Hammer Head 21 yo

Whisky z našich luhů a hájů
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Hunter »

Dá se koupit u topalkoholu nebo u manea.cz.
Cena je však překvapivě mnohem nižší u manea.
http://www.topalkohol.cz/zbozi/hammer-head-0-7l
http://www.eshop.maneo.cz/whisky-ceska- ... p2.3.7.php
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Nethar »

Aroma:květinový luční med, dýňový kompot - ananasová tresť, těžší bourbonové podtóny
Chuť:mazlavá, příjemná, alkoholové květiny přebíjejí ostatní hloupé tóny
Dozvuk:jemný whiskový ječmenový dozvuk, možná kořeněný, slabě avšak dlouze vonící
Shrnutí:Češi - do toho - Češi - do toho!!! Není to zázrak, ale je to dobrá československá single maltka ;-)
Shargard

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Shargard »

2Hunter: to bude tim, že u topalkoholu mají fotku :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Hunter »

To Shargard: Přesně tak, nejspíš fotku lahve pro Topalkohol fotil stejný fotaograf, jako ministrovi Dobešovi promo fotky. http://zpravy.idnes.cz/dobes-zaplati-dr ... tudium_bar To už se pak v ceně musí zákonitě projevit :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Hunter »

Přidám své dojmy a zhodnocení:
Aroma:Vůně je sladová, lehká, s trochou nasládlosti, cítím i kůru z citrusů a také náznak kůry stromů.
Chuť:Vyrovnaná, v podstatě to, co vám slibuje buket, najdete v chuti.
Shrnutí:Pošmáknou si asi jen příznivci lehčího stylu, jako je Glenmorangie Original,
srovnatelný stylem bych řekl že je také Jameson 12y, ten dopadl o trochu hůř, ale třeba i Mackmyra The first edition, ta dopadla pro změnu o pár bodů lépe.
Celkem hodnotím 75 bodů.Stejné hodnocení (s pouhými čtyřmi hodnotiteli) je na whiskybase.
Bohužel, i když bych dal rád z vlastenectví pár bodů navíc, nebylo by to fér k ostatním lahvím v žebříčku, takže odolám.
A dvě menší zajímavosti závěrem: Podle dostupných informací byla pro výrobu použita stejná voda, jako se používá pro výrobu plzeňského Prazdroje a "objevitel" cenných sudů v palírně Prádlo prý dříve pracoval v Glenfiddich a Balvenie.
Body:75
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Kalasnikov

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Kalasnikov »

Tak ta první zajímavost je spíše marketing vzhledem k tomu že "plzeň" se vaří i v Nošovickém Radegastu, a počítám že v Popovicích to bude stejné.
Shargard

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Shargard »

Vítám nového uživatele a netrpělivě očekávám recenze ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Nethar »

Hunter píše:Pošmáknou si asi jen příznivci lehčího stylu, jako je Glenmorangie Original, srovnatelný stylem bych řekl že je také Jameson 12y, ten dopadl o trochu hůř, ale třeba i Mackmyra The first edition, ta dopadla pro změnu o pár bodů lépe.
Celkem hodnotím 75 bodů.
Tak nakonec Huntere Československo:Švédsko, 75:75 :-) Počkejme na další konec komunismu, až se opět "najde" nějaká česká jednosladová whisky, jinak nás Švédsko v dalších letech už převálcuje ;-)

Já jsem právě dopil. Samozřejmě jsem přemýšlel nad stylovým zakončením posledního zbytku v lahvi, po několikaminutovém váhání jsem zvolil party styl! :banana-rainbow:


Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Hunter »

No jo, pravda pravda...obě lahve spojuje to, že jsem se na ně dost těšil a obě zůstaly hodně za očekáváním...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět