Chivas Regal 12 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Měl jsem panáka taky nedávno a mohu potvrdit, velký dojem neudělala. Kobaltuv popis sedí. Třeba na tchýní je to dobrý, ale jenom pokud jste to dostali darem, kupovat to pro ni nemá cenu. Ballantine je levnější ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/c ... gal-12-yo/
Aroma:Ostřejší alkohol, který štípe do nosu. Exotické ovoce asi mango a papája. Lehce dřeva a sladu.
Chuť:I chuť je relativně ostrá, lihová, sladká i nahořklá. Lehce dřevitá s náznaky ovoce a kořením. Kokosový nápoj od Vietnamců. Při jednom nepozorném rychlejším a větším doušku jsem zřetelně pocítil rum.
Dozvuk:Není příliš dlouhý, je docela hebký krémový s náznakem kouře s dřevitostí a lehkou hořkostí ke konci, kde se v úplném závěru přidává popelníček. Ten jde cítit i ze zvětralé prázdné sklenice.
Shrnutí:Není to špatná míchaná whisky, ale žádný zázrak, nad kterým bych se rozplýval blahem, se nekoná. Ve stručnosti slušný blend ve své cenové kategorii.
Chuť:72
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od joy »

Chivas Regal 12 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54744
Alkohol:40 %
Velikost:celá láhev
Aroma:vřes a květiny, ořechy, tóny jablečných slupek
Chuť:sladově ořechová, vřes, vanilka, lehce připálený dub
Dozvuk:hebký, nasládlý, sladový, opálený dub a trocha hořkosti
Shrnutí:Na blend to není špatné, ale když vezmu v potaz cenu, tak si myslím, že se dá najít v single malt několik lahví, které je lepší koupit než toto.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od tornado »

Porovnávací test mezi Chivas Regal 12 yo a Chivas Regal Extra

Chivas Regal 12 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://www.chivas.com/cs-cz/our-collection/chivas-12
Velikost:láhev
Aroma:Med, oříšky, perník, nepatrný náznak meruněk a hrušky. Velmi decentně, pouhým náznakem lihovitost.
Chuť:Lehce olejnatá, nepříliš výrazná. Trocha kouře překrytého medem, dále perník, velmi nepatrně sušené švestky, vanilkový cukr a dřevo.
Dozvuk:Nepříliš intenzivní. Trochu olejnatosti, decentně se projeví suchý lehce nakyslý kouř, v konci nepatrně oříšky, med a jablka.
Shrnutí:Výsledek srovnání s Chivas Regal Extra: ve vůni je jednodušší, chuť je méně hutná, ale zároveň i trochu více "zlobivá". Pokud bych se měl rozhodnout mezi 12 yo a Extra, raději bych vzal 12 yo. Rozdíl je ovšem minimální. Je to jednodušší pití, kterému kromě nudnosti ale nelze nic vytknout.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od lochness »

Chivas Regal 12 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Najlepšia časť degustácie. Speyside voňavka, pripomína mi Tomintoul 16 yo
Chuť:Tu už to ide dole, nudný blend.
Dozvuk:Hnusne horký, mandľový kyanovodík. Okažite potrebujem čistú vodu.
Shrnutí:S týmto darčekom sa budem dlho pasovať, vyložene mi nechutí. Bude pre návštevy.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Kolda
New-make
New-make
Příspěvky: 112
Registrován: 30 dub 2015, 06:56
Bydliště: Plzeň

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Kolda »

Sladká, ovocná whisky s lehkým závanem kouře, krátký dozvuk, přijde mi dost řídká, ničím nezaujala. Za běžnou prodejní cenu se dají najít určitě zajímavější lahve.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od lalos »

