Plantation Pineapple

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Plantation Pineapple

Příspěvek od Hunter »

Obrázek

Plantation Pineapple je ananasový rum vytvořený infuzí a macerací odrůdy zralých Queen Victoria ananasů do Plantation Original Dark. Macerace probíhá po dobu 3 měsíců. Tento macerát se následně ještě jednou destiluje, čímž vznikne vynikající, velmi jemný ne moc sladký, přírodně aromatizovaný rum.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Trinidad a Tobago
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/2148- ... in-s-fancy
Aroma:Hutná vůně, přijde mi jako pečený ananas. Karamel, čokoláda, kůže, pichlavost ananasové šťávy, čerstvě upečená bábovka, rumová tresť, rumové pralinky. Velmi originální, neotřelé, přitom ale stále rumové aroma. (90 b)
Chuť:Čekal jsem rumového slaďouše, ale tento rum je jen lehce nasládlý. Pečené ovoce, dotek těžší ananasové chuti, ananas v rumu, med, opálené dřevo, karamel. (86 b)
Body:88
Shrnutí:Novinka od Plantation nemohla uniknout mé pozornosti, jde o zajímavý ochucený rum, který můžu doporučit, nejde o žádné babské pití, jak by se mohlo zdát.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od Kobalt »

Podle mých informací je to kombinace dvou macerátů. Vnitřky ananasů jsou na 3 měsíce naloženy do Plantation Original Dark, slupky a kůra do Plantation White 3 Stars a pak se to celý smíchá a nechá ještě 3 měsíce v sudech dozrát.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od Hunter »

Díky za doplnění, já jako úvod použil informace z heuréky, nechtělo se mi nic hledat v originále a překládat. Ale co jsem si tak četl na etiketě, tak si nevybavuju, že by tam byla zmínka o té druhé maceraci. Mám za to, že to bylo to samé, jako na té heuréce. Tak nevím, odkud jsi čerpal. Když tak hoď zdroj, díky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od Kobalt »

Vycházel jsem z překladu Qualitydrinks.cz, od kterých už jsem pár Plantationů bral. Když jsem se teď kouknul ještě na zahraniční, tak je to ještě trochu složitější.
Jedna část by měl být Plantation Original Dark, ve kterém se 3 měsíce macerovaly vnitřky. Druhá je Plantation White 3 Stars do kterého se na týden naložily zbytky (slupky a kůra) který se ještě poté znova vypálí. A tyto dvě ještě po smíchání 3 měsíce dozrávají.
Bral jsem třeba odtud: http://www.thespiritsbusiness.com/2015/ ... ore-range/
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek Rumfest 2017
Aroma:tady by ananas pozanal i hluchý. nicméně nic jiného v tom není. sladkost, ovocnost zmíněného ananasu, jahody a maličko karamel. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 1/3. překvapivě a vlastně k dobru věci není přeslazený. karamel, ananasovo ovocná šťavnatost. trocha drhnoucího nahořklého dřeva. koření (b.1+/4)
Dozvuk:větrový, hřejivý. ukáže se dřevo a připomene ovocná šťavnatost. (b.1/2)
Shrnutí:rum šmrncnutý ananasem. pro zajímavost proč ne. sbírá ocenění, ale na samotné pití to není. do drinku pro ozvláštnění OK. mě nijak zvlášť nezaujal. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od tornado »

Plantation Pineapple

Alkohol:40 %
Barva:
Web:https://www.plantationrum.com/plantation-pineapple/
Velikost:vzorek 0,02L RumFest 2017
Aroma:Nevoní špatně. Hned po nalití třešně, lehce nasládlá kořenitá dřevitost, nepatrný náznak lihovitosti (ale nic vyloženě nepříjemného). Po odstání na okamžik silněji zaštípá. Lak na nábytek a hned potom nastoupí ananas. Ten postupně získává na intenzitě. Na pozadí nepatrně karamel a čokoláda.
Chuť:Příjemně hutná a sladká. Silně dominuje ananas a je doprovázen nepatrnou kořenitostí.
Dozvuk:Jemně zahřeje ústa, opět hlavně ananas. Po chvilce med, třtinový cukr a v náznaku rozinky.
Shrnutí:Rum moc nepřipomíná, přesto mile překvapil. Příjemné sladké pití na letní večery. Pro mě je jedna sklenička tak akorát, ve větším množství by se mi asi rychle přepil. Doma bych si lahev na občasné zamlsání dokázal představit.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Velikost:Rumfest20
Aroma:Hutný nesladký ananas, šťavnatá a jemná.
Chuť:Lehce sladká, jemná, plná, hutný ananas.
Dozvuk:Šťavnatý, nasládlý ananas.
Shrnutí:Pěkné, proč ne.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Plantation Pineapple

Příspěvek od lalos »

865C84A3-07C8-459D-A652-D6D7E28602DD.jpeg
865C84A3-07C8-459D-A652-D6D7E28602DD.jpeg (16.77 KiB) Zobrazeno 539 x
Info: Pátá lahvička, kterou mi v sadě 5 degustačních vzorků z Warehouse pořídila moje drahá polovička do adventního kalendáře. Jsou k tomu takové fancy kartičky, takže vím, že se jedná o blend kotlíkových a kolonových rumů z Trinidadu, Barbadosu a Jamajky o stáří 0-15 let. Slupky z ananasu se macerují v rumu 3 stars, který se následně znovu destiluje. Dužnina ananasu se maceruje v rumu Original Dark. Destilát a macerát se následně blendují.
Web:https://rumratings.com/rum/2148-plantation-pineapple-stiggin-s-fancy
Web:https://www.plantationrum.com/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost: minilahvička z adventního kalendáře
Aroma: Tropické ovoce, skořice, ananas, vanilka, třtinový cukr
Chuť: Sladká, kořenitá, dřevo, banán, pomeranč, tmavá čokoláda
Dozvuk: Sladky, kratší, dřevo a koření. Lehká hořkost, tmavá čokoláda.
Shrnutí: Tohle je docela příjemné. Ten ananas tam nějak nekřičí a není to ani žádný úplný tlamolep. Je tam dost dřeva a koření. Možná kdyby to mělo o 5% navíc...na běžné popíjení pohodička.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět