Pochmurná neděle

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pochmurná neděle

Příspěvek od Marvin »

Jak praví klasik: "Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Každopádně, jak na tomto fóru bylo občas zmíněno, web naší Pochmurné neděle má celkem významnou rubriku věnovanou skotské whisky: http://pn.modaso.cz/wordpress/?cat=7
Ovšem důvodem k tomuto příspěvku je jubilejní 1000. recenze (trochu jsem tuto pozici uzurpoval, ale zase ji obsadila celkem reprezentativní whisky Macallan 1841 Replica). V rubrice jsou příspěvky od 4 různých lidí (z toho 2 jsou aktivní i na tomto fóru), což pochopitelně vede k různému přístupu k tématu. Zakladatel Záviš své poznámky vedl původně jako oporu pro svou sklerotickou hlavu, jak sám uvádí, proto jsou jeho poznámky spíše typu: chutnala - nechutnala (ale občas se nečekaně rozepíše o vůni i chuti). Ostatní poznámky jsou spíše degustační. Něco více o historii seznamu i našeho vztahu k whisky se dočtete, pokud máte zájem, přímo v úvodním článku rubriky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Hunter »

Tak to je parádní výkon, ve čtyřech.Gratulace a pozdrav sympatickým stránkám.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Marvin »

Záviš, zakladatel whiskového seznamu Pochmurné neděle a člověk, který nás naučil whisky pít, právě dosáhl svého 700. vzorku (což byla Bruichladdich Laddie Ten) :clap:.
Foto šťastného jubilanta:
Záviš_20140926.jpg
Záviš_20140926.jpg (66.35 KiB) Zobrazeno 8559 x
A jinak jsme chvíli předtím na webu dosáhli celkového počtu 1100 ks (to byla Glenlivet Nàdurra, 16yo).
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Marvin »

Pro ty z fóra, co znali našeho whiskového guru Záviše mám smutnou zprávu, že nedávno umřel a jeho počítadlo vzorků se tak zastavilo na čísle 796 (623 single malt). A to jsme nedávno plánovali, co bude ta blížící se kulatá osmistovka.
Něco o jeho seznámeni s whisky (v době, kdy nic takového v běžných obchodech nebylo) si můžou případní zájemci přečíst tady: http://pn.modaso.cz/wordpress/?p=1211#more-1211
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Radek »

Tak to je mi líto. Sice jsem ho neznal, ale na Pochmurnou neděli jsem občas zavítal.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Hunter »

Věřím, že "tam nahoře" si teď dopřává Broru 1972, Mortlach 1930, Port Ellen 1982 a tak podobně. :angelic-blueglow:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Marvin »

Web "Pochmurné neděle" se vrací! Někdo možná (omylem) zaregistroval, že stávající web byl půl roku skoro bez aktualizací a v poslední době i bez funkčnosti. Nepodlehl virům, jen se stěhoval, nyní už má novou doménu a pomalu se aktualizuje i obsah (kupodivu většina aktualizací jsou vypité whisky) - lze ho nově nalézt na adrese: http://www.pochmurnanedele.cz/
:text-link:
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od Marvin »

Aniž bychom si toho speciálně všimli, tak počet příspěvků v rubrice věnované skotské whisky přesáhl 2000. Toto číslo překonala celkem stylově speciální edice pro sousední Slovensko - Loch Lomond 2008 Pineau des Charentes Hogshead. Škatule od whisky tvrdí, že jde o single cask a 1 z 96 lahví - což je na sud trochu málo, zjevně zbytek obsahu sudu použili jinak ;) .
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Pochmurná neděle

Příspěvek od nidan »

ano, ten sud byl vyprázdněn v dalšímn plnění jiné láhve ;)
Odpovědět