Brexit

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: brexit

Příspěvek od Petr »

U mně dosti dlouho nic, pořád platí 4367+to co přijelo na paletě minulý čtvrtek=4735. Mně brexit z tohoto pohledu nestraší. Ale budu si muset vyřídit pas a ze Skotska si jako turista poté přivezu skoro nic, díky limitu.
:hand:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: brexit

Příspěvek od joy »

A je jasne, ze ten brexit fakt bude? Protoze pokud vim, dohoda s EU veskera zadna, Johnson vyautovanej na nekolika frontach atd.
Navic Severni Irsko muze zacit znovu se bourit pomoci nasili, stale to neni uhasene, jen to doutna. A nebo naopak vyhlasit nezavislost ci pripojeni ke zbytku Irska.

Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: brexit

Příspěvek od Petr KomáreK »

Nechceš doufám strašit tím, že nám pak zbyde už jen irská whiskey? :lol:
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: brexit

Příspěvek od joy »

Tak Skotsko muze byt v zavesu pri uvazovani na odtrhnuti od GB, protoze uz jednou to hlasovani bylo a je jen otazka casu, kdy se to znovu rozhori. Jde o to, zda by to Skoti ekonomicky utahli. A jestli to ve zbytku GB bude stat za bobek, myslim, ze to znovu zkusi. Na jejich strane stoji velke zasoby ropy, ktera se stejne jeste nejaky cas tezit bude, whisky, rybolov, komodity, ktere EU potrebuje. A pak nemala castka za umisteni jadernych ponorek armady GB.
Naproti tomu Skotsko dodava zhruba 20% potravin GB, pokud je to cislo spravny, ktery jsem nekde vycetl.
Jak jsem rekl, vse bude zaviset na tom, jak se bude GB darit po brexitu.

salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: brexit

Příspěvek od salam15 »

Pokud se EU neshodne na odkladu, tak Brexit bude a bude to hard Brexit, anžto dohoda není schválená ze strany UK.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: brexit

Příspěvek od joy »

Pak tedy hrozi to, co jsem napsal. Severni Irsko si nenecha uprostred zahrad ci domu udelat znovu hranice a nebude si chtit vzit znovu nabytou svobodu neomezeneho pohybu mezi obema Irsky. Teda pokud uz se jim nezmenilo nejak mysleni. Ale pochybuju.
Naposledy upravil(a) joy dne 30 zář 2019, 15:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: brexit

Příspěvek od moochine »

jediny brexit moze byt bez dohody. takze ked si vezmeme tento pripad tak s clom 100% pocitaj, ak skotsko nevystupy z UK aj s irskom.
ak bude dohoda, hlavne sa riesi irsko, tak myslim ze whisky pojde bezcolne do irska a z irska bezcolne na kontinentlanu europu. anyhow, v oboch pripadoch ceny pojdu nahor, ide len o to o kolko.
Glengoolie, for the best of times
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: brexit

Příspěvek od Hunter »

Strašit tady clem je celkem zbytečné, celní sazba na whisky je 0%, takže clo jako takové by nám cenu nezvedlo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: brexit

Příspěvek od LukeD »

Hunter: A to bude platit i kupř. při doručování z ostrovního obchodu či aukce? Poněvadž u ostatních komodit je tomu tak, že jakmile jde cena nad hranici 150 €, tak při doručování ze zemí mimo EU prostě platíš nejen DPH (při zásilce nad 22 €), ale i clo.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: brexit

Příspěvek od Hunter »

Luke, to, co jsi napsal, je správně a platí to, ale s tím clem se to má tak, že je pro různé druhy zboží různě vysoké, a jsou i druhy zboží, kde je clo nulové, a mezi ně patří i whisky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět