Don Q 151° Overproof

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
tornado
Profesionál
Profesionál

Don Q 151° Overproof

Příspěvek od tornado »

don-q-151.jpg
don-q-151.jpg (14.77 KiB) Zobrazeno 189 x

Don Q 151° Overproof

Alkohol:75,5 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2021
Aroma:Uzavřenější, trochu štiplavé. Skořice, sladká pomerančová kůra, nepatrně kakaa a mentolu. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Hutná, nasládlá. Rychle zahřeje jazyk. Ovocnost (jahody, maliny), lékořice, bylinky, těsto a kapky proti kašli.
Dozvuk:Dlouhý, chuť pozvolna bez znatelných změn odeznívá.
Shrnutí:Příjemný kousek, lahev bych si doma dokázal představit.
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Re: Don Q 151° Overproof

Příspěvek od Kobalt »

Láhev doma stojí za to, jediný rum na který jsem měl chuť v zimě, když nešlo topení :D
A taky bude určitě zdravý, protože po tomhle v krku už nic nepřežije.
Ale jinak opravdu supr rum, silný a hezký, i na sílu pěkně pitelný.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
xenopus
Znalec
Znalec

Re: Don Q 151° Overproof

Příspěvek od xenopus »

Alkohol:75,5 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev Q02201108
Aroma:Poněkud ostýchavé, ale nečpí z toho alkohol. Lehce rumově esterové, lehce umělohmotnosti, ale jinak dominuje vanilka, cointreau.
Chuť:Výrazná, svíravá (tříslovitost černého čaje), sušší. Lehčí tóny červeného ovoce na pozadí silného výluhu ze sudu. Trochu mi připomněl Tatratea 72 %.
Dozvuk:Kratší, lehce šťavnatý. Po čase začne jazyk trochu připalovat. Karamel, opálené sudy. Šalvěj, cukrový sirup. Ostružinové listí.
Shrnutí:Vlastně mě baví tím, jak se nesnaží na sebe strhávat pozornost, neškemrá o vodu. Tohle pití není o obsahu, o pití samém, ale je jen a jen o pijákovi. Každému, co jeho jest, každý, co zvládne…
Dal jsem na tornadovu radu a místo představování si lahve jsem si ji domů rovnou koupil. Nelituji, myslím, že časem koupím další.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět