Lagavulin 1990 Distillers Edition

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 421
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Lagavulin 1990 Distillers Edition

Příspěvek od Petr KomáreK »

Lagavulin 1990 Distillers Edition 1990/2006 Double Matured Pedro Ximenez Cask-Wood 43%
lagavulin1990de.jpg
lagavulin1990de.jpg (32.77 KiB) Zobrazeno 1172 x

Hned na první pohled upoutá tmavá bronzovo-tmavě zlatá barva a jak se krásně táhne po stěně skleničky. Tentokrát se nevyvalil oblak kouře při nalévání a až po chvíli jsem zpozoroval, že vůně se pomalu převaluje na stole jak těžká mlha. Při přivonění cítíte jak do vás nosem vstupuje, jak postupuje dále. Aroma je silné, těžké, hutné, výrazné těžké sherry, těžké tmavé třešně, sladkost hořké čokolády, těžká sladkost, v pozadí nacházím lehké tóny kouře (i když možná jen proto, že si je tam přeju), těžké lakované dřevo, přímo dům ze dřeva. Užívám si ho, plavu si v něm, nechávám se jím unášet. Chuť nastoupí lehce sladce, aby se její vlna zvětšovala a chuť mohutněla a mohutněla. Je velmi komplexní, jemné smetanové tóny, zvedající se přes mořskou slanost a řasy, pokračující těžkým ovocem, pomeranči, hořkou čokoládou, stále vzhůru až k hranici kořenitosti, přitom stále krásně zaoblené a obalené sladkou rašelinou s nádechem sherry. Jak na horské dráze pak klesáte k dlouhému táhlému dokončení se sladko-slanými tóny a vytrácejícími se chutěmi.
První dojem z aroma byl rozpačitý, byl jsem zaskočen, čekal jsem po 16letém Lagavulinu, že tu bude něco jiného. Když jsem zahodil své očekávání, tak jsem se do něj mohl pořádně ponořit a plavat si něm a užívat si ho. Podobné je to i s chutí, ale zde už je člověk více připraven z vůně. Je to zážitek a navíc byl nečekaný. Pro mne hodně překvapující rozdíl mezi klasickou 16letou a 16 let starou Distillery Edition. Ale má ta whisky v sobě něco zvláštního. Byl to zážitek, bylo to skvělé, ale současně mě to neláká hned na další a další skleničku. Prostě stačilo, ale vím, že když si jí dám příště, bude to zase skvělý zážitek. Dopíjím skleničku, jiné jsem dopíjel rychleji, ale při tom si furt pomlaskávám, jak je to dobrý. Musím to brzo přeochutnat.

Čekáte sestru té krásky od táboráku, máte určité očekávání (kdy už dostanete rozum a pochopíte, že očekáváním nejvíc ubližujete sami sobě), asi bude uhlazenější, asi bude v něčem lepší, nevíte, ale stejně vymýšlíte. Ve dveřích se zjeví famózní rusovláska, tak famózní, že až se proberete z překvapení, tak se nejspíše zjevíte vy. Tohle je osudová žena, zmocňujete se jí i jí podléháte, chcete jí chránit i být to její velikostí ochraňován, připadá vám slabá a křehká a současně se jí bojíte. Každá chvíle s ní je úchvatná, ale jako by vám každá chvíle s ní něco brala (jen nevíte co). Je to osudová žena a to může dopadnout dobře i špatně. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... vulin-1990

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... =lagavulin
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 421
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 1990 Distillers Edition

Příspěvek od Petr KomáreK »

Když jsem tu krásku měl v ruce, tak jsem neodolal abych ji zase ochutnal. Dokonalá vůně, omamná, se tý její vůně nemůžu nabažit. Objímám si jí tu a slastně u toho vrním. Už se nemůžu dočkat, až ji ochutnám. Jen tak lehce jí poškádlit jazykem a užívat si tu její chuť. Cítím, jak se mi ta její chuť postupně rozplývá na jazyku, všechny chuťové pohárky nadšením vrcholí, cítím blížící se vrchol a ten nádherný závěrečný výbuch. To krásné dlouhé doznívání.
Tohle je prostě whisky-porno.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět