Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od josé »

ssp13TCaH.jpg
ssp13TCaH.jpg (20.62 KiB) Zobrazeno 506 x
Info:německý bottler The Caskhound, 25.6.2009-2.11.2022, Virgin Oak Blood Tub, sud č.1761, od Whiskybroker Ltd
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/226291
Web:https://www.thecaskhound.de
Alkohol:54.4 %
Velikost:vzorek WF Radebeul 2023
Aroma:sladší sherry ovoce, třešně. dřevo. lehce špinavé, kovové, karton. (b.2/3)
Chuť:kořenité, hřebíček, dřevo. hodně sherry, sladkého PX? jablečné křížaly. mírně zemité/kouřové. (b.3+/4)
Dozvuk:zvláštní koření, výrazně hřebíček a skořice. muskatnuss. sladký, sherry ovoce. (b.2/2)
Shrnutí:špica. moc se mi líbí, ať už je to cokoliv. pitelná, hodně sladká. (b.0/1)
Body:7+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od zombice »

Zajímavý je, že na WB je ta samá láhev s úplně jinou etiketou, ale všechny údaje sedí.. Ty jsi to fotil u nich na stánku? Ta na WB totiž vypadá, jak kdyby "neprošla" stáčením resp. polepením u whiskybrokera.. Nechápu :-) A co je to ten Blood Tub za typ sudu?
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od Nethar »

Virgin Blood Oak, sud použitý Čachtickou paní.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od josé »

fotka je přímo z místa činu. taky mě ten rozdíl překvapil. na stánku měli víc plnění s šedivou whiskybrokerskou etiketou a zároveň pár lahví s tou oblou bílo-tmavě modrou z řady Tasting tour. třeba modrých měli málo, něco jim zprasili ve Skotsku, šedivky mají na rozlévání na předváděčkách, modré na prodej. nevím. co má znamenat Blood Tub taky nevím, ani mě nenapadlo se zeptat. něco jsem u nich navzorkoval na doma a pak si dal postupně 3 panáky na místě stylem, hele to je tmavý výluh, za 5€ super, šup s tím do sklenky, klik fotka a šup ke stolu napsat poznámky, defakto naslepo, další panák... podrobnosti zjišťuju až při přepisování poznámek a online WB.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od nidan »

zombice píše: 29 bře 2023, 14:58 Zajímavý je, že na WB je ta samá láhev s úplně jinou etiketou, ale všechny údaje sedí.. Ty jsi to fotil u nich na stánku? Ta na WB totiž vypadá, jak kdyby "neprošla" stáčením resp. polepením u whiskybrokera.. Nechápu :-) A co je to ten Blood Tub za typ sudu?
ale prošla lepením u brokera, ze skotska nemůže odejít bez etikety, ale pak to podle mne pro prodej přelepily, to co pil jose je ta původní etiketa co přišla z UK
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od Hunter »

casks1.jpg
casks1.jpg (24.78 KiB) Zobrazeno 462 x



Jsou to 30-40 l soudky.

https://blog.thewhiskyexchange.com/2019 ... ask-sizes/
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Secret Speyside 13 yo 2009 TCaH

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/226291
Barva:
Alkohol:54,4 %
Aroma:Gumoví medvídci, červené bobule, kůže, červený pomeranč. Hlinitá, zemitá. (86 b)
Chuť:Nabušená, zemitá, do rašeliny. Silná, šťavnatá. (88 b)
Body:87
Shrnutí:Ochutnáno na Whisky festivalu 2023 v Radebeulu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět