, je na ní něco zajímavého, co asi stojí za hlubší průzkum.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Marvin »

Hunter píše: Bohužel není aroma moc intenzivní, spíše uzavřená vůně.
To je docela překvapení - zrovna jsem si o víkendu nad novou verzí (46,3%) liboval, jak má hezky bohatou a lákavou vůni (a taky mi i dost chutná).
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Hunter »

Nevím, jestli se na tom nemohlo podepsat dlouhé skladování vzorku, ale už jsem skladoval vzorky i déle a byly OK, když jsou plné a uzávěr dobře těsní.. Krom jednoho typu lékovek, které jsem měl u Chichibu a ty už jsem vyhodil, ty se mi nezdály.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od Marvin »

Doplním novou verzi (nefiltrována za studena, nepřibarvována karamelem):
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21052
Alkohol:46,3 %
Aroma:Borůvková zavařenina, mandarinkový kompot, rozinky, lákavá.
Chuť:Lískooříškové oplatky, karamelizované Salko, kvalitní mléčná čokoláda.
Dozvuk:Krásně vystoupí pravý nugát. Dokončení je zvolna ustupující, sladce příjemné a celkem dlouhé.
Shrnutí:Vyvážená a harmonická, sladký charakter bez znatelné stopy kouře, výborná. Jsou levnější 18leté, ale mnohé jsou i celkem nudné, to zde neplatí.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od salam15 »

Alkohol:46,3 %
Aroma:Hutné sladké sherry, kůže, nakonec i suché tóny ne nepodobné Glenfarclas, pomerančová zavařenina
Chuť:Hladká, sladká, přímo útok sherry s lehkou peprností a končící čokoládou až pralinkovitostí.
Dozvuk:Delší, čokoládovo marmeládový
Shrnutí:Prvně ochutnána na WF 2016. Zanechala skvělý dojem - nejspíš to asi bylo tím, že jsem po mé krátké známosti s její dvanáctiletou sestrou nic moc nečekal, takže jsem byl pořádně překvapený jak za těch šest let dospěla (favorit na překvapení roku) - a tak jsem si koupil lahev, abych si jí trochu užil. Tohle jsou první dojmy, budu sem přidávat další, až se spolu trochu víc seznámíme.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain 18 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/w ... te-krasky/
Aroma:Docela těžká, alkohol je mírně štiplavý, dřevitost doutník, borůvky, ostružiny a ořechy.
Chuť:Sladká jemně kouřová s náznakem plastovosti, která mi docela vadí, potom dřevo a docela ostrost.
Dozvuk:Příjemně nasládlá, dlouhá, koření dřevo lékořice anýz.
Shrnutí:Tohle byl první kousek na WF 2016, který jsem si objednal, a byl jsem spíše zklamán. Druhý vzorek jsem si zalahvoval na přechutnání doma. A to už dopadlo trochu lépe. Nicméně na 18 let bych čekal slušnější výkon.
Body:80
Odpovědět