Pivní sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Díky výletu s geocachingovou českolipskou partou k Lounům jsme si naplánovali na závěr tripu návštěvu Pivního baru Zichovec, který je přímo v Lounech. Jinak fungují i v nedaleké vesnici Zichovec. Určitě se tam zase někdy stavíme, prostředí a výběr se nám zamlouval, i když na čepu toho mohli mít víc. V lednicích byl ale výběr velmi pěkný a cenově oproti pivotékám to nebylo špatné.

IMG_20191012_134922.jpg
IMG_20191012_135322.jpg
Co mi nechutnalo, tak Zichovec Sour 12 Blackberry, na mě strašně kyselé. Kámošova manželka, od které jsem ochutnal, si ale pochvalovala a ještě si koupila lahev domů.

Pilsner 12 Sv. Václav byl velmi silně nachmelený, chutnal mi, takové standardní dobré pivo.
IMG_20191012_135423.jpg

Ještě o něco lepší mi ale přišel Krahulík 12, sice ne tak mocně chmelený, ale zase lépe pitelný.

Doma to pak korunovala Milkshake IPA Guava Strawberry Milk Power 17, naprostá špička, jedno z nejlepších piv, co jsem letos měl, lepší snad byla jen Dip me into Mosasaic NEIPA 20.
IMG_20191012_201356_1570904175685.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Lien
New-make
New-make
Příspěvky: 171
Registrován: 11 dub 2018, 12:22
Bydliště: Slaný

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Lien »

Jó, mají to tam pěkný.
Ale bohužel se tam jen stavuji cestou z práce nakoupit nějaké vzorky, takže žádný vysedávání.

Pivo TOP
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Prubnul jsem i pár kousků od pivovaru Cobolis.
Kdo vymýšlel jméno toho pivovaru, tak to asi plně nedomyslel. Trvalo mi, než jsem zjistil, že se to vyslovuje (snad) Kobolis. A přirozeně to evokuje "čoboly". Za mě fakt blbej název. Ale zase musím uznat, že existují ještě horší, viz třeba SQBRU...


result_1570643453940.jpg
První, co jsem od nich měl, byla NEIPA 13 Independence, a moc mě nenadchla, (myšleno v rámci stylu), i když je to vlastně dobré pivko. No ale chtě nechtě to musím srovnávat s NEIPAma od Zichovce, který v tomhle stylu zatím asi každému ujíždí o parník.


IMG_20191010_212605.jpg
Lepší už byla session IPA Brut Phoenix 8. I když vlastně i Brut IPU jsem měl od Zichovce lepší, ale tohle bylo také fajn.

IMG_20191013_124040.jpg
A nejvíc mě zaujala Imperial IPA Grizzly 18, celkem pryskyřičná, v těžším stylu, našláplá.

IMG_20191013_203637.jpg
Pak jsem měl ještě session NEIPU Cloudya od mnou už tady chváleného žateckého Pioneeru, opět dobré pivo, ale stejně tak ve stínu mnohem lepších zichoveckých.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Fileta »

Melichárek Centennial APA 13* a Melichárek Zkouřený Ctibor 13*. První kousek celkem ok, ale druhý mi vůbec nechutnal. Prý pivo s vůní a chutí středověku, no nevím :mrgreen:
_20191018_090046.JPG
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Marvin »

No, však taky piva ve středověku stála za prd, takže to pak odpovídá.
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Pet »

Já měla pivo uvařený podle středověkýho receptu a bylo hrozný.
Taky si moc dobře pamatuju ty recepty ze středověku co byly vystavený na výstavě o pivovarnictví na Špilase pár let zpátky.
Obrázek
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Pivní sekce

Příspěvek od nidan »

odešla legenda českého piva, smutná zpráva!
https://www.lidovky.cz/relax/pivo-a-piv ... n-pivo_mpt?
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Fileta »

Oktoberfest 2019 sice skončil před více než měsícem, v pivotéce jsem si ale vzal 3 kousky z šesti mnichovských značek, které se na těchto slavnostech točí (chybí Augustiner, Spaten, Hofbräu). K tomu 2 kousky Weltenburger Kloster, nejstarší německý pivovar založený roku 1050.
_20191108_174116.JPG
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Jen nejstarší klášterní pivovar, jinak je starší Weihenstephan. Založen 1040.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Fileta »

Omlouvám se za mystifikaci :think:
Odpovědět