Whisky pro začátek

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
MiPatrik
New-make
New-make

Re: Whisky pro začátek

Příspěvek od MiPatrik »

Šel bych dále asi do Woodford Reserve, Wild Turkey 101, Four Roses Small Batch. Nebo pak mé nejoblíbenější bourbony Eagle Rare 10 yo a zejména Booker's 6/7yo. Booker's už je ale cenově trošku výš.
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Cokoliv od Balcones, Four Roses Single Barrel, Bookers.
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Cokoliv nad 50 %. A to nemyslím jako vtip. Mně přijdou ředěný bourbony jako umělý voňavky, ale ve vyšší voltáži mi chutnají vlastně všechny, i když je to furt bourbon, že jo.
Za mě přidám ještě třeba Blanton's.
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Kobalt »

Tos píše: 13 čer 2022, 00:28 Přátelé, udělal jsem mohutnou interkontinentální odbočku a načal Maker`s Mark 45 %. Zapůsobil na mě mohutně, daleko líp než většina mnou dříve zmiňovaných ostrovních produktů. Nemáte tip na nějaký příjemný bourbonek?
Hele, pokud jsi takhle víceméně na začátku, opravdu doporučuju Wild Turkey 101. Za 420 korun je to 50,5% výrazný ale velmi jemný a příjemný bourbon, mě posledně nadchnul. A pak se třeba odpíchnout dál: https://officers-lounge.cz/WH1WildTurkey101
Z těch jemnějších, Woodford je také dobrý, má ale pod 50 % a cenu kolem 1000. Four Roses jsou na tom podobně. Jsou to takové klasiky.
Ty ostatní zmiňované jsou určitě dobré, ale často výraznější a hlavně o dost dražší. Bookers a Blantons bych tak pro začátek nechal klidně spát.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Tos
New-make
New-make

Příspěvek od Tos »

Divokej Krocan 101 a Bůvolí stopa jsou na cestě. Buffalo Trace je, myslím, i v tý knížce 101 whisky, co musíte ochutnat, než umřete.
salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 »

Hlavně abys je stihnul ochutnat před dalším vydáním té knihy, protože jinak bys mohl zjistit, že honíš úplně blbou stojedničku :-D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
LukeD
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od LukeD »

Tos píše: 13 čer 2022, 00:28 Přátelé, udělal jsem mohutnou interkontinentální odbočku a načal Maker`s Mark 45 %. Zapůsobil na mě mohutně, daleko líp než většina mnou dříve zmiňovaných ostrovních produktů. Nemáte tip na nějaký příjemný bourbonek?
Podaří-li se ti sehnat, tak rozhodně všemi deseti doporučuju FEW bourbon. Paul Hletko, který stojí za palírnou, má navíc československé kořeny, přičemž jeho dědeček vlastnil před 2. světovou válkou pivovar, který mu zkonfiskovali nacisté - takové zajímavé pozadí...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Tos
New-make
New-make

Příspěvek od Tos »

Kobalt píše: 13 čer 2022, 09:49 Hele, pokud jsi takhle víceméně na začátku, opravdu doporučuju Wild Turkey 101. Za 420 korun je to 50,5% výrazný ale velmi jemný a příjemný bourbon, mě posledně nadchnul. A pak se třeba odpíchnout dál: https://officers-lounge.cz/WH1WildTurkey101
Z těch jemnějších, Woodford je také dobrý, má ale pod 50 % a cenu kolem 1000. Four Roses jsou na tom podobně. Jsou to takové klasiky.
Ty ostatní zmiňované jsou určitě dobré, ale často výraznější a hlavně o dost dražší. Bookers a Blantons bych tak pro začátek nechal klidně spát.
Tvý nadšení z Wild Turkey 101 můžu než potvrdit. Pro mou hubu je tohle pití jak dělaný. Pravověrní zastánci "Scotland style" mě asi nepochválej, ale tenhle bourbon tak nějak nemá chybu :D
Buffalo Trace jsem nakonec neochutnal, páč jsem za a) zapomněl koupit tchánovi flašku xvátku a za b) vlivem roztěkanosti objednal obyčejnou 40% verzi. Takže ji dostal môj svokor, a páč jsem řídil, vyšel jsem na sucho.
Naposledy upravil(a) Tos dne 23 čer 2022, 00:58, celkem upraveno 1 x.
Tos
New-make
New-make

Příspěvek od Tos »

salam15 píše: 13 čer 2022, 23:43 Hlavně abys je stihnul ochutnat před dalším vydáním té knihy, protože jinak bys mohl zjistit, že honíš úplně blbou stojedničku :-D
Co touhle poznámkou sleduješ? Komu tím prospěješ? :D Já žádnou stojedničku nehoním, já 101 Wild Turkey právě dochlastávám! :D
Odpovědět