Čokoláda

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Čokoláda

Příspěvek od LukeD »

Ty jo, nedávno jsem si na Svachovce koupil čokoládu z té jejich čokoládovny, chtěl jsem ji tu podrobit kritice a ke svému nemalému překvapení jsem zjistil, že tu žádné vlákno o čokoládě není. Což je - vzhledem k tomu, jak často bývá čokoláda párována s whisky - takové malé nethar faux pas. 8-) Tak to jdu napravit.

Házejte sem vaše tipy na čokolády, které máte rádi, neřkuli milujete. Když k tomu přidáte pár slov ohledně konzistence a chuti, tím lépe. Fotka či odkaz též neurazí.

Vykopávám s výše již zmiňovanou:
DUETINO CHOCOLATE - HOŘKÁ 70% 108 g
P1013152.jpg
Cena pár korun přes stovku za 108 gramů čokolády není zrovna láce. O to vyšší bylo mé očekávání, které ovšem bohužel zůstalo nenaplněno. Přesněji řečeno, byl jsem zklamán. Čokoláda svou strukturou připomínala ty bublinkové, které frčely tuším v 90. letech, a obdobně se chovala i na patře. Chuť také taková spíše průměrná a nevýrazná. Zohledním-li i cenu, pak je to tak na 2 body z 5 maximálně. Tohle za mě s řemeslnou čokoládou nemá společného vůbec nic.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Čokoláda

Příspěvek od LukeD »

A ať to trochu vyvážím, tak přidám 2 své oblíbené hořké čokolády. Poněvadž se dlouhodobě držím hesla čím víc procent, tím víc Adidas. ;)

GEPA GRAND NOIR EDELBITTER 85% 100 g
P1013156.jpg
Seženete úplně běžně v síti drogérií DM. Cena 80 Kč. Tohle je můj dlouhodobý oblíbenec již několik let. Jedna z nejlepších čokolád s vyšším obsahem kakaové sušiny a skvělým poměrem cena vs výkon. Slazená surovým třtinovým cukrem. Chuť je za mě dokonalá, vyvážená a sametově hebká. Na patře se krásně rozpouští do luxusní krémové hmoty. Tohle je přesně ten typ hořké čokolády, které bych se užral k smrti. ;) Za mě jednoznačně 5 z 5.

BLANXART GHANA 99% 80 g
P1013115.JPG
Tuhle jsem objevil díky Karlovi a jeho nákupům v Makru. Cena tuším tak kolem 80 Kč, ale jistý si tím nejsem. Vzhledem k vysokému podílu kakaové sušiny už zdaleka není pro každého, ale já ji mám moc rád. Na patře sušší, příjemně hořká s postupným rozpouštěním jde do krásně krémové konzistence s náznaky tmavého bobulového ovoce. V dokončení už pak vyloženě cítím kakaové boby, které také rád chroupu. Dávám rovněž 5 z 5.
Zkoušel jsem i další čokolády z produkce Blanxart, které má Makro v nabídce (myslím, že tak minimálně 6), ale tahle mě z nich bavila suverénně nejvíc.
https://sortiment.makro.cz/cs/blanxart- ... g/252642p/
https://www.chocotherapia.cz/tabulkova- ... a-80g.html
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Čokoláda

Příspěvek od Nethar »

Obrázek
Tak nejlepší samozřejmě Nugátová pochoutka, tu už těžko něco překoná. Obsah kakaové sušiny nejvíce 1 %.

Jinak já jsem věrný hradecké Jordis. Měl jsem od nich i nějakou tu 100%, ale takhle dobrého raději jen pomálu :-) Dělají různé single origin limitky, které jsem rád srovnával vedle sebe. Ne, že bych se v tom nějak orientoval, ale ty rozdíly tam jsou pěkně znát.

Dobré zkušenosti mám i s Ajalou. Ale tu s Laphroaigem jsem neměl :-)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čokoláda

Příspěvek od joy »

Jj, brnenska Ajala a hradecka Jordis jsou u nas asi ty nejlepsi znacky.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čokoláda

Příspěvek od Marvin »

Nethar píše: 06 črc 2022, 08:39 Dobré zkušenosti mám i s Ajalou. Ale tu s Laphroaigem jsem neměl :-)
Ajalu Whisky - tedy s Laphroaigem jsem dostal od Pet k narozeninám. Je moc dobrá, ovšem rašelinu jsem v chuti nenašel, max. rozinky, lehce připálené.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Čokoláda

Příspěvek od Nethar »

Já si právě dávám single estate Bolívii (východní Bolívie, oblast Beni v provincii Iténez) od Jordis. Je výborná, ovocně nakyslá. Prolínám to single origin arabikou El Salvador (Santa Ana). Tak to už si pak snad na závěr dát jen nějakou tu single malt.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čokoláda

Příspěvek od joy »

Já si dával Guatemalu, ale kávu.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Čokoláda

Příspěvek od Radek »

Já mám rád čokoládu s chili. Takže kupuju tuhle:
chili.jpg
chili.jpg (10.74 KiB) Zobrazeno 739 x
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Čokoláda

Příspěvek od LukeD »

V tom případě vřele doporučuju vyzkoušet tuhle od Vivani. Za mě minimálně stejně dobrá, ne-li ještě o chlup lepší (a pálivější). A Lindt je tuším "jenom" 50%.

Mimochodem, všechny čokolády z produkce téhle německé firmy, které jsem až doposud ochutnal, byly skvělé.

Obrázek
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čokoláda

Příspěvek od Pet »

Včera mi Marvin donesl ochutnat čokoládu od Ayaly, fakt je moc dobrá. Stojí za ochutnání.
Obrázek
Odpovědět