Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Příspěvek od lalos »

Austrian empire navy.jpg
Austrian empire navy.jpg (79.55 KiB) Zobrazeno 2267 x
Info:Zde bych si rád vypůjčil hezký popis od Huntera:
Albert Michler Distillery, což je výrobce tohoto rumu, sídlí dnes v britském Bristolu. Jde však o koupenou značku, původem z Jeseníků, jejiž historie sahá až do první poloviny 18. století, kdy původní společnost byla založena ve vesnici Buchsdorf (Buková) u česko-polské hranice v okrese Jeseník.
Původní výrobna zásobovala kompletně celou Rakousko-uherskou monarchii. Značka „Albert Michler's Original Buchsdorfer“ se proslavila po celém světě. Dodávala nápoje do císařské a královské domácnosti. Albert Michler byl prvním z distributorů jamajského rumu ve střední Evropě, dodával také rum pro rakouské císařské námořnictvo. Základem prvního absinthu byly byliny a koření, které byly sbírány v místní horské přírodě.

No a protože má žena pochází z Vidnavy asi 10km od Bukové, tak jsem jej musel vyzkoušet. A taky se mi líbí ta nahá ženská na lahvi.

No a k rumu: původ Barbados, zrání v sudech z Amerického a Francouzského dubu.
Web:https://albertmichlerdistillery.com/
Alkohol:40 %
Barva:Amber
Velikost:Celá lahev
Aroma:Melasa, kakao, pomeranče, skořice, hřebíček.
Chuť:Lepkavá sladkost, med, cukrová vata. Tmavá čokoláda.
Dozvuk:Středně dlouhý, kořenitý, malinko nakyslý. Nějaké to dřevo.
Shrnutí:Já na ty rumy moc nejsem, ale jeden si doma vždycky držím. Toto určitě nebyl krok vedle. Silná sladkost s příjemným kořením. Tento rumík mi chutná.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Příspěvek od tornado »

Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Alkohol:40 %
Barva:
Web:https://albertmichlerdistillery.com/portfolio/rum/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2018
Aroma:Příjemné, intenzivní. Přezrálé rozinky, třtina, tmavá čokoláda a jemná stopa vegetace. Zblízka se přidají koňakové tóny. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Hutná, dominuje nasládlá třtina až třtinový sirup, kakao, med, nepatrně třešně a kapka zelené mízy.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť, ke konci zůstávají třešně a stopa kakaa.
Shrnutí:Příjemný kousek.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Příspěvek od lalos »

Jen jsem jel dnes kolem.....
IMG_20200125_132617-684x912.jpg
IMG_20200125_132637-684x912.jpg
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
vlado23
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 6
Registrován: 03 lis 2022, 00:12

Re: Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Příspěvek od vlado23 »

Obrázek
Info:Láhev jsem koupil k osobní degustaci.
Web:https://rumratings.com/rum/3832-austrian-empire-reserva-1863
Web:https://alkotip.cz/p/austrian-empire-navy-reserva-1863-rum/
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma: Velmi sladká, medová, melasová vůně s výraznými rozinkami. Cítím i kakaové tóny, z blízka zralé třešně. Po prvním ovonění jsem nabyl pocit, že za chvíli ochutnám rumový likér, ne rum.
Chuť:V chuti cítím přezrálý banán, med, rozinky, třtinový sirup, kakao, kokos, kandované ovoce, karamel. Samé fajnové věci. Chuť je opravdu velmi sladká a zesiluje pocit, který jsem měl už při vůni.
Dozvuk: Výrobce na láhvi uvádí „rum based spirit drink“ (lihovina na bázi rumu). Není se čemu divit, že ho vychválili běžní smrtelníci neposedlí rumovým perfekcionismem. Za mě je to naprosto jasné, pokud máte rádi sladký rum, tak si jej pořiďte. Austrian Empire Navy Reserva 1863 je pro vás. Nebudete litovat.[/shrnuti]
Body:74
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Příspěvek od Kobalt »

lalos píše: 25 led 2020, 20:34
O značce AM i AENR jsem už něco psal: https://officers-lounge.cz/albert-michl ... -navy-rum/

Ono to s tou britskou částí je takové složitější, vypadá to, že je to hlavně investor + přes Bristol můžou dovážet do Evropy. Ale ta hlava za znovuzrozením, míchání atd. je pořád tady v Čechách (Slezku). A pokud vím, tak díky blízkosti využívají i prostor Jelínka ve Vizovicích.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Příspěvek od lalos »

Supr, dík za info. U Jelínka se Albert Michler dá dostat, to je fakt. Takže nějaká spolupráce tam určitě je.
Mě by zajímalo hlavně to jesenicko, jestli se tam něco děje. Ono přece jen do Vizovic je to ještě pěkných 200km.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět