Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od tornado »

Dos Cortados Solera Especial Palo Cortado Sherry.jpg
Dos Cortados Solera Especial Palo Cortado Sherry.jpg (11.24 KiB) Zobrazeno 4260 x

Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Alkohol:21,5 %
Barva:
Web:http://www.williams-humbert.com/en/dos-cortados-solera-especial-20-anos-2/?sub=202&sub_b=190
Velikost:Vzorek o objemu dva centilitry z RumFestu 2017. Ano, i sherry tam bylo možné ochutnat.
Aroma:Hezky hutné, bez jakékoliv sladkosti. Zprvu se nejvýrazněji projeví vlašské ořechy podkreslené perníkem, kůží, lakovaným nábytkem a lehkou stopou oloupaného proutku. Po odstání se zvýrazní aroma kůže a vlašské ořechy dostávají až olejový nádech. Aroma se mi líbí.
Chuť:Suchá, ze začátku lehce citrusově kyselá s jemnou stopou po ovocném octu. Velmi rychle nastoupí chuť skořápek vlašských ořechů a opálené dřevo. I chuť se mi líbí.
Dozvuk:Doznívá dlouho. Na okamžik dominují dřevo a vlašské ořechy, ale rychle je vystřídá kůže. Dozvuk intenzivně zaplní ústa. Po několika doušcích velmi nepatrný náznak kouře. Místy má lehce svíravý charakter, pro mě ale nic nepříjemného, právě naopak.
Shrnutí:Moc hezký kousek se zajímavý aroma a chuťovým profilem. Na něco takového se jen tak nezapomíná. Určitě není pro každého. Dokážu si přestavit, že mnoha lidem zkřiví úsměv a nebude jim vůbec chutnat. Tohle prostě není žádný sladký lepidýlko pro načinčaný paničky. Pokud se naskytne možnost další ochutnávky, rád ji využiju. Možný kandidát na zakoupení lahve.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:21,5 %
Původ:Španělsko
Aroma:Vlašské ořechy v medu, perník, přezrálý angrešt.
Chuť:Chuť je suchá, mírně slaná. V dochuti pak nastoupí ohavná pachuť, která mi připomíná pálící se vlasy a nehty, takže celkový dojem to úplně zazdí.
Shrnutí:Slušný bizár. Tohle sherry je něčím zvláštní a zajímavé, vůně je velmi pěkná, z chuti už jsem byl v rozpacích, no a závěr je něco, co mi evokuje Osvětim nebo voodoo rituály, takže nic, co bych nutně vyhledával. Zatímco Dos Cortados je peklo, Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert bylo zase nebe.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od xenopus »

DM5+5_PC.jpg
DM5+5_PC.jpg (43.8 KiB) Zobrazeno 1348 x
Alkohol:21,5 %
Barva:Světle hnědá
Podrobnosti:0,1l plastová lahvička k rumu Dos Maderas 5+5; rum si nechal josé
Aroma:Příjemé, zralé. Lehce lihovosti. Spousta ořechů, ořechová nádivka ve vánočních perníčcích. Čokoláda, griotka, troška kůže.
Chuť:Lehce drhnoucí, sušší až nakyslá. Kakao, troška ovocnosti.
Dozvuk:Opět sládnoucí, opět spousta ořechů. Eierkoňak.
Shrnutí:Tohle fakt můžu.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět