Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od zombice »

Nikkou myslíš ten poctivě přebalenej Ben Nevis? ;-) :lol:
Nejsem rozhodně fanoušek Japonců vzhledem k jejich cenové politice a různým až podvodům, ale pokud jsem dobře koukal, tak to Ginkgo je od Ichira a to bude určitě poctivý Japonsko.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

no jestli to bude poctivý japonsko to nevím, ten blend je unikátní v tom že je to blended malt a japonci prostě mezi sebou whisky nemění ani neprodávají...Hanyu dělala jen pot still a tak nemohla blended malt sama namíchat...ale zda Akiro dostal japonský whisky nebo jen stařený whisky v japonsku je otázka :)
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od tornado »

Opět Scarabus. Prý by to podle znalců mohla být Caol Ila, tak jsem si na porovnání nalil 12 yo. Scarabus je divočejší (mladší), jednodušší, skoro bez kouře, ale nemůžu si stěžovat, docela mi chutná. Vzhledem k akční ceně mi poměr výkon / cena připadá víc než OK.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

Něco od Nidana na slepo. Bourbon je to, a který pak? Elijah Craig 1982 a 18letý. Jsem stejný ročník, ale 18 už mi není. Ale jsem ještě o něco vyzrálejší než tenhle jinak povedený bourbon.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Knockando Pure Single Malt, 0,75cl, 43%, Season of distillation 1980, bottled in 1995: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... kando-1980
Řekněme, že tato whisky je patnáctiletá, Diageo i u stávajících plnění (12, 15, 18, 21 YO) drží 43%, což je u nich s podivem, ale chvályhodné. Já mám tuhle láhev načatou už drahně let, relativně ji držím v šeru a stálé teplotě, s dobře těsnícím špuntem a neshledávám, že by ji to nějak poškodilo. Pití je to nenáročné, příjemné, delikátní vůně i chuť, lehounce kořenité, možná bych v chuti vypíchl lískové oříšky. A že WB není fotka láhve, přikládám svoji.
IMG_6027.jpg

:hand:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Hunter »

Mackmyra Vinterrök. Jak se pomalu blížím ke dnu, přijde mi stále lepší a lepší.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Mám tu kousek pařeného a uzeného sýra, portské Stadium Ruby, k tomu můj oblíbený film Motýlek (USA / Francie, 1973) se Stevenem McQueenem a Dustinem Hoffmanem. Zároveň přemýšlím, jakou whisky si vlastně dát. Hodila by se třeba Glenmorangie Quinta Ruban. Jenže není...
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Marvin »

Dnes pár lehčích kousků: Hankey Bannister Heritage blend a pak Bruichladdich Classic Laddie.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Glenmorangie Duťák. Ok...uvidíme ráno. :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Mirek píše: 26 bře 2020, 01:07 Glenmorangie Duťák. Ok...uvidíme ráno. :mrgreen:
Ráno ok...takže ok ;) .
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Odpovědět