Bushmills Black Bush

Lahve z Irska
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Bushmills Black Bush

Příspěvek od Hunter »

samozřejmě i s matematicko-fyzikálníma tabulkama...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard »

A k tomu ještě video návod
Obrázek
Leviathan
New-make
New-make

Příspěvek od Leviathan »

Hunter píše:Tož já sem si tu jeho bibliju také kúpil, akorát, kurňa, neběhám ven rozdávat ty kytky, na to nemám čas, protože si to přepočítávám těma konfidentama, jak si psal, tož nic těžkého to néni: ds^2 = dx_1^2 + dx_2^2 + dx_3^2 - c^2 dt^2 kde x je očekávání, a s je cena.
Huntere, já vím, že ten vzoreček asi nemá dávat smysl, ale když někdo studuje matematiku, tak ho tam prostě hledá. A mě to zabíjí. Prosím, prosím, řekni mi, jaký to má/nemá smysl, jinak se snad ukoušu..
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od Hunter »

Kdysi jsem se (asi ve druhé třídě základní školy) při matice nudil a tenhle vzorec jsem si naškrábal na okraj sešitu. Sám nevím, co už jsem to tenkrát vymyslel, ale když ho dám do uvozovek a hodím ho do googlu, tak to najde jeden odkaz, který pojednává o teorii relativity, čtvrtém rozměru a dalších triviálních věcech:
http://www.exsupera.com/sandbox/DCM/htm ... .py?id=954
Takže můj sešit musel někdo najít :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Kolda
New-make
New-make

Příspěvek od Kolda »

Tato irská mne překvapila již ve vůni svojí bourbonovitostí. Občas jsem v chuti zaznamenal nějaké ovocné tóny, ale ty jsou velice rychle přehlušeny plastovým dozvukem. Kdysi jsem kupoval lahev za 300 Kč, což je asi odpovídající cena.
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Kobalt »

Tak jsem měl konečně taky možnost ochutnat tuhle neblaze proslulou irskou... Pár panáků padlo, na recenzi to ani není.

Na blend je chuťově intenzivní a výrazná. Což by bylo lepší kdyby ta chuť za něco stála. Objeví se i nějaká tmavá čokoláda a karamel, celková chuť spíš nepřirozená.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Tos
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Tos »

Aroma:Ovocně nakyslé se stopou obilnosti (mokré plevy). Pak jablka.
Chuť:Zpočátku běžná whisk(e)y s náběhem do lihu. Ale než se stačíte leknout, co za hrůzu se chystá, chuťová tsunami zmizí jako mávnutím proutku. A po troše jablek přejde… Asi do hořké čokolády? Zajímavé, že v některých doušcích najednou cítím bourbon (a po čokoládě se pídím marně).
Dozvuk:Nahořklý, s naznačenou stopou mýdlovosti. Ale nic nepříjemného, naopak. Chutná mi.
Shrnutí:Nemám odvahu tenhle irský blend nazvat nudným. Něco se při jeho ochutnávání rozhodně děje. Běžné míchané whisky převyšuje určitě a mám silný pocit, že na záda jí hledí i všelijaké single malt. Po přechutnání: Aroma jsem napoprvé trefil, včetně jablek na konci. Chuť mi ale přišla hladší, bez onoho lihového náběhu. Určitě si Černý křoví ještě někdy koupím, samosebou ve slevě.
Odpovědět