Oban 14 yo

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Hunter »

Je dobré mít v týmu i hackera, jestli se ti tohle povede, tak máš u mě panáka...ale to bys měl i kdyby se ti to nepovedlo... :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Nethar »

Čísla uživatelů jsou od 1 do 4819, registrovaných validních jich je ale jenom 3030. To už jsem si vycucnul a teď stahuju od každého z nich tabulky s hodnocením. To potrvá. Pak jenom promyslet, jak se najde nejlepší shoda - nejde jenom o co nejbližší bodování společných lahví, ale i o počet takových lahví a o nějaký ten rozptyl v hodnocení, to bude trocha matematiky... No a když to pak naprogramuju třikrát po sobě, dostanu tři panáky? :-)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Jerry1 »

I já mohu Oban doporučit, velmi mi chutnal. Takže Nethar by mu se svoji zásobou měl dát rozhodně ještě šanci.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Nethar »

78 je krásný výsledek :-)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Petr »

Fuj, to jsem se lekl, kam že jsem to vlezl na stránky. Ráno mě trápila Zombice, to jsem četl příspěvek několikrát, než jse se utvrdil, že je s "kulama". A teď tahle smršť. Ale k Obanu. Delší dobu jsem měl tuhle whisky na listu zasunutou někde vzadu a moc mě netáhla. Teď se, naopak, těším až budu moci při nějaké příležitosti otevřít verzi DE nebo se dostanu dokonce k té, co je k mání jenom v palírně. Svědčí to o jednom, studnice whisky možností a poznání je nevysychající. :dance:
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Radek »

Nethar píše:...Na Jima, co to bere po půl bodech, to už teda nemám vůbec!...
Já u Jima standardně uvažuju toleranci plus, mínus 20 bodů :lol:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Shargard

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Shargard »

I mně se dostalo té možnosti ochutnat Oban 14y a tady je výsledek
Aroma:bez vody: Ořechy, máslové sušenky, malinko bourbonovitosti. Aroma lehce nevýrazné. Ničím nevyčnívá ani nezaujme. Po chvíli spíš nudí.
s vodou: květiny a obilí, lehká bourbonovitost přetrvává
Chuť:bez vody: sladká, velmi jemná, vanilka, nějaké koření a trocha pepře
s vodou: přídá se lehká nakyslost a koření se zintenzivní
Dozvuk:bez vody: sladký, kořeněný a vanilkový
s vodou: opět méně sladký a více kořeněný
Shrnutí:Celkově na mě udělalo tohle pití dost neutrální dojem. To znamená, že nemůžu říct nic negativného, ale pozitivního taky ne.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Žiži »

Taky se přidám se svými poznámkami z ochutnávky.
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:ovoce, mírně sladká, medové tóny, vosk se špetkou soli, mírně kouřová
Chuť:trocha ovoce, mírně sladová, slabé medové tóny, trocha kouře a vosku, mírně sladká i trochu slaná
Dozvuk:středně dlouhý, trocha ovoce a kouře, špetka soli, suchý
Shrnutí:příjemná, po naředění zůstává v chuti ovoce a slad, objevují se i květinové tóny, ale vůně už je slabší
Body:79
scotland

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od scotland »

Zdravím ,tak prave som ochutnal Oban 14 a Oban DE,tak sa skusim podelit aj ja o svoje dojmy.
Začnem s Oban 14 y
Alkohol: 43%
Aroma: Ovocie,merunka,pomeranč,hruška,mirny kouř,lahké kvetinové tony,
Chuť: Hladký kouř,ovocné-sladka chut,štipka soli nebo mořských ras,a a ako už hunter spomínal nos nabizí více než chut.
Dozvuk: Aromatické jemné a lahodne.
Shrnutí: S touto whisky si dokažem predstavit krásne odpoledné posedenie na brehu mora s vyhlidkou sladkého ničnerobenia . :D

Oban DE
Alkohol: 43%
Aroma: Kvetinovo-ovocná sladkost,broskev,jemné citrusy,mořské rasy,
Chuť: Trochu mastná, čokoladova prichut,muškatovy orech,pocit soli nebo mořských ras
Dozvuk: Stredne dlhý s pocitem slabej soli.
Shrnutí: Je o niečo intezivnejši nez klasicky oban 14 ale ja osobne bych medzi tymito dvoma kuskami k pomeru kvalita ,pomer,cena volil Oban 14 :whistle:
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Radek »

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Ve vůni je taková zavřená, trochu sladu ale ve vůni je střídmá a nijak neoslňuje.
Chuť:Tak takhle nějak musí chutnat pramáti všech whisek, whisek bez sudů po bourbonu, bez sudů po sherry, portském či madeiře... drahá a kvalitní čokoláda.
Dozvuk:Táhle sladový a čokoládový.
Shrnutí:První dojem takový nevýrazný, ale po chvíli se začnete koupat v čokoládě (znáte: Karlík a továrna na čokoládu) a body rychle stoupaj. Nějak jsem si s ní padnul do noty.
Body:86
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět