Don Q 151° Overproof

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
tornado
Profesionál
Profesionál

Don Q 151° Overproof

Příspěvek od tornado »

don-q-151.jpg
don-q-151.jpg (14.77 KiB) Zobrazeno 253 x

Don Q 151° Overproof

Alkohol:75,5 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2021
Aroma:Uzavřenější, trochu štiplavé. Skořice, sladká pomerančová kůra, nepatrně kakaa a mentolu. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Hutná, nasládlá. Rychle zahřeje jazyk. Ovocnost (jahody, maliny), lékořice, bylinky, těsto a kapky proti kašli.
Dozvuk:Dlouhý, chuť pozvolna bez znatelných změn odeznívá.
Shrnutí:Příjemný kousek, lahev bych si doma dokázal představit.
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Re: Don Q 151° Overproof

Příspěvek od Kobalt »

Láhev doma stojí za to, jediný rum na který jsem měl chuť v zimě, když nešlo topení :D
A taky bude určitě zdravý, protože po tomhle v krku už nic nepřežije.
Ale jinak opravdu supr rum, silný a hezký, i na sílu pěkně pitelný.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
xenopus
Profesionál
Profesionál

Re: Don Q 151° Overproof

Příspěvek od xenopus »

Alkohol:75,5 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev Q02201108
Aroma:Poněkud ostýchavé, ale nečpí z toho alkohol. Lehce rumově esterové, lehce umělohmotnosti, ale jinak dominuje vanilka, cointreau.
Chuť:Výrazná, svíravá (tříslovitost černého čaje), sušší. Lehčí tóny červeného ovoce na pozadí silného výluhu ze sudu. Trochu mi připomněl Tatratea 72 %.
Dozvuk:Kratší, lehce šťavnatý. Po čase začne jazyk trochu připalovat. Karamel, opálené sudy. Šalvěj, cukrový sirup. Ostružinové listí.
Shrnutí:Vlastně mě baví tím, jak se nesnaží na sebe strhávat pozornost, neškemrá o vodu. Tohle pití není o obsahu, o pití samém, ale je jen a jen o pijákovi. Každému, co jeho jest, každý, co zvládne…
Dal jsem na tornadovu radu, ale místo představování si lahve jsem si ji domů rovnou koupil. Nelituji, myslím, že časem koupím další.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět