Highland Park 10 yo Viking Scars

Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Highland Park 10 yo Viking Scars

Příspěvek od lalos »

HP10.jpg
HP10.jpg (89.46 KiB) Zobrazeno 4660 x
Info:Tuhle whisky jsem si pořídil před časem během většího nákupu v Makru. Proč vlastně? No protože za těch 600 se prostě koupit musí. Navíc ty nové lahve jsou fakt povedené.
Jinak ale desítka s novým podtitulem „Viking Scars“ podskočila dvanáctku jako základní whisky v core range. Měla by zrát v sudech po sherry jak z evropského, tak amerického dubu, což je pro Highland Park typické.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/96408
Web:https://www.highlandparkwhisky.com
Alkohol:40 %
Barva:Yellow Gold - nebarveno
Velikost:Celá lahev
Aroma:Mladost, trošku lihovost, náznak kouře, vařené brambory. Trošku blendová. Sherry sudy tam necítím (ani v barvě nevidím), spíš tu vanilku. Naslepo bych tipoval ex-bourbon sud.
Chuť:Vcelku jednoduchá, vodová, 40% je málo. Highland styl. Koření, kamení, suchý lišejník, opět vanilka.
Dozvuk:Kratší, spíše nijaký. Trocha koření, trocha medové sladkosti, lehká nahořklost.
Shrnutí:Když pominu, že s Higland Parkem mám problém ohledně jejich politiky vydávání nesmyslného množství různých (stejných) lahví, tak je vlastně OK. Měl jsem to už i u 12yo. Připomíná mi spíše hodně povedený blend. Že to je ale „entry level“ je poznat. Jako flaška na dovolenou za ty prachy je fajn. Udělá násobně víc parády než Jack. Na nějaké velké degustace to ale není
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Highland Park 10 yo Viking Scars

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Jemně je cítit guma, kyselkavost, určitá ostrost, jemný závan sherry, citrusy
Chuť:Ze začátku nastoupí rašelina, chuť je celkově jemná ale čerstvá, křupavá, seno. Celkově spíše zastřená.
Dozvuk:Střední dozvuk, který nehořkne
Shrnutí:Láhev jsem koupil ve Francii doslova za pár korun, doma ji mám již delší dobu a vlastně mi dělá opravdu radost. Je to příjemná "mladá" nekomplexní ale vyvážená rašelina. Za ty peníze je poměr cena/výkon příznivý.

Ochutnáno v rámci degustace desetiletých plnění, kterého se účastnili (uvedeno v pořadí od nejlepší po nejhorší) Ben Nevis 10 yo, Talisker 10 yo, Lagavulin 10 yo, Highland Park 10 yo, Edradour 10 yo.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Highland Park 10 yo Viking Scars

Příspěvek od tornado »

Highland Park 10 yo Viking Scars

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018
Aroma:Lehčí, příjemné. Hlína, slad, trochu nakyslého kouře. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Med, kouř, lak na dřevo, kyselé ovoce (angrešt), nepatrný náznak rašeliny.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť, ke konci trochu sládne.
Shrnutí:Nenáročný, ale celkem fajn.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Highland Park 10 yo Viking Scars

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/96408
Web:https://www.highlandparkwhisky.com
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano, 8x HP
Aroma:nasládlé. meruňky, med, jemné, dřevo, lakovaný AO, vanilka, špetka kouřové zatuchlosti. (b.1+/3)
Chuť:zprvu nahořklé ořechy, pak trochu zesládne. oplatka, sušší, dřevo, kapka citronu. (b.2/4)
Dozvuk:sladší, výrazně ořechový, dort z vlašských ořechů. tmavá čokoláda a připomínka kouře. (b.1/2)
Shrnutí:v chuti si to kazí nahořklostí. řidší vodička. ořechová s kouřovostí. pitelná, ale neohromila. (b.0/1)
Body:4+
nashromáždilo se mi doma osm vzorků Highland Parků z různých akcí. takže jsem si střihnul oblíbený slepý srovnávací test. osmnáctka se dokonce vtipně sešla ve dvou vzorcích, každý z jiné whisky akce.
výsledné pořadí dopadlo následovně: 1. 18 yo Pride (7), 2. 18 yo Pride (7), 3. Voyage of the Raven (6+), 4. Dragon Legend (6), 5. Valknut (5+), 6. Full Volume (5+), 7. 10 yo Scars (4+), 8. 12 yo Honour (4).
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Highland Park 10 yo Viking Scars

Příspěvek od Duthoron »

Alkohol:40 %
Aroma:Jemně sladký vřes a jetel. Vzdálený nakyslý kouř, spíš rašelina.
Chuť:Sladkost, květiny, vřes, pak se přidá koření a tělo hezky zesílí, náznak kaktusového ovoce, na konci zhořkne…
Dozvuk:Doznívající svěží koření a mentol.
Shrnutí:Není špatná, ale moc mě nezaujala...
Body:79
Odpovědět