Chivas Regal 12 yo

Info:Srovnání s Chivas Regal Extra v olomouckém Black Stuffu. Doma jsem už před časem lahev zlikvidoval, to jsem ale nepsal poznámky. Protože se na další lahev nějak zuřivě nechystám, jsem rád alespoň za možnost přechutnání.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54744
Web:https://www.chivas.com
Alkohol:40 %
Barva:Yellow Gold – barveno - filtrováno
Velikost:Celá lahev
Aroma:Vanilka, máslová sušenka, banán, nějaké to dřevo a koření, na blend docela dobrý, vůni nepřebíjí lihovost.
Chuť:Takový velmi lehký, dost nevýrazný speyside. Med, karamel, červené ovoce – jablka, rybíz.
Dozvuk:Poměrně krátký, sladký. Objevuje se více dřeva a koření, kdyby byl dozvuk delší, asi by více zhořknul, takto mizí brzo, takže se hořkost skoro neprojeví.
Shrnutí:Jen tak po paměti. Určitě mi chutná více než základní blendy typu JWRL. Mezi těmi „lepšími“ blendy mi ale třeba více chutnala Dimple 15 yo. Na míchané drinky je myslím super. V dané cenové kategorii se ještě moc single maltek sehnat nedá, pro začátečníky je to tedy podle mě nutný základ.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Walter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/127906
Web:https://www.chivas.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=chivas-regal
Alkohol:40 %
Barva:
BottleCode:2016/09/06 15:41, LC6K0G48
Velikost:Miniatura o objemu 50 ml
Aroma:Příjemné, nekomplikované, dobře sladěné. První, co na můj nos zapůsobí, je nasládle nakyslá mátová ovocnost. Tu doplňuje troška vanilky a ostřejšího pepře, sušená kůra z citrusů, připomínka lískových oříšků a náznak svěžejšího alkoholu.
Chuť:Vůně slibovala větší zážitek. Tělo je lehčí, dá se říci i jednodušší. V ústech převládá obilná vanilkovost se stopou po slabé ovocnosti. Následně na sebe upozorňuje něco málo pepře, dřevitosti a bylinkové nahořklosti.
Dozvuk:Středně dlouhý, v počátku mírně hřejivý. Později se objevuje nepatrná travnatost.
Shrnutí:Kdyby se jednalo o slepou ochutnávku, dle vůně bych asi váhal, zdali mám před sebou povedenou míchanou whisky, nebo něco z řady levnějších jednosladových. Povědomá chuť mě ale už nenechala na pochybách, o jakou že kategorii se tady jedná. Mám-li být upřímný, přestože této whisky nemůžu upřít určitou kvalitu, nezaujala mě natolik, abych se k ní vracel. (Respektive na nenáročné popíjení je výborná. Ovšem vzhledem k tomu, že se rád s whisky potěším, navíc toho moc nevypiju, stává se pro mě nezajímavou. Raději sáhnu po mé oblíbené Cardhu 12 yo, kterou si už fakt vychutnám. Čím dál víc také doceňuji již nedostupnou Hunter's Glen 8 yo, která byla v mnoha ohledech bohatší, přičemž stála směšný peníz.)
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Torrez »

Alkohol:40 %
Velikost:Láhev
Aroma:Ultra jemné, slabší nádech spíše máslového charakteru. Když se hodně snažím, tak nějaké kyselé ovoce. Později vystupuje bourbon
Chuť:To už je moc jemné, pil jsem něco? No, slaboučce obilná a sladká.
Dozvuk:Hodně slabý dodech něčeho, co by mohlo připomínat whisky.
Shrnutí:Nic no... většina šla do drinků, tam se dobře vyjímá. :alco05:
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Tos »

Aroma:Jemné a nevýrazné; sud po víně, trocha rozinek.
Chuť:Překvapivě hutná, na 40 % „dospělá“. Zpočátku nasládlá, pak ostrá a dřevitá (sudová).
Dozvuk:Svíravý (hořký čaj), mírně lihový. Jako ozvěna se úplně na konci připomene stopa bourbonové mandlovosti.
Shrnutí:Pro mě v blendech odhalila doposavad netušené možnosti. 12letej pobyt v sudu asi dělá svoje, jinak si ten pocit „dospělé hutnosti“ a sudovosti neumím vysvětlit. Měl jsem 5cl vzorek, a protože se tenhle Chivas dá občas sehnat za podobnou cenu, jako Jack Daniel`s v akci, zaobírám se myšlenkou na pořízení flašky. Potvrdilo se mi, že z 5 cl toho člověk mnoho nepozná (přesněji: těžko může něco s určitostí tvrdit), a tak jsem zatoužil po středním či velkém vzorku dle Mirkovy stupnice. :D
Odpovědět