Graham's 10 yo Tawny Port

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1018
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Graham's 10 yo Tawny Port

Příspěvek od xenopus »

grahams10yo_tawny.png
Alkohol:20 %
Barva:+2, červená s bronzovými odlesky
Podrobnosti:0,75l lahev L172495 BOTTLED IN 2017; Lodge Reg. No: WJGFR1012A
Aroma:Příjemné, sladké, typicky portské. Klasický ovocný profil - červené bobulovité ovoce (černý rybíz), med, rozinky, troška kalafuny.
Chuť:Hladivá, ještě přijatelně sladce lepivá. Malinovka, trocha čokolády, jablková povidla.
Dozvuk:Možná až zbytečně cukrově sladký (cukrová vata). Maliny, troška kůže. Opravdu hodně malin. Lehký dotek vanilky a dubu. Lehká nahořklost ořechů se se snižující se hladinou v lahvi ztrácela.
Shrnutí:Graham's 10 yo Tawny považuji za typické portské tawny, pochopitelně díky věku kultivovanější než jsou ta základní bez udání věku (např. v Česku asi nejznámější Royal Oporto za necelé tři stovky v akci). Nebavilo mě ani tak samotné, jako daleko víc při pokusných míchacích hrátkách s Laphroaigem Brodir a Talisker Port Ruighe. Tyhle tři nápoje se skvěle doplňovaly a při správném poměru s drobným přídavkem mojí ořechovky vytvořily pití citelně lepší než kterákoliv složka samostatně. U Holanďanů vloni v akci za 404 Kč vč. dopravy - povedený kauf. Ani netrpěla takovou tou portskou zatuchlostí, jak tomu často říkám.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět